Pračky Electrolux

Pračky Electrolux jsou oblíbené zejména díky úspoře, což vyžaduje pečlivé hledání. Na výběr jsou pračky s předním plněním, v nichž je zakomponován také parní program, dále pračky s vrchním plněním, vestavné pračky a kompaktní pračky (tzv. Slim), jež vynikají tím, že jsou úzké a maximálně šetří místo, což je výhodné zejména v panelových domech, kde jsou koupelny často miniaturní.

Všechny pračky Electrolux

V neposlední řadě se na trhu objevují také kombinace pračky se sušičkou. Právě pračky s předním plněním se těší největší oblibě. U praček Electrolux potěší také vysoká úspornost, ta je zajištěna tím, že velká část produktů patří do třídy A+++.

Tyto pračky vynikají velmi slušnou kapacitou a také vysokými otáčkami, i když s hlučností to není žádná sláva. Co se týká ceny, tam se jednotlivé modely pohybují v rozmezí cca 6 400 – 22 000 korun.

Největší předností, které mohou pračky Electrolux nabídnout, je spolehlivý invertorový motor s tichým provozem, dlouhou životností a také snadnou regulací. Skvělé jsou i různé programy a funkce, například speciální program na praní vlněného prádla s certifikátem Woolmark.

Nechybí ani programy jako SteamCare, což je rychlý parní program schopný během pouhých 30 minut osvěžit jakékoliv oblečení a minimalizovat potřebu jej žehlit. Největší specialitou, kterou se může společnost Electrolux pochlubit je systém UltraMix, ten umí tzv. předmíchat aviváž i s pracím prostředkem tak, že je zajištěna jejich vysoká účinnost i při pracím cyklu na 30°C.

Pokud jde o kapacitu praček, ta se pohybuje v rozmezí od 4 do 10 kg prádla, takže si vybere malá domácnost, kde žije jednotlivec či pár, stejně jako střední i velká domácnost. V případě otáček je na výběr od 1 000 do 1 600 otáček za jednu minutu.

Pračky Electrolux rozhodně mají co nabídnout, vděčí za to zejména invertorovému motoru, díky kterému jsou tiché, úsporné, efektivní a maximálně spolehlivé s minimální poruchovostí.

Výroba tohoto motoru byla inspirována spotřebiči na profesionální úrovni, které se běžně používají v náročnějším provozu. Electrolux stejně jako jiné společnosti, nabízí na trhu různé série svých praček, přičemž každá jednotlivá série se vyznačuje něčím jiným.

Zatímco série 600 disponuje technologií SensiCare, kdy senzory nastaví prací cyklus přesně na míru danému obsahu pračky, série 700 už se vytasila s další technologií a to SteamCare. Jejím principem je přidání páry na konci každého pracího cyklu, což brání pomačkání prádla.

Tato série má ve výbavě také technologii FreshScent, ta všechny kusy oblečení osvěží působením parfému i páry. U série 800 se kromě výše zmíněných technologií vyskytuje UltraCare, ta je schopná promíchat prací prostředek i aviváž s vodou dřív, než se poprvé dostane k prádlu v bubnu.

Tip: Víte, jak jsou na tom další pračky? Čtěte náš test praček.

O značce Electrolux

Psal se rok 1901, když byla ve Stockholmu, hlavním městě Švédska založena společnost AB Lux a začala se tak psát historie značky Electrolux. První, co AB Lux tehdy vynalezla, byla Lux lampa, což byla petrolejová lampa určená pro venkovní použití. Své využití našla po celém světě hlavně v majácích.

Bohužel, neuplynulo ještě ani deset let od stvoření první lampy a společnosti se přestalo dařit, mohla za to americká konkurence, ta přišla s elektrickým osvětlením. To byl také důvod, proč se firma spojila se společností Elektromekanika.

Ta měla jasný cíl a to vyvinutí vysavače, přičemž Lux AB se starala výhradně o obchodní záležitosti. Vysavač (Model 1) se skutečně podařilo vyvinout a na počátku se nejdříve prodával pouze ve Švédsku a to za 50 000 korun, navíc vážil cca 14 kilogramů, takže to byl pořádný macek.

Oproti tomu Model 2 měl na váhu o 5 kg méně a byl za půlku ceny prvního modelu. Během prvního roku, kdy byl otevřen obchod v Německu, se prodalo kolem 500 kusů vysavačů, načež se prodej rozšíři do dalších evropských zemí. Když to trochu zkrátíme, společnost Electrolux, tak jak jí známe dnes, vznikla roku 1957, přejmenováním z Electro-Lux, značky která vznikla po sloučení společností Lux a Elektromekanika na přelomu let 1918 a 1919.

Netrvalo dlouho a společnost se vrhla na rozšiřování sortimentu, takže na trh začaly proudit chladničky, pračky, myčky nádobí, pračky i kombinované lednice s mrazákem. Electrolux má hned několik továren, které vyrábí spotřebiče. Největší zastoupení má ve Švédsku, Spojených státech amerických a také v Itálii, ale má továrny i v Polsku, Mexiku či Norsku.

Postupně se stala nejvýznamnějším výrobcem malých i velkých domácích spotřebičů, které vyváží do více než 150 zemí. Během roku je Electrolux schopen prodat přes 50 milionů produktů. Všechny výrobky skupiny Electrolux můžete na trhu najít pod značkami Electrolux, AEG, Zanussi, Frigidaire a Eureka.

Společnost Electrolux se angažuje v mnoha oblastech, ať už jde o úklid, vaření, praní, mytí nádobí či chlazení. Na trhu tak narazíte na vysavače, varné desky, sporáky, mikrovlnné trouby, odsavače par, vestavné trouby, pračky, sušičky, kombinace pračky se sušičkou, myčky nádobí, chladničky, mrazničky, ale také ruční šlehače, rychlovarné konvice, čističe oken, kávovary, elektrické grily, klimatizace, kuchyňské roboty, váhy a mnohé další. Na své si přijdou i náročnější zákazníci, jež se profesionálně zajímají o vyspělé technologie vhodné na vaření i praní.

Pračky Electrolux můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.czExpert.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (91 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo