Pračky ROMO

Pračky ROMO jsou tradičním českým výrobkem s dlouholetou tradicí. Bez ohledu na to, jestli jsou to pračky plněné vrchem nebo předem, vynikají vysokou kvalitou, úsporným provozem, moderními technologiemi a velmi přívětivou pořizovací cenou.

Všechny pračky ROMO

Nastavení míry zašpinění prádla

Možnost nastavit si správný výkon pračky je jistě velkou výhodou. Díky této chytré funkci si snadno a rychle zvolíte výkon pračky hned na třech různých úrovních. Na výběr je mírné, běžné či silné zašpinění/znečištění.

Každá taková pračka, která disponuje touto funkcí má za úkol jediné, a to zajistit špičkovou čistotu každého jednotlivého kousku prádla, ale tak, aby bylo potřeba co nejméně vody, energie i času.

Autodiagnostika

Tato technologie se postará o to, že se každé chybové hlášení zobrazí na displeji. Snadno tak zjistíte, že je uzavřen přívod vody, zanesený filtr nebo došlo k ucpání odtoku.

Jakmile budete potřebovat vyřešit nějaký problém se servisním střediskem, usnadní vám autodiagnostika usnadnit a zrychlit určení možné závady a pokud to jen trochu půjde i oddálit nutnost pozvat servisního technika.

Automatická detekce množství prádla

Pračky ROMO disponují velmi zajímavou funkcí, která umožňuje spolehlivě nastavit délku pracího programu a intenzitu odstřeďování na základě toho, kolik množství prádla vložíte do pračky a jak savý je materiál, ze kterého je prádlo vyrobeno. Ušetříte tak spoustu času, energie a snadno dosáhnete vysoce efektivního výsledku praní.

Ultra úsporné pračky

Možná vás to překvapí, ale díky kombinaci inovativních a velmi praktických funkcí i technologií dosahují pračky ROMO perfektních výsledků také na poli úspornosti. Najdete mezi nimi totiž modely nenáročné na spotřebu vody i elektrické energie.

Vedle technologií, jsou zde velmi chytrá konstrukční řešení i kvalitní materiály s vysokou odolností, díky čemuž jsou tyto pračky značně hospodárné, a ještě k tomu i šetří životní prostředí.

Mnohé modely praček mají nejmodernější invertorové motory, ale také technologii zajišťující velmi rychlý a ekonomicky výhodný průtokový ohřev vody.

Výhodou je i tzv. přímé promíchání vody s detergentem či technologie s jejíž pomocí nezůstává nerozpuštěný detergent v pračce, odkud odteče do odpadu, což je velmi nehospodárné. Zároveň odolná a velmi pevná konstrukce zamezuje nežádoucím ztrátám.

Všechny pračky ROMO

Invertorový motor

Pračky ROMO se pyšní spolehlivými, tichými, a hlavně úspornými invertorovými motory, kterým se také říká BLDC nebo bezkartáčové. Oproti klasickým uhlíkovým jsou mnohem tišší a je na ně spolehnutí.

Řídí se elektronicky, díky čemuž dosahují maximálního výkonu, ale minimální spotřeby energie. Běžné motory mají uhlíkové kartáčky, u nichž dochází kvůli tření o rotor k brzkému opotřebení. U invertorových motorů už uhlíkové kartáčky nejsou.

Místo nich jsou jako náhrada použity rotory s magnety. Nedochází tak k nijak značnému mechanickému opotřebení, takže má motor daleko delší životnost.

O značce ROMO

Historie značky ROMO sahá až k roku 1949. Tehdy se dílna, která do té doby opravovala elektrospotřebiče přeměnila na podnik ROMO se sídlem ve Fulneku. Prvním výrobním programem byla montáž rozhlasů i veřejného osvětlení v rámci obcí.

Ostatně odtud vlastně vzešel i samotný název značky. Rok 1953 byl rokem výroby první vířivé pračky, která byla tehdy skutečným hitem. Od té doby se díky neustálým inovacím proměnila vířivá pračka v současné kombinované pračky, které jsou vlastně vířivkou s odstředivkou v jednom.

O čtyři roky později, tedy roku 1957 dokázala značka ROMO, že dokáže držet tempo s dobou a její výrobky jsou schopné dosáhnout vysoké technologické úrovně. Důkazem se tehdy stala historicky první automatická pračka vhodná pro domácnost i menší prádelnu.

Přelom šedesátých a sedmdesátých let znamenal pro tuto společnost nejpodstatnější technologickou modernizaci všech provozů, ale rovněž dokončení výstavby závodu v Ostravě, kde byla zároveň ihned zahájena výroba.

Během osmdesátých let vyráběla se tato značka stala velmi úspěšným a zásadním výrobcem elektromotorů, ale také praček, odstředivek prádla a průmyslových praček. Byla rovněž dodavatelem techniky pro velké prádelny.

Rok 1991 znamenal pro podnik ROMO velkou změnu, neboť státní podnik se proměnil ve společnost, která nesla stále název ROMO, jen se přidala a.s., přičemž proběhla privatizace a byl utvořen holding.

Vzhledem k tomu, že pračky začaly být dobře dostupným zbožím, jehož prodej začal trochu upadat, nezbývalo než rozšířit sortiment. Postupně se tak objevil sortiment jako jsou automatické pračky, myčky nádobí, sporáky a mnoho dalších.

V dnešní době je značka ROMO jedničkou mezi automatickými pračkami, evropským chlazením i sporáky. Kombinované chladničky mají úsporný provoz, vysokou kvalitu i mechanickou odolnost, navíc jsou velmi spolehlivé.

Roku 2017 představila tato značka zbrusu nové modely praček, které jsou plněny vrchem, ale také chladící vitríny. Další rozšíření sortimentu přišlo hned následující rok s novými modely předem plněných praček, sporáků i chladniček.

Poprvé za celou historii značky také přichází myčky nádobí a sušičky prádla, ať už kondenzační nebo s tepelným čerpadlem. To vše spolu se špičkovým záručním i pozáručním servisem, který je toho všeho nezbytnou součástí. Tato ryze česká značka splní vaše očekávání a věřím, že se k ní budete rádi vracet.

Pračky ROMO můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.czExpert.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (93 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Koupili jsme ROMO RWF1060A a spokojenost. Pere dobře, není nijak moc hlučná, prádlo je čisté a voní, takže si není na co stěžovat.

    • Koupila jsem ROMO pračku s horní plněním a překvapila mě velká hlučnost při máchání. Moje stará pračka měla podobnou hlučnost po 8-9 letech. Považuji to za závadu. Jaké máte s tímto zkušenosti a je to na reklamaci?

Přidat komentář

Recenzer
Logo