Půjčka ESSOX

Nebankovní společnost ESSOX s.r.o. vznikla již v roce 1993, ovšem oblíbenosti mezi klienty nabyla až po roce 2003 kdy vstoupila do finanční skupiny Komerční banky a Société Générale. V dnešní době ESSOX patří mezi přední poskytovatele nebankovních služeb, mezi které spadá nabídka financování aut, nákupů na splátky, kreditních karet a samozřejmě i velmi oblíbená ESSOX půjčka, a právě ESSOX půjčce budeme věnovat následující recenzi.

V recenzi se podrobně podíváme na veškeré poplatky spojené s poskytnutím nebankovního úvěru ESSOX, za jakých okolností půjčku můžete získat a samozřejmě se zaměříme na výhody a nevýhody které se mohou s půjčkou ESSOX pojit.

Půjčka ESSOX

Jak půjčka ESSOX funguje?

Žadatelem o půjčku ESSOX může být pouze klient který je v době žádosti plnoletý, je mu tedy alespoň 18 let, který má trvalé bydliště na území ČR, vlastní bankovní účet a má platné telefonní číslo. Pouze tato kritéria ovšem nerozhodují o tom, zda bude vaše žádost schválena či nikoliv. Žádost se neobejde bez posouzení vaší úvěruschopnosti a samozřejmě nahlížení do registru dlužníků.

O úvěr lze zažádat z pohodlí domova, stačí vám k tomu pouze připojení k internetu a platný občanský průkaz. Online žádost bývá vyřízena zpravidla během několika málo hodin, počítejte ovšem s individuálním posouzením, které se může protáhnout klidně až do druhého dne.

Pokud budete potřebovat s vyplněním, nebo dokončením žádosti pomoci, můžete se obrátit na zákaznickou linku která je k dispozici od pondělí do pátku na telefonu. Využít můžete také alternativní kontakt formou online formuláře nebo e-mailové komunikace, pakliže upřednostňujete právě tuto formu, nebo se osobně zastavit na některou z kamenných poboček společnosti ESSOX.

Přejít na web

Půjčka ESSOX

Úvěrový rámec nebankovního úvěru od společnosti ESSOX je poměrně vysoký, půjčit si můžete od 10 000 Kč až do 500 000 Kč, splatnost půjčky volíte dle vašeho uvážení a schopností splácet až po dobu 84 měsíců. Samozřejmě platí, že čím kratší doba splatnosti, tím výhodnější podmínky a v případě půjčky od ESSOX je přislíbena úroková sazba od 6,9 %.

Prvním krokem k vyplnění žádosti o úvěr je návštěva oficiálních webových stránek společnosti ESSOX. Již na úvodní straně můžete využít úvěrovou kalkulačku do které stačí zadat potřebné parametry jako výše úvěru a doba splatnosti. Druhým krokem potvrzujete svou totožnost doložením kopie občanského průkazu a druhého osobního dokladu. Úplné potvrzení totožnosti proběhne až po ověření bankovního účtu.

V případě, kdy společnost vyhodnotí žádost kladně, bude úvěrová smlouva podepsána elektronicky za pomocí SMS kódu a následně bude úvěr vyplacen. Pokud na vyplacení úvěru spěcháte, musíme ještě jednou zopakovat, že společnost ESSOX posuzuje jednotlivé žádosti opravdu pečlivě a není proto možné výplatu peněz uspíšit. Zároveň se nejedná o hotovostní půjčku, půjčky vyplacené v hotovosti společnost ESSOX v minulosti sice nabízela pod názvem Bezpečná půjčka, ale v nedávné době od tohoto typu úvěru upustila a v současnosti půjčku nelze vyplatit jinak, než převodem na účet.

Společnost ESSOX k jejich půjčce, jako jedna z mála nebankovních společností, poskytuje i možnost pojištění schopnosti splácet, a to rovnou ve dvou variantách. Každá varianta pokrývá jiné účely a zásadní parametr pro uzavření pojistky je věk žadatele, ten nesmí přesáhnout 65 let.

Odložené splátky a předčasné splacení půjčky ESSOX

Každý klient má právo uhradit celou výši úvěru naprosto kdykoliv. V případě úvěru od společnosti ESSOX je však tato služba zpoplatněna a nelze tak učinit bez písemného sdělení. Ve chvíli, kdy nebankovní společnost ESSOX seznámíte s vaším plánem úvěr zcela doplatit, bude vám vyčíslen příslušný poplatek v závislosti na době, která uplynula od doby uzavření úvěrové smlouvy.

Poplatek se pohybuje v rozmezí 0,5 % až 1 % z celkové splatné částky a ten je nutný k celkové částce následně připočítat. Pokud budete chtít vložit mimořádnou splátku, platí pro ní naprosto totožná pravidla jako pro celkové splacení úvěru. Nejprve musíte společnost kontaktovat a následně počítat s poplatkem.

Odložení splátek je záležitost, kterou společnost ESSOX posuzuje zcela individuálně a neobejde se bez telefonického kontaktu. Během hovoru s bankovním specialistou budete muset znát odpovědi na různé otázky mezi které patří i informace o vaší momentální finanční situaci, z jakého konkrétního důvodu si odklad žádáte a jaký je váš plán pro budoucí řešení situace.

Výhody

Hlavní výhody půjčky ESSOX shledáváme zejména v možnosti sjednat ji z celou online bez nutnosti návštěvy pobočky. Nepřehlédnutelnou a velkou výhodou je i transparentnost podmínek úvěru a možnost půjčku pojistit třeba právě proti nemožnosti splácet z důvodu ztráty zaměstnání.

Nevýhody

Každá mince má dvě strany a ač svůj úvěr od ESSOX můžete pojistit, už ho nelze bezplatně předčasně splatit. Pokud se dostanete do tíživé životní situace, případný odklad splátky nemusí být schválený, a navíc se vám odklad zaznamená do úvěrové registru a tato situace může a pravděpodobně bude ovlivňovat i vaši důvěryhodnost v budoucích letech.

Shrnutí

Nebankovní půjčka ESSOX nabízí poměrně vysoký úvěrový rámec, který navíc můžete splatit v horizontu až 84 měsíců. Momentální úroková sazba od 6,9 % navíc patří mezi ty výhodnější, které můžete získat a které vám mnohdy nenabídne ani bankovní společnost. Společnost ESSOX si své klienty pečlivě vybírá, avšak naoplátku jim dokáže nabídnout opravdu férovou půjčku s předem jasnými a danými podmínkami.

Pokud si potřebujete vypůjčit určitý finanční obnos a vaše situace umožňuje pravidelné měsíční splácení, rozhodně se nemusíte obávat skrytých poznámek pod čarou nebo jiných poplatků. Ze zkušeností reálných klientů, kteří půjčku čerpali ještě před vámi, pak můžeme potvrdit, že společnost ESSOX ke svým klientům přistupuje velmi individuálně a snaží se vyjít vstříc v každé situaci a za většiny okolností. Špatné zkušenosti už tak zkrátka mívá jen ten, kdo přestane plnit dohodnuté podmínky a poruší tak úvěrovou smlouvu.

Přejít na web

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo