LG F72J8HS2W

Chytrá předem plněná pračka LG F72J8HS2W zaujme na první pohled elegantním a velmi moderním designem, který v sobě skrývá pěkně nadupanou „mašinku“ disponující inovativními technologiemi. Díky nim vždy dosáhnete vynikajících výsledků praní a zajistíte prádlu, respektive tkaninám a všem textiliím zcela profesionální péči.

S ohledem na kapacitu bubnu, která činí 7 kilogramů špinavého prádla, se LG F72J8HS2W hodí do středně velké domácnosti. Pokud jde o spotřebu elektrické energie, ta ročně nepřesahuje 156 kWh. Pračka se řadí do energetické třídy A+++, která je tou nejúspornější.

Odhadovaná roční spotřeba vody je 7 300 litrů, což je cca 33,2 l na jeden cyklus. Hladina hluku praní nepřekračuje 55 dB, zatímco během odstřeďování je to maximálně 74 dB. Pračka LG F72J8HS2W dosahuje během odstřeďování až 1 200 otáček za minutu, přičemž účinnost odstředění je třídy B. Vzhledem k tomu, že je spotřebiče hluboký pouhých 45 centimetrů, krásně se vmáčkne i do malých koupelen, jaké bývají například v panelových domech.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Základním kamenem či spíš srdcem pračky LG F72J8HS2W je inovativní Inverter Direct Drive motor, který se může pochlubit nejen maximální spolehlivostí, ale také tichým chodem. Právě i díky němu je pračka dokonale tichá a zbytečně nevibruje.

Výhodou tohoto motoru je jeho přímé připojení k bubnu pračky, čímž nedochází k takovému opotřebení součástek. Tento typ motorů patří k těm vůbec nejlepším, které se na našem trhu vyskytují, což je také jeden z důvodů, proč výrobce těchto praček (LG) poskytuje desetiletou záruku, a to nejen na samotný motor, ale i na jeho součásti.

V současnosti je velkým hitem technologie 6 Motion Direct Drive, což je unikátní systém v podobě šesti různých směrů pohybu bubnu, jež zajistí kvalitní a hlavně velmi šetrnou péči o jakýkoliv druh textilie/tkaniny.

Na vás je jen zvolit požadovaný prací program a zapnout pračku. 6 Motion Direct Drive se již postará o optimální pohyby bubnu a zajistí tak tu správnou péči i čistotu prádla. Pro účinné praní jsou určený pohyby jako Volný pár, Filtrace či Drhnutí, v případě jemného praní jde o Pohyb s pádem, Valivý pohyb a také Houpavý pohyb.

Pračka LG F72J8HS2W má k dispozici celkem 14 programů, jako Bavlna, Smíšené prádlo, Syntetika, Pro alergiky, Osvěžení prádla, Jemná péče, Sportovní oblečení, Tiché praní atd. Výhodou je i možnost stažení dalších programů prostřednictvím aplikace LG Smart ThinQ.

Na výběr je 20 různých cyklů, ale nabídka je pravidelně aktualizována. Pomocí této aplikace je možné sledovat spotřebu energie. Funkce Smart Diagnosis umí při každé poruše poslat během pouhých 20 sekund návod, jak daný problém odstranit.

Nechybí také ostatní zajímavé technologie, jako například Eco Hybrid, s jejíž pomocí šetříte během praní vodu a v průběhu sušení se pak cyklus značně zkracuje, takže ještě navíc šetříte i elektrickou energie a snižujete tak náklady na provoz spotřebiče.

Technologie Fuzzy Logic spolupracuje se speciálními senzory, které umí zvážit aktuální náplň bubnu a na základě získaných hodnot pak nastavit optimální spotřebu vody, pracích prostředků a přizpůsobit ideální délku pracího cyklu.

Parní pračka LG F72J8HS2W dostala do výbavy speciální program určený pro alergiky. Ten využívá optimální řízení teploty a také páru, která má vysoce dezinfekční účinky a je schopná jakýkoliv kousek prádla zbavit až 99,9 % všech alergenů, stejně jako prachových roztočů.

Skvělý je i program na osvěžení prádla, ten zbaví prádlo nežádoucího zápachu a sníží jeho pomačkání, aby získalo zpět svůj přirozený vzhled, a stačí mu k tomu pouhých 20 minut, což je velmi užitečné, pokud potřebujete rychle připravit svůj oblíbený kousek prádla, který si potřebujete vzít na sebe třeba na schůzku či pracovní pohovor a nevypadá úplně podle vašich představ.

Automatická pračka LG F72J8HS2W je vybavena funkcí TurboWash, ta slouží k tomu, aby došlo k urychlení pracího procesu, čímž se snižuje spotřeba elektrické energie i vody. Principem této funkce je inovativní tryska Jet Spray, ta prádlo sprchuje čistou vodou po dobu 120 vteřin, to výrazně zvýší účinnost samotného pracího cyklu na úplné maximum. Díky tomu je prací program zkrácen na 59 minut, zároveň s tím se sníží spotřeba energie až o 15 % a vody cca o 40 %.

Jak už to u moderních praček LG bývá, tak i parní pračka LG F72J8HS2W umožňuje svým uživatelům přidat do bubnu pračky zapomenuté kousky prádla i tehdy, kdy prací cyklus začal. Jediné, co pro to musíte udělat, je stisknout tlačítko Přidat prádlo a máte vystaráno.

Ovládání pračky usnadňuje moderní intuitivní ovládací panel, kterému sekunduje prostorný a zcela přehledný LCD monitor, na jehož displeji vidíte veškeré informací o celém průběhu pracího cyklu a nejen to.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 7 kg
Hlučnost: 55 dB
Hlučnost při odstřeďování: 74 dB
Počet otáček: 1 200
Hmotnost: 68 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie: 156 kWh
Šířka: 60 cm
Hloubka: 45 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu: 42 l

Fotografie

LG F72J8HS2W

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod LG F72J8HS2W

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Pokud hledáte skutečně kvalitní spotřebič, který se dokonale postará o vaše prádlo a bude vám sloužit po dlouhou dobu, pak je předem plněná automatická pračka LG F72J8HS2W jasnou volbou. Při praní je tichá, prádlo je po vyjmutí jen minimálně vlhké a ještě disponuje bohatou programovou nabídkou, která je zcela dostačující i pro náročnější zákazníky. Ovládání pračky i nastavení programu je naprosto jednoduché. Díky malým rozměrům se hodí i do menších prostor, kapacita bubnu je velmi slušná a ještě k tomu má záruku na motor po dobu 10 let. Moderní technologie a funkce usnadňují péči o prádlo. Bonusem je parní program pro odstranění alergenů a roztočů. Pračka LG F72J8HS2W rozhodně zaslouží oba palce vztyčené nahoru. Neváhejte tento model porovnat i s další pračkou od stejného výrobce, například LG F84J8TS2W.

9Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
9
Údržba
9
9.8Hodnocení čtenářů
Design
9.8
Ovládání
9.8
Údržba
9.8
Klady
 • parní praní
 • dobře pere
 • úsporná
 • cena/výkon
 • snadné ovládání
Zápory
 • tiché upozornění na konci programu
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Tuto pračku můžete zakoupit v těchto obchodech: Mall a další

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. 4.5
  Design
  90
  Ovládání
  90
  Údržba
  90

  Jsem velmi spokojená, takovou pračku jsem si představovala.

  Klady: úsporná snadné ovládání údržba příznivá cena
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo