Cena / kvalita

Miele WCE 670 Tdos

Předem plněná volně stojící pračka Miele WCE 670 Tdos je dalším skvostem od tohoto výrobce, který si kromě nízké spotřeby energie a vody, dává u svých praček záležet také na dokonalém a velmi luxusním designu. Zároveň s tím poskytuje každému kousku oblečením tu nejlepší péči, takže je prádlo perfektně čisté, krásně voní, získá ochranu proti blednutí a nemají na něj vliv nepříznivé faktory během praní.

Pračka Miele WCE 670 Tdos má k dispozici kapacitu bubnu na 8 kilogramů prádla, takže je vhodná do domácnosti o čtyřech až pěti členech, při menším objemu prádla na osobu i pro vícečlennou.

Díky tichému provozu můžete prát v podstatě kdykoliv, protože během praní dosahuje pračka maximálně 48 dB, při odstřeďování pak 72 dB. Pokud ovšem nechcete být rušeni, můžete využít odloženého startu a nechat pračku pracovat když nejste doma, stačí jen nastavit začátek pracího cyklu až na dobu, kdy odcházíte do práce.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Co se týká spotřeby, tam dosahuje pračka Miele WCE 670 Tdos také velmi dobrých hodnot. Roční spotřeba elektrické energie činí 176 kWh, zatímco spotřeba vody za jeden rok je 10 120 litrů. Spotřebič patří do energetické třídy A+++, tedy do té nejúspornější.

Ostatně i v dTestu získala pračka Miele WCE 670 Tdos hodnocení 70 %, což je dobré. Pokud jde o otáčky, ty dosahují maximálních 1 400 za 1 minutu. Když se zaměříme na provedení pračky, tak se může umístit hned třemi způsoby.

Tím prvním je věžové uspořádání, takže na ní můžete klidně postavit sušičku, aby byla péče o prádlo co pohodlnější. Dalším způsobem je Side-by-Side, kdy postavíte oba spotřebiče bok po boku. Třetí a neméně vhodný způsob je tzv. podsuvná instalace, což znamená, že je pračka umístěna do výklenku, který je vysoký maximálně do 85 cm.

Vybavení a funkce

Chytrou pračku Miele WCE 670 Tdos je možné ovládat prostřednictvím vašeho chytrého telefonu, případně tabletu a to díky mobilní aplikaci. Díky této aplikace si také můžete vybrat z různých speciálních pracích programů, které zajistí špičkové výsledky praní.

Jemné, šetrné a hlavně kvalitní praní zajišťuje voštinový buben. Ten svou strukturou zajistí, že v průběhu pracího cyklu bude prádlo lehce klouzat po jemném vodním filtru, jež se vytvoří mezi prádlem a stěnou bubnu.

Zabraňuje tvorbě žmolků i prostupům vláken, ty jinak mohou prádlo poškodit. Tomu brání právě tento unikátní patentovaný buben, který dostal menší a zaleštěné otvory co nijak nepoškodí žádnou textilii.

Automatické dávkování TwinDos je praktickou vychytávkou, která přispěje k tomu, že bude dosaženo prvotřídního výsledku praní. Tento systém totiž umí automaticky upravit potřebné množství pracího prostředku, přizpůsobit ho tvrdosti vody, množství vloženého prádla i stupni jeho znečištění. Twindos je natolik přesný, že je možné ušetřit až 30 % pracích prostředků, oproti klasickému ručnímu dávkování, tak jak jsme zvyklí.

Nechybí ani dávkování CapDosing, které používá malé kapsle Miele Caps. Ty vložíme/nasadíme do přihrádky na aviváž odkud jsou přesně dávkovány po celou dobu pracího cyklu vždy ve správnou chvíli a to automaticky. Vybírat se dá ze speciálních pracích a ošetřujících prostředků, které se šetrně postarají o vlněné nebo třeba outdoorové oblečení.

Pod kapotou pračky Miele WCE 670 Tdos najdeme výkonný ProfiEco motor, ten je maximálně úsporný i tichý. Vyniká nízkou spotřebou elektrické energie a nepodléhá opotřebení, takže účinně pere po mnoho let. Pračka se dá prostřednictvím Wi-fi propojit s mobilním telefonem a ovládat nejen doma po celém bytě či domě, ale klidně i na cestách.

Stačí, jen když si zdarma stáhnete mobilní aplikaci Miele, a na dálku sledovat aktuální stav spotřebiče, délku programu, jež byl zvolen, spustit dálkově předvolený program nebo naopak zrušit ten co je spuštěn.

Miele WCE 670 Tdos disponuje celkově 15 programy, včetně speciálních jako Outdoor, Impregnace, Hedvábí nebo také Tmavé/Jeans či Expres 20 pro super rychlé praní. Nechybí ani přehledný displej, na kterém si vyberete požadovaný jazyk a budete jeho pomocí pračku ovládat.

Klasikou je systém WaterControl jež pomocí senzoru kontroluje přítok vody i její hladinu aby byla v normálu, navíc v případě úniku vody umí zastavit přítok vody do pračky a odčerpat vodu. Stejně jako u ostatních praček Miele, má i Miele WCE 670 Tdos čelní stěnu opatřenu emailem.

Vysoce kvalitní smalt zabraňuje korozi, poškrábání i působení louhů a kyselin. O čistý zásobník na prací prostředek se stará funkce AutoClean, ta jej udržuje hygienicky vymydlený bez sebemenší námahy, neboť ho po každém praní automaticky opláchne silnějším proudem vody, takže zbytky prostředků nemají žádnou šanci.

Parametry

Výrobce: Miele
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 8 kg
Hlučnost: 48 dB
Hlučnost při odstřeďování: 72 dB
Počet otáček: 1 400
Hmotnost: 94 kg
Počet programů: 15
Energetická třída: A+++
Příkon: 2 100 W
Spotřeba el. energie: 176 kWh
Šířka: 59.6 cm
Hloubka: 63.6 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu: 55 l

Fotografie

Miele WCE 670 Tdos

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Miele WCE 670 Tdos

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Cena odpovídá kvalitě

Stejně jako i ostatní modely Miele, zaslouží si kladné hodnocení také Miele WCE 670 Tdos, která je velmi tichá, dosahuje vynikajících pracích účinků, a ještě nabízí spoustu zajímavých funkcí a systémů. Potěší také dostatečná kapacita bubnu, nízká spotřeba vody i elektrické energie. Za nás dáváme jednoznačně palec nahoru a můžeme Miele WCE 670 Tdos jedině doporučit. To ovšem neznamená, že byste si nemohli tuto pračku porovnat s modelem od jiného výrobce, jako například Samsung WW90M649OPM.

Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
9.5
Klady
  • mnoho programů
  • německá kvalitní značka
  • vynikající výsledky praní
  • dávkovač pracího prostředku
  • možnost ovládání vzdáleně
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Tento model pračky můžete koupit v e-shopu Datart.cz

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo