Miele WDB 030 WCS

Předem plněná pračka Miele WDB 030 WCS patří do energetické třídy A+++, přičemž spotřeba vody na jeden cyklus činí 50 l a energie pak 0,9 kWh, za celý rok je to pak 175 kWh a 10 340 litrů vody, což je velmi slušné.

Nízká třída zajišťuje energeticky úsporné praní, aniž by docházelo ke snižování jeho účinnosti. Ostatně ne nadarmo zbyla pračka Miele WDB 030 WCS vítězem testu v září 2017, kde získala celkově 69 % hodnocení.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Pračka má kapacitu 7 kg špinavého prádla, což vystačí pro středně velkou i větší domácnost. Je schopná dosáhnout až 1 400 otáček za minutu. Co se týká hlučnosti, patří spíše k tichým modelům, neboť nepřesahuje 50 dB během praní a 74 dB při odstřeďování.

Miele WDB 030 WCS vyniká vysokou spolehlivostí a atraktivním designem, to vše díky emailované čelní stěně, takže i po letech vypadá pračka stále úplně stejně.

Výhodou je možnost věžového uspořádání, kdy se dá na pračku Miele WDB 030 WCS postavit sušička a ušetřit tak spoustu místa. Samozřejmě, že lze využít i možnosti umístění Side-by-Side, kdy pračka se sušičkou stojí bok po boku, což je oblíbený způsob instalace ve větších koupelnách. Dokonce je možné tzv. podsuvné umístění, to znamená, že lze spotřebič zasunout do výklenku, který je vysoký 85 cm.

Vybavení a funkce

S pračkou Miele WDB 030 WCS  získáte spolehlivého a energeticky efektivního pomocníka, který zajistí dokonale vyprané prádlo. Na výběr je celkem 12 programů, nechybí Bavlna, Jemné prádlo, Snadno ošetřovatelné, Košile, Vlna (ruční praní), Expres 20, Tmavé/jeans, Outdoor, Impregnace, Bavlna Eco a další.

Podobně jako ostatní modely, má i tento patentovaný voštinový buben. Ten svou strukturou garantuje, že bude prádlo klouzat po jemném vodním filmu, takže bude praní maximálně šetrné. Oproti běžným bubnům má tento menší průměr otvorů a hrany vybroušené do hladka, díky tomu se textilie mechanicky mnohem méně namáhají.

Funkce CapDosing zajišťuje snadné a přesné dávkování pracích prášků, aviváže i ostatních prostředků, jež nám pomáhají s očistou prádla, pomocí speciálně předdávkovaných kapslí. Ty vložíme do přihrádky na aviváž a ve chvíli, kdy je to potřeba, pračka už si zajistí přesné dávkování obsahu a to zcela automaticky.

Jak už jsem zmiňovala, mezi pracími programy Miele WDB 030 WCS jsou i dva speciální a to Outdoor, který se stará o šetrné vyprání veškerého outdoorového oblečení, aniž by došlo ke ztrátě jeho funkčnosti, je to dáno tím, že množství vody, rytmus praní i intenzita s jakou pračka ždímá je přesně optimalizována potřebám funkčního outdoorových materiálů.

Program Impregnace zakončuje celý proces a díky získává oblečení tu správnou ochranu, protože eliminuje působení větru, propustnost vody a přilnavost špíny. Pračka Miele WDB 030 WCS má přehledné ovládání DirectSensor, pro jednoduchost a rychlost jsou k dispozici dotyková tlačítka.

Zbytky pracího prostředku jsou již minulostí a to zásluhou zásobníku AutoClean, který je po každém praní automaticky vypláchnut intenzivními proudy vody. Zátěžové testy pračku důkladně proklepnou a to těmi nejnáročnějšími testy, jež přístroj testují na dvacetiletou životnost.

Systém WaterControl monitoruje napouštění vody a v případě náhlého úniku vody či přítomnosti vody uvnitř přístroje uzavře přítokový ventil a vodu odčerpá. Miele WDB 030 WCS je vybavena výkonným motorem ProfiEco, který je maximálně úsporný a tichý, navíc nepodléhá opotřebení a minimalizuje spotřebu elektrické energie.

Všechny pračky mají emailovanou čelní stěnu, což je jejich jedinečnost, neboť výrobce praček Miele je jediný, kdo tento zlepšovák používá. Pračky získá luxusní nádech a ještě je odolná proto standardnímu opotřebení. Díky emailování odolá škrábancům, kyselinám i nežádoucí korozi.

Co potěší je jednoduchá a velmi rychlá údržba. Dokonce vám udělá radost i možnost praní při nízkých teplotách, takže už při 20°C můžete prát zcela bez obav. Mírně znečištěné prádlo je možné vyprat i ve studené vodě, to je hodně velká pomoc.

Díky množstevní automatice dokáže pračka Miele WDB 030 WCS automaticky rozpoznat velikost náplně bubnu a tomu pak přizpůsobit spotřebu vody i elektrické energie. Čím menší náplň, tím větší úspora. Průtokový měřič se stará o přívod vody a přísně jej sleduje, takže nedochází k tomu, že by se spotřebovalo příliš velké množství vody navíc, ani kapka nepřichází nazmar.

Parametry

Výrobce: Miele
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 7 kg
Hlučnost: 50 dB
Hlučnost při odstřeďování: 74 dB
Počet otáček: 1 400
Hmotnost: 89 kg
Počet programů: 12
Energetická třída: A+++
Příkon: 2 100 W
Spotřeba el. energie: 175 kWh
Šířka: 59.6 cm
Hloubka: 63.6 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu:

Fotografie

Miele WDB 030 WCS

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Miele WDB 030 WCS

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení
Dobrá pračka

Pračka Miele WDB 030 WCS je maximálně tichá, jednoduše se ovládá a je spolehlivá. Bohatá nabídka programů umožňuje prát jakýkoliv druh oblečení šetrně, ale účinně. Ovládání je přehledné a zcela bezproblémové. Prádlo je čisté, zbavené skvrn a netvoří se na něm žmolky. Patentovaný buben prádlo chrání před poškozením a speciální programy se starají i o funkční oblečení. My můžeme Miele WDB 030 WCS jedině doporučit. Samozřejmě, že vám nic nebrání v tom, porovnat tuto pračku s jiným modelem stejného výrobce a to Miele WCE 670 Tdos, jehož recenzi zde rovněž najdete.

8.5Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
10Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • tichá
 • kvalitní značka
 • skvělé výsledky praní
 • dostatek programů
 • jednoduché ovládání
Zápory
 • dlouhé programy
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Tento model pračky můžete koupit v e-shopu Datart.cz

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Škoda, že už se tento typ nevyrábí.
  Bude stejně dobrá i tato Pračka MIELE WWD 320 WCS

 2. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Zatím jsem spokojená s pračkou. Je poměrně tichá, má jednoduché ovládání a dobře pere.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo