Recenze Samsung WW90M740NOA

Pračka s předním plněním Samsung WW90M740NOA patří do energetické třídy A+++, přičemž roční spotřeba elektrické energie činí 130 kWh, zatímco v případě spotřeby vody je to 9 400 litrů vody za rok. Už na první pohled vás tento model zaujme moderním designem, k jehož dokonalosti přispívají i dvířka Crystal Blue.

Potěšující je také třída účinnosti praní a odstřeďování, která je v obou případech A. Díky digitálnímu invertorovému motoru, na který výrobce dává až 10 let záruku, je pračka Samsung WW90M740NOA maximálně tichá, ostatně hlučnost během praní nepřesahuje 49 dB, při odstřeďování pak dosahuje 73 dB.

Zásluhou inovativní konstrukce bubnu Q-Drum, je umožněno zcela nezávislé otáčení zadní stěny pračky i bubnu, což má za následek mnohem efektivnější pohyb prádla, rychlejší, účinnější i šetrnější praní.

Kapacita bubnu je parádních 9 kilogramů prádla, díky čemuž je pračka ideální pro velkou domácnost. Maximální počet otáček při odstřeďování dosahuje až 1 400 za minutu, takže se nemusíte bát, že byste z bubnu vytáhli příliš mokré prádlo.

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Samsung WW90M740NOA dostala do vínku celkem 14 programů – Rychlé praní, Bavlna, Outdoorové oblečení, Syntetika, Vlna, Lůžkoviny, Jemné prádlo a další. Díky technologii QuickDrive se doba praní zkracuje až o polovinu, tedy 50 % a úspora energie se pohybuje až kolem 20 %, aniž by docházelo ke snižování kvality praní. Ostatně ne nadarmo získala pračka Samsung WW90M740NOA ocenění Dobrá kvalita v rámci testování 18 různých produktů této kategorie v dTestu 9/2018.

Pokud zapomenete nějaký ten kousek oblečení, ať už ponožku, spodní prádlo, tričko nebo třeba polštář a přesto spustíte prací cyklus, nemusíte se vůbec stresovat, že by bylo nutné schovávat ten špinavý kousek na příští praní.

Jednoduše využijete funkce AddWash a prádlo přidáte i když už praní začalo a pračka běží. Skvělé je, že v případě, kdy si něco přemáchnete jen tak v ruce na umyvadle a potřebujete to vymáchat nebo vyždímat/odstředit, pak to klidně vrazíte do pračky během praní.

Pračka Samsung WW90M740NOA disponuje také systémem QuickDrive, který během chvilky vypere i hodně zašpiněné prádlo, k čemuž využívá funkci Bubble Soak. Ta je skvělým pomocníkem proti různým i velmi odolným skvrnám.

Téměř samozřejmostí je chytrý systém řízení Q-Rator, který sbírá a využívá důležité informace/data v průběhu cyklu a postará se tak o efektivnější využití samotného systému QuickDrive. Programový asistent zajišťuje optimální prací cyklus pokaždé, když se rozhodnete prát.

Díky plánování je lépe rozvržen čas, kdy se chystáte prát, zatímco Asistent údržby dokáže najít problém uvnitř pračky a případně poradit s jeho řešením. Technologie Eco Bubble usnadňuje praní prádla při nízkých teplotách, takže to, co jste běžně museli prát například na 60°C, nyní zvládnete vyprat při 40°C.

S touto technologií se totiž voda spojí se vzduchem, čímž vytvoří aktivní pěnu, ta rychle a snadno pronikne až do hloubky vláken jakéhokoliv druhu prádla, takže je prací cyklu účinnější, ale náklady na energii jsou nižší.

Výhodou je také vnitřní osvětlení bubnu, s jehož pomocí už se nemusíte bát, že byste v pračce zapomněli nějaké prádlo. Funkce Eco Drum Clean+ pomáhá vyčistit pračku a zbavit jí tak 99,9 % nežádoucích bakterií, to vše jen pomocí silného proudu vody, aniž byste museli používat nějaké prostředky plné chemikálií.

Velký účinek má také cyklus Hygiene Steam, ten ze dna bubnu vypouští páru a čistí tak veškerá prádlo v každé prací dávce. Oblečení, ložní prádlo a vše ostatní je tak zbaveno nejen dráždivých alergenů, ale rovněž špíny i 99,9 % bakterií.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Samsung
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:9 kg
Hlučnost:49 dB
Hlučnost při odstřeďování:73 dB
Počet otáček:1 400
Hmotnost:73 kg
Počet programů:14
Energetická třída:A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie:130 kWh
Šířka:60 cm
Hloubka:69 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:

zpět k obsahu ↑

Fotografie

Samsung WW90M740NOA

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Samsung WW90M649OPM

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

8.5 Hodnocení
Kvalitní pračka

Volně stojící pračka Samsung WW90M740NOA má krásný design, velkou kapacitu bubnu a prodlouženou záruku na motor. Díky tomuto motoru navíc dosahuje minimální hlučnosti, takže svým tichým chodem nebude rušit ani ve večerních hodinách. Nikdy se už nemusíte stresovat, že jste si zapomněli dát vyprat třeba halenku nebo spodní prádlo, což je klasika při každém praní, protože se dá přidat prádlo i během praní. Zbavíte prádlo skvrn, bakterií a všech dalších nečistot. Za nás si pračka Samsung WW90M740NOA zaslouží oba palce zdvihnuté nahoru. Když vezmete, kolik toho zvládne, jaké funkce a technologie nabízí, ale ještě navíc vám ušetří spoustu elektrické energie, je v podstatě dokonalá. Neváhejte ji porovnat s modelem od jiného výrobce, například AEG ProSteam L7FBE48SC, jejíž recenzi jsme si pro vás rovněž připravili.

Design
9
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
KLADY
 • velký buben
 • tichá
 • snadné ovládání
Napsat hodnocení

Více o této pračce Samsung najdete na oficiální stránce výrobce.

Tento model můžete koupit v těchto obchodech: Kasa, Datart, Euronics a další

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz