TOP produkt

Bosch WAT24360BY

Předem plněná pračka Bosch WAT24360BY má tak vynikající prací schopnosti, že díky ní bude vaše prádlo stále vypadat, jako když jste ho koupili nové. Kapacita bubnu je parádních 8 kilogramů prádla, navíc v energetické třídě A+++. Takže na jedno vyprání zvládnete hravě veškeré špinavé prádlo pro celou rodinu a s minimální spotřebou vody i energie.

Velkým pozitivem této pračky je její extrémně tichý provoz, za který vděčí motoru Eco Silence Drive (Bosch na něj poskytuje dokonce záruku 10 let). Patentované řešení motoru zajišťuje větší odolnost, sílu, úspornost i nižší hlučnost (pouhých 50 dB v průběhu praní a 74 dB když pračka odstřeďuje), oproti předchozím motorům, kterými byly pračky Bosch běžně vybavovány.

Konstrukce motoru byla vymyšlena tak, že se netřou ani neobrušují uhlíky, což by jinak způsobovalo větší vibrace a hluk. Navíc je tichý provoz zajišťován také díky kruhovité struktuře bočních stěn tzv. AntiVibration Design. S automatickou pračkou Bosch WAT24360BY je prádlo v té nejlepší péči. Neboť buben má dokonalou strukturu v podobě VarioDrum, čímž je praní prádla šetrné i intenzivní.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Mezi užitečné funkce patří například VarioPerfect, tu uvítáte zejména tehdy, když chcete mít rychle vyprané prádlo. Dobu praní totiž umožňuje zkrátit téměř o 60 %. Další variantou je tzv. hospodárné praní, které je sice delší, ale zase uspoř až 50 % energie.

Díky speciálním programům, je o vaše textilie maximálně postaráno. Pokud jste například alergikem či trpíte na citlivou pokožku, uvítáte program AlergiePlus, ten má mnohem vyšší ohřev, vyšší stav vody a ještě další máchání navíc. Za šetrnou péči o prádlo alergiků, byla tomuto programu udělena pečeť kvality ECARF, o které je známo, že se uděluje jen výrobkům, které jsou ideální právě pro lidi trpící alergií.

Dalším zajímavým programem je Sport/Fitness. Ten je přímo určen na praní sportovních oděvů a textilu z mikrovlákna. Pokud zapomenete nějaký kousek prádla vhodit do pračky před zahájením pracího cyklu, můžete využít funkce Re-load, která umožňuje přidání prádla do bubnu i během praní.

Systém 3D-Aqua-Spar pečuje o prádlo hned ve třech krocích. Tím prvním je přizpůsobení prádla pohybu bubnu. Druhým pak aplikace kaskádovitého máčení prádla a za třetí krok je považován sám buben díky jeho tvaru a perforované zadní straně, která zabezpečí plný průtok vody.

Parametry

Výrobce: Bosch
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 8 kg
Hlučnost: 50 dB
Hlučnost při odstřeďování: 74 dB
Počet otáček: 1 200
Hmotnost: 70 kg
Počet programů: 15
Energetická třída: A+++
Příkon: 2300 W
Spotřeba el. energie: 137 kWh
Šířka: 59.8 cm
Hloubka: 59 cm
Výška: 84.8 cm
Objem bubnu: 63 l
Aqua Stop: ne
Parní praní: ne
Přidání prádla: ano
Program pro vlnu: ano
Program pro hedvábí: ano
Odložený start: ano
Displej: ano

Fotografie

Vývoj ceny

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Bosch WAT24360BY

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Kvalitní pračka

Značka Bosch je sama o sobě řazena mezi nejlepší na trhu a to nejen pokud jde o pračky. Rozhodně nepatří mezi nejlevnější, podobně jako třeba Bosch WAW28560EU, ale v tomto případě platí, že za kvalitu je lepší si připlatit, než koupit nějaký levný model, který vydrží třeba půl roku a hned bude muset do pozáruční opravny, případně by musel přijít technik k vám domů a opravit pračku v rámci záruky. Bosch WAT24360BY je vychvalována zejména pro její extrémně tichý motor, že máte někdy až pocit, jako když ani není zapnutá. Prádlo je po vyprání a odstřeďování skoro suché, což značně usnadní a urychlí i sušení. Navíc má prostorný buben, do kterého se vleze pořádná nálož prádla. Své si pračka odpracuje na výbornou, ještě uspoří energii i vodu. Celkově bychom Bosch WAT24360BY kvalifikovali jako vyhovující na výbornou se super funkcemi a velkou popularitou.

9.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9
9.2Hodnocení čtenářů
Design
8.6
Ovládání
9.6
Údržba
9.4
Klady
 • tichá
 • ECO režim
 • krátké programy
 • přehledné ovládání
 • ocenění v časopisu dTest - 03/2016
Zápory
 • chybí předpírka
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o pračce Bosch najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Eliška Vachková – autor článku

Eliška Vachková – autor článku

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 4.8
  Design
  90
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Pračku jsme vybrali podle hodnocení poměru cena/kvalita. Pere potichu a dobře. V balení chyběl český návod.
  Pračka bez odšroubování zadního krytu nebo horního krytu neprojde 60cm dveřmi ani náhodou!

  Klady: pere dobře program na funkční prádlo a oblečení tichá jednoduché ovládání možnost přidávat prádlo během započatého praní
  Zápory: těžká neprojde 60cm dveřmi
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 4.3
  Design
  80
  Ovládání
  90
  Údržba
  90

  Snadno nastavitelná pračka, dříve jsem měla Indesitku, která vydržela 10 let. Tak snad i tato na tom bude podobně.

  Klady: není téměř slyšet
  Zápory: chybí mi program předpírky
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 4.8
  Design
  90
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Snadné nastavení programů. Při praní i ždímání je pračka tichá. Skvělá pračka pro lidi co hledají dobrý poměr cena/výkon. Vejde se do ní velké množství prádla. Je energeticky nenáročná a nabízí možnost přidání prádla v průběhu praní. Prostě kvalitní pračka od Bosch (Boží firmy) :-)

  Klady: tichá, cena/výkon
  Zápory: zatím nemám
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo