Whirlpool FWSG71283W

Předem plněná volně stojící automatická pračka Whirlpool FWSG71283W ve SLIM provedení, se stala vítězem dTestu s hodnocením 62 % a to v testu 14 výrobků ze stejné kategorie v 9/2018. Tento model je z nové řady FreshCare+ s hloubkou parádních 43,5 cm, takže když potřebujete opravdu hodně šetřit místem, pak je tato pračka jasnou volbou.

Pračka Whirlpool FWSG71283W spadá do energetické třídy A+++, přičemž její roční spotřeba elektrické energie činí 175 kWh, zatímco v případě vody je spotřeba kolem 10 670 litrů za rok.

Co se týká hlučnosti, ta během jednotlivých pracích cyklů nepřesahuje 56 dB, ovšem při odstřeďování je to až 84 dB. Kapacita bubnu je na 7 kilogramů špinavého prádla, takže je vhodná pro středně velkou domácnost. Při odstřeďování dosahuje pračka Whirlpool FWSG71283W až 1 200 otáček za minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

S automatickou pračkou Whirlpool FWSG71283W máte na výběr celkem 14 programů, ať už potřebujete vybrat bílé prádlo, syntetiku, bavlnu, jemné materiály, džíny, prádlo z fitness centra nebo třeba větší kusy prádla. Rozhodně nechybí senzorová technologie známá jako 6. smysl, která umí poznat, kolik prádla jsme vložili do bubnu a tomu pak přizpůsobit nejvhodnější prací program.

S touto inovativní technologií je možné ušetřit až 50 % času, ale také elektrické energie a vody. Nehledě na fakt, že vy jen vložíte prádlo do bubnu pračky, zapnete ji a vyberete program, zbytek už obstará šestý smysl.

Úžasnou novinkou je speciální technologie v podobě FreshCare, která umožňuje ponechání vypraného prádla uvnitř bubnu, aniž by bylo nutné ho ihned po dokončení pracího cyklu vyjmout. Důvodem je to, že tato technologie umí prádlu dodat nádech čerstvosti a udržuje ho voňavé, a to skoro až 6 hodin od chvíle dokončení praní. To se hodí, zejména když musíte náhle odejít a vrátíte se až za pár hodin, ale to už pračka dávno dojela.

Skvrny umí znepříjemnit život, zvlášť když jdete na důležitou pracovní či osobní schůzku, vezmete si třeba své oblíbené tričko či košili pro štěstí a najednou při pohledu do zrcadla zjistíte, že vám váš zamilovaný kousek oblečení hyzdí ošklivá skvrna.

Toho se už nemusíte bát, když si pořídíte pračku Whirlpool FWSG71283W, která vyniká velmi účinným praním. Díky ní, můžete v rámci programů Rychlé praní, Běžné praní a Intenzivní praní odstranit z prádla nečistoty už při 40°C.

Zásluhou speciální konstrukce v kombinaci s novými senzory se nemusíte bát zbytečně velkého hluku a vibrací, vymizí dokonce i nestabilní pohyby pračky. Nesmíme zapomenout na to nejdůležitější a tím je jednoznačně motor.

Pod kapotou pračky Whirlpool FWSG71283W totiž běží motor CIM Silent Motion. Ten je zárukou nízké hlučnosti, snížených vibrací, zvýšené účinnosti během každého jednotlivého pracího cyklu, nebo při odstřeďování vody. Zároveň s tím máte jistotu delší životnosti pračky.

Stálost barev u barevného prádla zajišťuje funkce Colors 15°. Ta totiž umožňuje prát jakkoliv barevné prádlo ve stejné várce, aniž bychom se museli obávat toho, že dojde k nepříjemnému smísení barev. Whirlpool FWSG71283W umí regulovat teplotu podle zvoleného programu a pokud je to nutné, je schopná snížit teplotu při praní až na 15°C.

Parametry

Výrobce: Whirlpool
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 7 kg
Hlučnost: 56 dB
Hlučnost při odstřeďování: 84 dB
Počet otáček: 1 200
Hmotnost: 63 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: A+++
Příkon: 2.3 W
Spotřeba el. energie: 175 kWh
Šířka: 59.5 cm
Hloubka: 43.5 cm
Výška: 83.7 cm
Objem bubnu: 48 l
Sušička: ne
Dětská pojistka: ano
Odložený start: ano
Displej: ano

Fotografie

whirlpool fwsg71283w

Whirlpool FWSG71283W

Vývoj ceny

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod Whirlpool FWSG71283W

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Pračka Whirlpool FWSG71283W má celkem kompaktní rozměry, což je pochopitelné s ohledem na to, že její provedení je SLIM. Program FreshCare je u zákazníků velmi populární a používání pračky je s ním mnohem příjemnější. Dostatek pracích programů, skvělé vychytávky v podobě inovativních technologií a funkcí a hlavně kvalitně vyprané prádlo. To vše vás čeká ve chvíli, kdy pro svou domácnost zvolíte pračku Whirlpool FWSG71283W. Dobré je, když si tento model porovnáte s další zajímavou pračkou od stejného výrobce. Na mysli máme Whirlpool FWG81296WS, která má rovněž na našich stránkách svou vlastní recenzi.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
9.5Hodnocení čtenářů
Design
8.6
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • rozměry - vhodná do malých prostor
 • pěkný design
 • velký objem
 • velký otvor
Zápory
 • hlučná při odstřeďování
 • délka programů
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Další informace o pračce najdete na stránce výrobce Whirlpool tady.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
 1. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Pračka splnila všechno, co jsem očekával, takže za mě, doporučuji si jí pořídit.

  Klady: ovládání poměr cena/výkon poměrně tichá
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo