Výhodný

Recenze AEG Lavamat 85470SL

Automatická pračka AEG Lavamat 85470SL spadá do té nejúspornější energetické třídy na trhu, což je A+++. V praxi to znamená, že na jeden prací cyklus jí stačí 0,81 kWh energie a 45 litrů vody za použití programu bavlna při 60°C a plné kapacitě bubnu. Podle odhadů se množství spotřebované energie za celý rok pohybuje kolem 151 kWh.

AEG Lavamat 85470SL zajišťuje nejlepší účinnost praní (áčkovou) a odstřeďování béčkové účinnosti. Hravě tak odstraní špínu i skvrny a přitom je po odstředění prádlo jen minimálně vlhké. Invertorový motor se stará o extrémně tichý provoz. Spotřebič je poměrně malý, do hloubky jen 45 cm, přesto se do něj vejde až 6,5 kilogramů špinavého prádla.

Také menší počet jednotlivých částí motoru spolu s maximální stabilitou přispívá nejen k redukci vibrací a tichému chodu, ale také prodlužuje životnost pračky. Během pracího procesu je hlučnost úžasných 49 dB, při odstřeďování pak 75 dB, takže jí můžete klidně pustit i ve večerních hodinách.

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Pračka AEG Lavamat 85470SL pracuje se systémem praní OptiSense, ten dokáže délku pracího cyklu přizpůsobit aktuální náplni v bubnu, stejně jako množství spotřebované vody a elektrické energie.

Systém Aqua-Control brání nežádoucímu úniku vody a pokud by se stalo, že přeci jen k úniku vody dojde, tak nás na havarijní situaci ihned upozorní výstražný systém a spínač detekce vody. O činnosti pračky nás informuje přehledný LCD displej.

Mezi 16 pracími programy jsou i takové užitečné jako na džíny, vlnu či speciální programy na rychlé praní, jako je třeba 20 minutový pro maximálně 3 kilogramy prádla nebo tzv. rychlý intenzivní. Najdete tu i programy na jemné prádlo, závěsy a dokonce i antialergický program, který je perfektní pokud perete dětské oblečení.

AEG Lavamat 85470SL je nadupaná i spoustou praktických přídavných funkcí, z nichž vítáme možnost odloženého startu, extra máchání, možnost výběru teploty, výběr otáček, skvrny s předpírkou a podobně.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:6.5 kg
Hlučnost:49 dB
Hlučnost při odstřeďování:75 dB
Počet otáček:1 400
Hmotnost:62.5 kg
Počet programů:16
Energetická třída:A+++
Příkon:2 000 W
Spotřeba el. energie:151 kWh
Šířka:60 cm
Hloubka:45 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:45 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

AEG Lavamat 85470SL

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – AEG L 85470 SL

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení
Kvalita za rozumnou cenu

V porovnání s modely Whirlpool AWO/C 6304 nebo také Indesit IWSC 51051 C ECO, se jedná o šikovného malého pomocníka (bereme to z pohledu hloubky pračky), který až nevyniká velikostí, tak má spoustu super vychytávek, které nám ulehčí práci s pračkou i samotné praní. Výhodou je rychlé a šetrné praní, možnost odložit start nebo prát oblečení pro naše nejmenší. Když k tomu ještě připočteme tichý motor a úspornou energetickou třídu A+++, tak je AEG Lavamat 85470SL vynikajícím spotřebičem, jehož cena se dá plně srovnávat s kvalitou a dostupnými technologiemi. Tato předem plněná pračka si rozhodně zaslouží palec nahoru.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
10Hodnocení uživatelů
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
KLADY
 • jednoduché ovládání
 • nízká hlučnost
 • úzká
 • hodně programů
ZÁPORY
 • hlasitější napouštění vody
 • přehlednější návod
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

3 komentáře
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Martin 19.2.2018 v 19:31

  Test pračky AEG Lavamat 85470SL si můžete prohlédnout v tomto videu:

 2. Reagovat
  Marek N. 22.2.2018 v 14:21
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Pračka je poměrně tichá, což hodnotím velice kladně. Pere perfektně a nabízí dostatečné množství programů. Nevýhodou může být, že jednotlivé programy trvají docela dlouho. Uvidíme, jestli vydrží tak dlouho, jako stará Tatramatka, kterou jsme měli snad 15 let.

  KLADY: velice tichá při praní, možnost zvolit délku praní
  ZÁPORY: dlouhé programy
  (1) (0)You have already voted this
 3. Reagovat
  Jirásková 23.10.2018 v 20:35
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Produkt je velmi dobrý, i přes krátkou dobu používání jej hodnotím velmi kladně. Jen doplňuji, že Mall mi ho nedodal ani po měsíci odkládání dodávky. Po zrušení objednávky a vysvětlení mé situace mi pomohla firma Kasa.cz a dodala do jednoho dne. Obrovský rozdíl v přístupu k zákazníkovi a varování i pro firmu AEG.

  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz