Cofidis

Společnost Cofidis zajisté není třeba rozsáhle představovat zejména díky zvučným reklamním sdělením. Cofidis je nebankovní mezinárodní finanční společností specializující se zejména na poskytování spotřebitelských a revolvingových úvěrů. Na tuzemském trhu působí již od roku 2004 a my se v této recenzi postavené na faktech i zkušenostech klientů Cofidis zaměříme zejména na nabízené produkty, pro koho jsou vhodné, jak je možné o ně požádat a na celkové výhody a samozřejmě nevýhody.

Cofidis

Jak Cofidis funguje?

O nebankovní úvěr u společnosti Cofidis může požádat jakýkoliv občan České republiky, případně občan s trvalým pobytem na území ČR, který v době žádosti o úvěr dosáhl plnoletosti a vlastní bankovní účet. Schválení úvěru je prakticky okamžité, výsledek bývá znám již do pěti minut od podání žádosti. Co se týče pravděpodobnosti schválení úvěru má samozřejmě společnost Cofidis svá kritéria, která je třeba splňovat.

Společnost Cofidis jako první bude zajímat, zda máte trvalý příjem ze zaměstnání, podnikání či důchodu a v žádném případě poskytne klasické úvěry osobám ve zkušební nebo výpovědní lhůtě stejně jako úvěr nezíská osoba se záznamem v registru dlužníků či pracující tzv. na černo, tedy v případech, kdy nelze příjmy nikterak doložit. Vždy je nutné předložit kopii platného občanského průkazu a druhého dokladu kterým může být cestovní pas, rodný list nebo řidičský průkaz. Kromě platných dokladů k půjčce žadatel dodává potvrzení o výši příjmu a kopii výpisu bankovního účtu. K úvěru lze samozřejmě přizvat spolužadatele který výrazně zvyšuje šanci na schválení úvěru.

Přejí na web

Cofidis půjčka

Flexibilní neúčelová půjčka od Cofidis nabízí úvěr od 10 000 Kč až do 100 000 Kč. Splatnost půjčky od Cofidis si může každý nastavit dle vlastních preferencí, ve většině případů však od 12 do 144 měsíců a úvěr lze případně navýšit již po třech prvních řádně uhrazených splátkách. Konsolidovat s Cofidis můžete až do jednoho milionu korun, přičemž doba splatnosti je totožná jako u flexibilní revolvingové půjčky.

Mezi další produkty od společnosti Cofidis patří úvěr pro partnery, který nabízí délku splácení až 144 měsíců nebo novomanželská půjčka o kterou můžete požádat do 24 měsíců od svatby a splácet ji lze až po dobu 90 měsíců. Celkem nově Cofidis nabízí u obchodních partnerů produkt Pagodil který pomáhá s financováním nákupů v internetových a kamenných obchodech včetně autobazarů. Pokud budete chtít zboží na splátky či platbu za nákup odložit, můžete se setkat s možností plateb právě s Pagodil a v případě odložených splátek nemusíte dokonce dokládat výši příjmu.

Jako doplňkovou službu si můžete v rámci revolvingového úvěru sjednat i finanční rezervu Cofidis Mastercard platební kartu. Ta funguje na stejném principu jako kreditní karta s limitem a lze ji používat jako klasickou bankovní kartu všude tam, kde platby kartou přijímají. S užíváním Cofidis karty navíc můžete získat různé slevy na nákupy.

Půjčky od Cofidis lze dobrovolně pojistit proti nemožnosti splácení například při ztrátě zaměstnání, invalidity či úmrtí, v nabídce jsou tři varianty, výběr konkrétní závisí zejména na věku žadatele.

Předčasné splacení úvěru od Cofidis

Všechny typy půjček lze hradit prostřednictvím bankovního účtu, inkasa nebo hotovostním vkladem na bankovní účet. Společnost Cofidis nedisponuje žádnou kamennou pobočkou, a proto nelze žádný produkt splácet v hotovosti. Každý spotřebitel může úvěr kdykoliv předčasně splatit a v případě revolvingových úvěru které jsou sjednány na dobu neurčitou to lze učinit zcela bez poplatku. Dbejte ovšem na písemné ukončení smlouvy o revolvingovém úvěru, neboť taková smlouva je právě na dobu neurčitou, a i přes předčasné splacení nadále běží.

Klasické úvěry jako půjčka pro partnery, jednotlivce, konsolidace nebo novomanželská půjčka si Cofidis účtuje od 0,5 % do 1 % z předčasně splacené částky. Úvěr nelze jen tak splatit mimořádnou splátkou na účet, nejdříve je nutné společnost Cofidis kontaktovat a obeznámit ji s vaším záměrem. K tomu lze využít e-mailovou komunikaci nebo zaslat písemnost na kontaktní adresu.

V případě neplacení jsou všem neplatícím klientům rozesílány písemné upomínky, které dokáží udělat nejen díru do kapsy, ale zadělat i na pěkný malér. Za první písemnou upomínku při prodlení si v případě klasických úvěrů Cofidis účtuje 500 Kč, druhá upomínka znamená dalších 600 Kč a třetí znamená celkové ukončení smlouvy ze strany věřitele, a to vás přijde na 1 500 Kč. Poplatky tím rozhodně nekončí, naopak začíná dluhová past.

Výhody Cofidis

Hlavní výhodou, kterou společnost Cofidis nabízí je rozhodně expresní vyhodnocení žádosti o úvěr a následné vyplacení peněz na účet již do 24 hodin od podání žádosti, celý tento proces žádosti o nebankovní půjčku navíc zvládnete z pohodlí domova. Kladně hodnotíme nejen samotné produkty, ale i transparentní poplatky a garantovaný úrok.

V případě jakýchkoliv nejasností lze prakticky každou odpověď na jakoukoliv otázku dohled na oficiálních stránkách Cofidis či je samozřejmě k dispozici zákaznické oddělení prostřednictvím webového formuláře nebo telefonního kontaktu. Své závazky můžete mít kdykoliv přehledně k dispozici v mobilní aplikaci která je ke stažení zcela zdarma.

Shrnutí

Společnost Cofidis nabízí férové služby a produkty všem kteří mají dobrou platební morálku a rozhodně není třeba se obávat o nebankovní půjčku žádat v případech kdy vám například vaše banka neumožní výhodnější úvěr či potřebujete zpracovat žádost o úvěr opravdu expresně. Jako každá mince, má i tato dvě strany a v případě Cofidis stejně jako v případě každé jiné společnosti je opravdu třeba dbát zejména na řádné placení zřízeného úvěru. V opačném případě by vaše zkušenost se společností Cofidis nemusela dopadnout zcela kladně.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.shoptet.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (63 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Cofidis přes fa Zepter. Reprezentantka fy Zepter mi perfektně poradila. Vše proběhlo naprosto v pořádku, půjčka byla dokonce bezúročná, splatila jsem v termínu a každý případný dotaz mi byl vždy zodpovězen. Byla jsem velmi spokojená, bylo to v roce 2022. Marie N.

Přidat komentář

Recenzer
Logo