Electrolux EWT 1266 ELW

Vrchem plněná pračka Electrolux EWT 1266 ELW patří do energetické třídy A+++, přičemž odhadovaná roční spotřeba elektrické energie je cca 150 kWh a spotřeba vody činí 8 990 litrů za rok. Účinnost odstřeďování spadá do třídy B a maximální rychlost odstřeďování je 1 200 otáček za minutu, účinnost pracího výkonu je třídy A.

Kapacita pračky je 6 kg špinavého prádla, což vystačí pro středně velkou rodinu. Pokud jde o hlučnost, tak při praní dosahuje maximálně 57 dB, zatímco při odstřeďování nepřekročí 76 dB. Nepatří sice k nejtišším, ale zase se vejde do malých koupelen, neboť je široká pouhých 40 cm.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Pračka Electrolux EWT 1266 ELW je sice malá, ale může se pochlubit velmi silným motorem a spoustou moderních technologií. Navíc je úsporná, takže šetří i vaši peněženku. Veškeré funkce si nastavíte prostřednictvím přehledného otočného ovladače s LCD displejem. Potěší speciálně navržené otevírání umožňující zcela bezpečné a snadné vyjmutí prádla.

K dispozici máte celkem 15 programů, mezi nimiž jsou klasické jako bavlna, syntetické, jemné prádlo, dále vlna plus, máchání a pak také program na spodní prádlo, hedvábí, závěsy, lehké sportovní, trička 30 a další. Electrolux EWT 1266 ELW disponuje funkcí odloženého startu a také kontrolou vyvažování náplně v bubnu.

Perfektní je měkké otevírání bubnu Soft Opening a automatické nastavení bubnu do horní pozice, když se pračka otevírá po skončení cyklu. Technologie Fuzzy Logic dokáže reagovat na množství náplně. Samozřejmostí je ochrana proti přetečení, TimeManager a odložený start.

Parametry

Výrobce: Electrolux
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 6 kg
Hlučnost: 57 dB
Hlučnost při odstřeďování: 76 dB
Počet otáček: 1 200
Hmotnost: 60 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: A+++
Příkon: 2200 W
Spotřeba el. energie: 0,79 kWh
Šířka: 40 cm
Hloubka: 60 cm (65 cm s připojením vzadu)
Výška: 89 cm
Objem bubnu: 47 l

Fotografie

 

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Pračka Electrolux EWT 1266 ELW je malá, ale moc šikovná. Vedle klasických programů, má pár speciálních, které usnadní péči o prádlo. Sama reaguje na množství náplně, nepřeteče, můžete si hravě odložit start a ještě otevírat pračku jednou rukou bez jakékoliv námahy. Buben se automaticky nastaví do horní pozice, takže po otevření lze okamžitě vyndávat prádlo, aniž byste se zdržovali otáčením. Electrolux EWT 1266 ELW rozhodně má co nabídnout, ale pokud chcete kouknout na jinou pračku, abyste měli srovnání, zkuste třeba Gorenje W 6543/S. Její recenzi na našich stránkách najdete také.

9Naše hodnocení
Design
8.5
Ovládání
9
Údržba
9
3.3Hodnocení čtenářů
Design
5
Ovládání
5
Údržba
0
Klady
 • rozměry
 • přehledný displej
 • možnost zkrácení nebo prodloužení programu
Zápory
 • poměrně hlučnější
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této pračce Electrolux najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Ladislav Hruška 18.12.2021 v 12:57
  1.65
  Design
  50
  Ovládání
  50
  Údržba
  0

  Pračka Elektrolux mi už nesmí do baráku . Pračka EWT1366HGW za cca 10000 Kč mi vydržela 2,5 roku a pak se zlomila hřídel.Pračka je tudíž na vyhození.Pereme tak 4krát do měsíce.

  Klady: Ze začátku bylo vše OK.
  Zápory: Krátká životnost.!!!
  Přínosný(0) Nepomohl(1)You have already voted this
 2. Tuto pračku nedoporučuji. Byla mně před čtyřmi roky doporučena, že je to dobrá pračka. Hned asi dva měsíce po vypršení záruky se rozbilo upevnění bubnu. Musela jsem zaplatit opravu. Vydrželo to další dva roky a je to opět totálně rozbité, opět upevnění bubnu. Takže pračku po čtyřech letech a třech měsících mohu vyhodit či si ji dát opět opravit. Podotýkám, že peru tak maximálně jednou týdně a o pračku se dobře starám.

 3. Reply
  Nitsche Gerhard 1.10.2020 v 20:43

  Vše jsem vyčíslil ve složce „Zápory“

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo