Miele WCG 130 XL

Předem plněná pračka Miele WCG 130 XL vás na první pohled zaujme velmi luxusním designem, ale také hodnocením, které si vysloužila. Ostatně tento skvost mezi pračkami se dokonce stal v září 2018 vítězem dTestu. V celkovém hodnocení si vysloužila celých 71 %, což je parádní výsledek.

Zjistilo se, že velmi dobře pere, perfektně odstřeďuje a ještě šetří elektrickou energii i vodu. Pokud jde o praní, dostala 81 %, za odstřeďování dokonce 85 % a například spotřeba vody neuvěřitelných 86 %, jediné co trochu pokulhává je máchání, ale to kompenzují ostatní parametry s vysokým hodnocením. Však jí také výrobce podrobil důkladným testům, které odpovídají 20 letům životnosti pračky.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Pračka Miele WCG 130 XL nabízí kapacitu 9 kg prádla, což je perfektní pro běžné i velké domácnosti, kde žije i 5 a více členů. Spotřeba elektrické energie je nízká, a to zejména díky energetické třídě A+++ do které pračka spadá. Ostatně roční spotřeba energie je maximálních 196 kWh a spotřeba vody 11 000 litrů.

Co se týká hlučnosti, ta během praní nepřekračuje 48 dB, takže svým tichým provozem nebude rušit ani vás, ani sousedy a to ani tehdy, nastavíte-li prací cyklus na noční hodiny. Klidně tak můžete spotřebič umístit i do kuchyně a žádný hluk nehrozí. Ještě nesmíme zapomenout zmínit, že ani při odstřeďování to není žádný velký hukot, neboť hlučnost nepřesahuje 73 dB.

Výhodou je, že Miele WCG 130 XL je uzpůsobena tak, že k ní můžete přikoupit i sušičku a umístit věžově či tzv. Side-by-Side. To už je na vás, jestli dáte oba spotřebiče na sebe a ušetříte tak spoustu místa, nebo je naopak postavíte vedle sebe, protože místem šetřit nemusíte. Pračka se může pochlubit také vysokým počtem otáček, ty mohou dosahovat až úctyhodných 1 600 otáček/minutu.

Vybavení a funkce

Moderní předem plněná automatická pračka Miele WCG 130 XL disponuje celkem 15 pracími programy pro různé druhy tkanin i účel.

Najdete zde programy jako Automatika plus, Bavlna, Snadno ošetřovatelné, Jemné prádlo, Košile, Hedvábí (ruční praní), Vlna (ruční praní), Expres 20, Tmavé / Jeans, Outdoor, Impregnace, Sportovní prádlo, Pouze máchání / škrobení, Odčerpávání / Odstřeďování, Čištění přístroje.

Když se na některé programy podíváme blíže, zjistíme, že Automatika Plus je určena pro smíšené prádlo, tzn., že lze prát najednou bavlněné a lehce ošetřitelné kousky prádla v jedné náplni. Program Košile usnadňuje žehlení a zamezuje tvorbě záhybů, zatímco program Hedvábí se hodí pro textilie neobsahující vlnu, skvěle pere oblečení, které je jinak nutno prát v ruce.

S programem Vlna vyperete vlněné tkaniny, které jsou velmi náchylné ke srážení a plstnatění zcela bez obav. Pokud spěcháte, uvítáte program Expres 20, díky němuž je během okamžiku osvěženo menší množství lehce znečištěného prádla a vy jej tak máte znovu k dispozici. Program Outdoor skvěle ošetří veškeré funkční outdoorové oblečení, aniž by došlo k jeho znehodnocení.

Nežádoucímu vyblednutí džínsů zabraňuje speciální program Jeans, ten zajistí, že si tento druh oblečení zachová svou přirozenou barvu, nebude blednout, neutvoří se na něm žádné šmouhy ani nepříliš slušivé vybledlé záhyby. Pro fanoušky fitness je tu program Sportovní prádlo, to se šetrně postará o sportovní oblečení.

Skvělou vychytávkou, kterou se může Miele WCG 130 XL pochlubit, je patentovaný buben s voštinovou strukturou, díky kterému je s prádlem zacházeno maximálně šetrně. Principem bubnu je, že se mezi jeho stěnou a samotnými textiliemi utvoří jemný vodní film a prádlo po něm lehce a jemně klouže.

Všechny průduchy jsou zmenšené, jejich okraje zaleštěné, takže nehrozí, že by se na prádle tvořily žmolky a nenajdeme na něm ani žádné vytahané nitě. Prací vana byla vyrobena z velmi kvalitního nerezu.

Díky praktickému displeji máte přehled o veškerém dění během celého pracího cyklu. Hravě tak můžete naprogramovat spuštění programu až na 24 hodin dopředu, k čemuž využijete možnost předvolby startu.

Nastavíte si, kdy prací cyklus začne i kdy má skončit, aby například pračka doprala ve chvíli, kdy se máte vrátit z práce. S touto funkcí se dá také využívat tzv. noční proud, což je zvýhodněný tarif. Displej ukáže jaký program je spuštěn i za jak dlouho skončí.

Pod kapotou pračky Miele WCG 130 XL najdete silný ProfiEco motor, jež vyniká maximální úsporností a tichostí. Právě díky tomuto motoru se může spotřebič pochlubit nízkou hlučností. To čím ProfiEco motor vyniká je nízká spotřeba elektrické energie a hodně dlouhá životnost, neboť se neopotřebuje ani při dlouhodobějším používání. Můžete si tak svou pračku užívat mnoho let zcela bez obav.

Samozřejmostí jsou i bezpečnostní prvky, jež ulehčují používání pračky. Každé napouštění vody je kontrolováno prostřednictvím systému WaterControl (WCS), kterému s tím pomáhá senzor hladiny vody. Jakmile není hladina vody tzv. v normálu, systém přítok vody automaticky zastaví.

Kdyby náhodou došlo k úniku vody uvnitř pračky, přítokový ventil uzavře přítokový ventil. Poté dojde k odčerpání vody a katastrofa je zažehnána. V prací vaně je rovněž umístěn plovák, ten je také schopen poznat, že voda uniká. Pro zvýšení bezpečnosti dostala pračka Miele WCG 130 XL i dětskou pojistku, což je v rodině s dětmi velkou výhodou.

Na designu si spousta spotřebitelů zakládá a to je také důvod, proč byla přední stěna pračky vylepšena emailováním. Velkou výhodou je, že byl použit vysoce kvalitní smalt, který je odolný vůči poškrábání, ale také proti korozi i působení různých kyselin a louhů, díky tomu si pračka stále zachovává stejný vzhled. Stálost barev se nemění ani po delší době a ještě se spotřebič snadno čistí.

Pračka Miele WCG 130 XL dostala do výbavy také množstevní/hmotnostní automatiku, díky níž dokáže analyzovat, kolik prádla bylo celkem vloženo do bubnu v rozmezí od 1 do 9 kilogramů. Podle toho pak upraví množství vody, které je potřeba na praní i elektrickou energii, aby nedocházelo ke zbytečně vysoké spotřebě. Menší dávkou prádla je spotřebováno méně energie i vody, navíc je dosaženo maximálních výsledků při praní i máchání.

Značka Miele je známá tím, že každý svůj přístroj podrobuje velmi přísným zátěžovým testům. To je i případ pračky Miele WCG 130 XL, ta podstoupila testování o délce 10 000 hodin, což je doba, po kterou musí prát, vystřídá se na ní zhruba 5 000 různých programů, což odpovídá při běžném používání cca 5 programům za týden o délce jednoho cyklu v průměru 2 hodiny. Tyto testy v podstatě odpovídají 20 letům životnosti pračky.

Parametry

Výrobce: Miele
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 9 kg
Hlučnost: 48 dB
Hlučnost při odstřeďování: 73 dB
Počet otáček: 1 600
Hmotnost: 94 kg
Počet programů: 15
Energetická třída: A+++
Příkon: 2 100 W
Spotřeba el. energie: 196 kWh
Šířka: 59.6 cm
Hloubka: 63.6 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu:

Fotografie

Miele WCG130 XL

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Miele WCG130 XL

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Kvalitní německá pračka

Co tak říci závěrem o pračce Miele WCG 130 XL? Upřímně si myslíme, že tento spotřebič je velmi dobrá volba a vítězství v dTestu bylo zasloužené. Funkcemi i programy nadupaný přístroj potěší každou hospodyňku a ušetří jí spoustu práce. Potěší také nízká spotřeba elektrické energie i minimální množství vody, které potřebuje na praní. Elegantní design, špičkový buben výkonný tichý motor jsou velkým plusem. Za nás rozhodně dáváme oba palce vysoko nahoru a můžeme tuto pračku vřele doporučit. Neváhejte porovnat i s jiným modelem stejné značky, například Miele WDB 030 WCS.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • německá kvalitní značka
  • skvělé výsledky praní
  • dostatek programů
  • pěkný design
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Tento model pračky můžete koupit v e-shopu Datart.cz

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo