Cena / kvalita

Whirlpool FWG81296WS

Předem plněná pračka Whirlpool FWG81296WS disponuje kapacitou bubnu 62 litrů s maximální možnou náplní pračky 8 kilogramů špinavého prádla, to je optimální pro středně velkou, ale klidně i větší domácnost sčítající zhruba 5 – 7 členů.

Odhadovaná roční spotřeba elektrické energie činí 137 kWh, zatímco spotřeba vody se pohybuje kolem 11 900 l za rok. Pračka Whirlpool FWG81296WS spadá do energetické třídy A+++, tedy té nejúspornější, což je skvělé, pokud chcete ušetřit nějakou tu korunku z rozpočtu.

Co se týká účinnosti odstřeďování, ta se řadí do třídy B, přičemž zbytková vlhkost je cca 53 % a otáčky dosahují až 1 200 za minutu. Dobré je to i v případě hlučnosti, která se při praní drží na maximální hodnotě 52 dB a v průběhu odstřeďování nepřesahuje 79 dB.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Pračka Whirlpool FWG81296WS nabízí celkem 14 pracích programů, které zahrnují klasiku jako Eco bavlna, Smíšené prádlo / Denní 40°C, Bavlna, Syntetika, Jemné prádlo, Vlna, Program pro bílé prádlo, Rychlý 30°C/ 30 min, Jeans, Sport, Prošívané přikrývky a další.

Jak už to tak u tohoto výrobce bývá, ani u této pračky nechybí tzv. 6. smysl, s jehož pomocí zvládne pračka automaticky nastavit nejdůležitější parametry pro každý prací cyklus, to znamená, že podle vybraného programu a typu tkaniny rozpozná množství prádla v bubnu a přizpůsobí tomu spotřebu vody, času i elektrické energie.

Skvělou funkcí je FreshCare+, která se o vaše prádlo postará i po dokončení praní, pokud nemáte čas ho ihned vyjmout z bubnu pračky. Funkce brání tomu, aby se interiérem pračky linul nežádoucí zápach.

Zásluhu na tom má spojení horké páry s jemnými pohyby bubnu v pravidelním intervalu, díky čemuž se prádlo provětrává a osvěžuje po celou dobu, a to od skončení pracího cyklu až po jeho vyjmutí. Tím, že FreshCare+ nedovolí bakteriím, aby zamořily buben pračky, máte jistotu čistoty a svěžesti.

Zajímavou technologií, kterou pračka Whirlpool FWG81296WS dostala do výbavy je SoftMove. Ta se stará o stálost barev a tkanin, ale i šetrné zacházení se samotným prádlem po celou dobu cyklu. Využívá k tomu speciální pohyby bubnu, a to při každém praní, bez ohledu na zvolený program či typ materiálu.

Je tak s maximální šetrností postaráno o vaše džíny, halenku, tričko, ale klidně i o jemňoučké hedvábné šaty. Ostatně pokud jde o barvy, pračka Whirlpool FWG81296WS má také funkci Colours 15°, díky níž se nemusíte bát, že by se vám někdy smíchaly barvy prádla, neboť v případě potřeby dojde ke snížení teploty praní až na 15°C, i když výsledek praní bude totožný, jako kdybyste prádlo vyprali na 40°C.

Efektivní praní obstará přídavná funkce v podobě Clean+, která zbaví prádlo všech skvrn, včetně těch nejodolnějších a to už při teplotě 40°C. Vše, co se v pračce děje, ať už zvolený program, doba praní atd., to se vám zobrazí na velkém a přehledném Big Digit displeji, s nímž přímo souvisí i jednoduchý a snadno čitelný ovládací panel pro bezproblémovou obsluhu.

Nechybí dětská pojistka, odložený start nebo také technologie WaveMotion, jež zefektivní každé praní tím, že automaticky otočí několikrát za sebou buben, aby došlo k rovnoměrnému rozložení prádla do celého prostoru bubnu tak, že je umožněno pracímu prostředku dostat se ke všem vláknům a tím usnadnit likvidaci veškerých nečistot a skvrn.

Parametry

Výrobce: Whirlpool
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 8 kg
Hlučnost: 52 dB
Hlučnost při odstřeďování: 79 dB
Počet otáček: 1 200
Hmotnost: 71 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie: 137 kWh
Šířka: 59.5 cm
Hloubka: 63 cm
Výška: 84.5 cm
Objem bubnu: 62 l

Fotografie

Whirlpool FWG81296WS

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod Whirlpool FWG81296WS

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Kvalitní pračka pro rodinu

Počet programů, kterými pračka Whirlpool FWG81296WS disponuje je dostačující a dosahuje vynikajících výsledků praní. Není nijak hlučná, má velmi inovativní a moderní funkce i technologie, díky nimž je každé použití tohoto spotřebiče maximálně jednoduché a příjemné. Kapacita bubnu je slušná a ještě je o prádlo postaráno s nejvyšší možnou péčí. Za nás dostává tato pračka rozhodně oba palce nahoru. Nic ovšem nebrání tomu, abyste pračku Whirlpool FWG81296WS porovnali s modelem od jiného výrobce. Zkuste se podívat na recenzi pračky Electrolux PerfectCare 700 EW6F528SC a porovnejte, co mají stejné, v čem se liší a jaké vychytávky může každá z nich nabídnout.

Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9
Klady
  • poměr cena/kvalita
  • snadné ovládání
  • pěkná design
  • celkem tichá
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Další informace o pračce najdete na stránce výrobce Whirlpool tady.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
  1. Dobrý den.Prosim je u této pračky Whirlpool FWG 81296WS český návod? Moc děkuji

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo