Creditea

Půjčka Creditea je revolvingový úvěr od známé společnosti Provident Financial s.r.o která se specializuje na poskytování bezúčelových půjček v České republice již od roku 1997.

V následující recenzi se zaměříme nejen na podmínky, které musí každý budoucí klient splňovat, podrobně se podíváme na veškeré poplatky a možnosti které nebankovní úvěr Creditea nabízí. Kromě toho vás samozřejmě provedeme žádostí o půjčku a v neposlední řadě shrneme výhody a nevýhody abychom vám pomohli lépe pochopit problematiku revolvingového úvěru od společnosti Creditea.

creditea

Jak Creditea půjčka funguje?

Půjčit si finanční obnos od společnosti Creditea znamená zapůjčení finančního obnosu v poměrně krátkodobém horizontu, půjčku lze splatit kdykoliv od 6 do 36 měsíců. Jedná se o naprosto bezúčelový úvěr bez poplatků za poskytnutí, avšak samotná žádost o úvěr je velice pečlivě posuzována a nevyhne se nahlížení do registru dlužníků. Creditea nedisponuje žádnou kamennou pobočkou, celý proces od žádosti a následné administrativy probíhá pouze online.

Jedná se o bezhotovostní úvěry, které nelze žádným způsobem vyplatit v hotovosti, každý žadatel musí bezpodmínečně disponovat bankovním účtem a v případě kladného posouzení žádosti finance obdrží zpravidla do 15 minut od schválení žádosti. Pokud budete potřebovat například s dokončením žádosti o úvěr, nebo během ověřování totožnosti pomoci, je vám k dispozici zákaznická linka, na kterou se můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem týkajícím se úvěru Creditea na telefonní lince, nebo využít e-mailové komunikace.

Žadatelem o půjčku Creditea může být pouze klient starší 18 let který je zároveň občanem České republiky. Služby Creditea tedy nejsou poskytované cizincům a šanci na schválení půjčky nemají ani osoby bez pravidelného a zároveň doložitelného příjmu. Pokud pobíráte starobní či invalidní důchod, neházejte flintu do žita, dokonce i osoby na mateřské dovolené po prozkoumání bonity mohou půjčku získat. Pokud se rozhodnete podat žádost o úvěr, zkontrolujte si také platnost vašeho občanského průkazu a mějte po ruce poslední 3 výpisy z bankovního účtu, živnostníci daňové přiznání.

Přejít na Creditea

Půjčky od Creditea

Úvěrový rámec půjčky Creditea je v rozmezí od 3000 Kč až do 130 000 Kč. Půjčku lze splatit nejdéle do 36 měsíců a záleží jen na vás, jakou dobu splatnosti během žádosti o úvěr vyberete. Žádost probíhá zcela online a vyplnění informačního formuláře nezabere příliš mnoho času. První krok k žádosti započíná na oficiálních webových stránkách Creditea kde stačí použít úvěrovou kalkulačku, ta vám zároveň dopředu orientačně sdělí celkovou splatnou částku včetně úroků. Jako další krok zadáte své osobní údaje včetně rodného a telefonního čísla, v tomto kroce vkládáte i svou platnou e-mailovou adresu kterou je posléze nutné ověřit.

Stejně důležité je i doložení kopie občanského průkazu z obou stran, počítejte ovšem i s nutností poskytnutí selfie, tedy fotografie vaší tváře, vedle které umístíte občanský průkaz. Další informace ohledně vaší finanční situace je nutné poskytovat pravdivě neboť rozhodují o maximální výši úvěru kterou vám Creditea poskytne.

Žádosti o úvěry jsou posuzovány pouze v pracovních dnech, pokud na půjčku opravdu spěcháte, u Creditea mimo vyhrazenou pracovní dobu jednoduše nepochodíte. Pokud ovšem požadujete co možná nejkratší dobu pro vyřízení žádosti, společnost doporučuje ověřit bankovní účet online, to lze provést v závěru vyplňování žádosti o úvěr. Online ověření bankovního účtu spočívá v odeslání symbolického a nevratného poplatku ve výši 1 Kč z vašeho osobního účtu na účet věřitele.

Odložené splátky a předčasné splacení Creditea

Úvěr lze kdykoliv a naprosto bez poplatků zcela uhradit, stejně tak jsou možné mimořádné splátky, které není třeba nikde dopředu hlásit. Splátky lze taktéž za určitých podmínek odložit. K odložení splátek lze využít splátkových prázdnin které se na vás budou vztahovat až po 6 řádně po sobě jdoucích uhrazených minimálních měsíčních splátek, reálně tak můžete svou splátku odložit až 7 měsíců po čerpání úvěru.

Pokud využijete služeb splátkových prázdnin, mějte prosím na paměti, že úroky nadále narůstají a další měsíční splátka bude přepočítána, zároveň jsou prázdniny povolené pouze po dobu jednoho měsíce a o další odklad můžete zažádat až za dalších 7 měsíců. V případě mimořádné splátky nestačí pouze odeslat peníze kdy se vám to zrovna hodí. Dlužná částka bude sice ponížena, je nutné ovšem i v měsíci, kdy odešlete více peněz, zaslat taktéž minimální splátku. Nakonec, pokud chcete půjčku předčasně splatit, nestačí jí celou pouze uhradit. Je nutné vyplnit formulář o odstoupení od smlouvy a ten podepsaný odeslat společnosti Creditea.

Výhody Creditea půjčky

Někteří klienti zajisté ocení prakticky nikdy nekončící smlouvu. Úvěr Creditea totiž funguje obdobně jako kreditní karta či kontokorent. Opakovaně tak lze čerpat z již uhrazených splátek až do výše úvěrového limitu, a to naprosto jednoduše bez nutnosti kontaktování společnosti, zvládnete to sami ve vašem zákaznickém účtu.

Nevýhody Creditea půjčky

Nevýhody, které nebankovní půjčka Creditea skrývá jednoduše vyplují na povrch ve chvíli, kdy přestanete řádně hradit své závazky, Creditea totiž neuděluje žádné milosrdné výjimky při nemožnosti splácet váš dluh a než předá celou záležitost třetím stranám, bude vás pouze informovat za prostřednictvím SMS či telefonních hovorů o tom, že jste v prodlení a naskakují vám úroky a poplatky.

Shrnutí

Půjčka Creditea má vcelku férové a transparentní podmínky, úvěr poskytne až po řádném posouzení žádosti a nezdráhá se žádosti odmítat. Pokud se rozhodnete s půjčkou Creditea vyřešit vaší finanční situaci, dbejte zejména na řádné splácení, které vám nejen otevře výhody ve formě splátkových prázdnin a možnosti opakovaného čerpání schváleného úvěrového rámce, zejména pak zajistí, že vaše zkušenost s Crediea bude naprosto bezproblémová. Pokud již dopředu víte, že vaše finanční situace neumožňuje půjčku splatit, upozorňujeme, že úvěry od Creditea se nedají nijak pojistit, a proto raději doporučujeme se půjčce zcela vyhnout.

Přejít na Creditea

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (63 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo