Bosch WAW28560EU

Hlavním předmětem zájmu u předem plněné pračky Bosch WAW28560EU je opravdu velká kapacita bubnu, který pojme 9 kg špinavého prádla. Účinnost praní je třídy A, odstřeďování pak třídy B, přičemž maximální počet otáček je až 1 400 za minutu, což uvítají zejména ti uživatelé, kteří vlastní i sušičku. Na konci pracího cyklu bude zbytková vlhkost v prádle zhruba mezi 45 – 54 %, což je super.

S touto pračkou také uspoříte spoustu energie, díky energetické třídě A+++ a roční spotřebě kolem 152 kWh. Pokud jde o největší výhodu pračky, tou je její hlučnost, která je pouhých 48 dB, což je naprosto geniální, protože jí téměř neslyšíte, zatímco při odstřeďování je to jen 72 dB.

Když to vezmeme z pohledu spolehlivosti a tichého chodu, je tento model perfektní, zejména díky tomu, že se pod kapotou skrývá špičkový motor EcoSilence Drive, který má opravdu velmi dlouhou životnost a také zásluhou designu AntiVibration.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Pračka Bosch WAW28560EU má ve výbavě třeba ukazatel spotřeby ComfortControl, dále systém AntiStain, který umožňuje efektivní odstranění těch nejběžnějších skvrn. Díky LED osvětlení bubnu můžete dění v pračce sledovat i během pracího cyklu. Užitečná je funkce Reload, která umožňuje přidání zapomenutého kousku prádla i po zahájení pracího cyklu.

Funkce 24h Delay je velmi inovativní formou odloženého startu, protože si naprosto jednoduše nastavíte požadovaný čas, kdy se má daný program spustit. Takže můžete jít spát a prádlo se samo začne prát uprostřed noci (což umožňuje tichý chod) Bosch WAW28560EU nebo když odejdete do práce, aby bylo hotové, než se vrátíte.

Technologie ActiveWater má v podstatě 3 složky, které tvoří senzory reagující na obsah, optimalizované využití vody a speciální systém bubnu. Díky tomu nedochází k plýtvání vody, protože spotřeba se řídí podle druhu tkaniny i množství vloženého prádla, navíc díky lepšímu přístupu vody je prádlo nasaje o hodně rychleji a zcela rovnoměrně, takže je praní mnohem šetrnější.

Již zmíněný systém AntiStain dokáže účinně odstranit 16 druhů těch nejvíce odolných skvrn, jako od čokolády, červeného vína či trávy. S ohledem na znečištění dokáže systém automaticky regulovat teplotu, ideální pohyb bubnu i dobu máčení prádla. Pomocí funkce Quick 15′ se dá během 15 minut vyprat 2 kg lehce ušpiněného prádla, včetně máchání i odstřeďování.

Parametry

Výrobce: Bosch
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 9 kg
Hlučnost: 48 dB
Hlučnost při odstřeďování: 72 dB
Počet otáček: 1 400
Hmotnost: 70 kg
Počet programů: 19
Energetická třída: A+++
Příkon: 2 200 W
Spotřeba el. energie: 152 kWh
Šířka: 60 cm
Hloubka: 59 cm
Výška: 84.5 cm
Objem bubnu: 65 l

Fotografie

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Bosch WAW 28560 Produktový list

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení
Kvalitní velká pračka

Předem plněnou pračku Bosch WAW28560EU, jsme si proklepli důkladně, a co nás nejvíc nadchlo je funkce Reload, která je ideální pro nás co jsme schopni dát prát prádlo a pár kousků zapomenout v koši na prádlo. Díky Reload stačí jednoduše spuštěný cyklus zastavit, otevřít dvířka, vložit zapomenuté prádlo, zavřít a zase spustit. Tichý motor zase dovoluje prát v podstatě kdekoliv, navíc se dá taková pračka klidně pořídit i do panelového bytu a přitom vůbec nebude rušit sousedy. Potěší systém na odstraňování velmi odolných skvrn, krátké programy praní jako Quick 15', jehož zásluhou si můžete přeprat pár drobností, jejichž váha nepřekročí 2 kg během patnácti minut a ráno si je zase vzít na sebe naprosto čisté a vyvoněné. Bosch WAW28560EU nás uchvátila podobně jako AEG Lavamat 85470SL, o které si můžete přečíst v další recenzi.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
  • tichý chod
  • dobře pere
  • pěkný design
  • ke kvaltě dobrá cena
Zápory
  • hlučnější při napouštění vody
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této pračce Bosch najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Dobrá pračka, jsem s ní spokojená. Má praktické funkce, dostatečnou nabídku programů a přijatelnou spotřebu elektrické energie. Dostala jsem jí jako dárek k výročí, tak si stejně nemůžu na nic stěžovat, i když zatím není na co, jsem nadšená, jak dobře pere, prádlo je krásně čisté a voňavé.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo