Cena / kvalita

Roborock s7

Pokud hledáte šikovného pomocníka, který zatočí s nepořádkem na vaší podlaze v celém bytě či domě, pak zkuste Roborock s7. Ten je určen nejen pro úklid tvrdých podlah, ale také koberců. Snadno vás zbaví všech drobků a dalších nečistot, včetně různých tekutin rozlitých na podlaze. Veškeré skvrny pomůže odstranit tzv. sonická technologie, kterou tento robotický vysavač disponuje.

KLADY
 • Efektivní pohyb robota
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Praktická mobilní aplikace
 • Automatické rozdělení domácnosti do místností
 • Zónové vysávání
 • Zvýšený výkon na kobercích
 • Kvalitní zpracování

ZÁPORY
 • Občas nesprávná identifikace některých objektů
 • Během mopování si někdy udržuje odstup od stěn a nábytku
 • Na začátku se robot nabíjí delší dobu
 • Vyšší pořizovací cena

Díky laserové technologii LiDAR dokáže snadno zmapovat všechny místnosti a snadno uklidí i členitější prostor. Po prvním spuštění, kdy začne vysavač vysávat pro něj neznámé prostředí a poprvé vysaje, si sám a zcela automaticky vytvoří mapu celé domácnosti. Zvládne mít uložené až 4 různé mapy, což se hodí zejména v rodinném domě, který má víc pater. Vše si přepínáte prostřednictvím aplikace.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Už při prvním pohledu je vidět velmi elegantní a kvalitně provedený design. Tělo robota je vyrobeno z odolných a vysoce kvalitních materiálů. Svým způsobem design nepřekvapí, neboť tvar má Roborock s7 stejný jako jiné robotické vysavače.

Ovšem rozhodně potěší design hlavního pryžového kartáče, který navíc zajistí efektivní vysávání a zabraňuje namotání vlasů a chlupů. Hmotnost vysavače je 4 500 g, ale i když je to trochu cvalík, kmitá po podlaze s lehkostí peříčka.

Rozměry jsou 9,65 x 35 x 35 cm. Disponuje nádobou na nečistoty o objemu 470 ml a nádržkou na vodu s objemem 300 ml, bočním kartáčem, měkčenými kolečky a mopovací textilií. Průhledná nádobka dokonale ladí s černým designem i tvarem robota.

zpět k obsahu ↑

Funkce

Kapacita baterie Li-ion je 5 200 mAh, přičemž doba provozu je parádních 180 minut a doba nabíjení 6 hodin. Jakmile Roborock s7 detekuje koberec, zapne robot funkci automatického nadzvednutí mopu. Během úklidu zvládá nejen suché vysávání, ale také vytírání.

Mop se automatický zvedá rovněž po dokončení úklidového procesu a při zajíždění vysavače na dobíjecí stanici. Díky tzv. plovoucímu kartáči, který patří mezi hlavní, hravě sesbírá všechny drobky, vlasy a ostatní nečistoty, protože se dostane do maximální blízkosti podlahy.

Boční kartáče jsou celogumové, což zajištuje větší odolnost a zabraňuje namotávání vlasů. Ultrasonická detekce koberců zmapuje terén a vy si nastavíte buď no-mop zónu nebo dáte pokyn, aby se mop v místě, kde je koberec nadzvedával.

Vysavač je schopen pracovat s plnou nádobou až 3 hodiny na jedno nabití, přičemž zvládne hloubkově vyčistit 200 m2. Navigace LiDAR dokonale zmapuje každou místnost a identifikuje je až do čtyř úrovní.

Kromě automatického zásobníku disponuje funkcí vysypání zásobníku do stanice, možnost předvolby místností k úklidu i pokračování v úklidovém procesu po dobití. Samozřejmostí je i možnost opláchnutí omyvatelného filtru.

Nechybí mu senzor proti pádu ze schodů a proti nárazu. Jakmile narazí na koberec či jinou překážku na podlaze, automaticky mop nadzvedne cca až o 2 cm. Díky dětskému zámku nehrozí nechtěné spuštění vaším potomkem. Robota je možné ovládat prostřednictvím mobilní aplikace a také pomocí hlavu v rámci domácího asistenta Alexu, Google Home nebo Siri Shortcuts.

zpět k obsahu ↑

Příslušenství

Robotický vysavač Roborock s7 je zcela kompatibilní s dokovací stanicí Auto-Empty Dock. Ta samozřejmě není součástí vybavení a je nutné si jí pořídit samostatně. Mezi příslušenstvím najdete 230 V napájecí zdroj, adaptér, dále baterie Li-Ion a boční kartáč. Nechybí rovněž nabíjecí stanice, náhradní filtr, virtuální zeď a ovládání chytrým telefonem.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Roborock
Zařazení:robotický mop 
Typ vysavače:bezsáčkový
Typ baterie:Li-Ion
Kapacita akumulátoru:5200 mAh
Doba provozu:180 min
Typ filtru:EPA E11 filtr
Sací výkon:2 500
Časovač:ano
Rotační kartáče:ano
Mopování a vysávání 2v1:ano

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Roborock s7

roborock-s7

zpět k obsahu ↑

Vývoj ceny

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.8 Hodnocení
Mopování a vysávání 2v1

Dá se říci, že podle hodnocení zákazníků a funkcí je robotický vysavač Roborock s7 vynikajícím pomocníkem, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Své si odpracuje na výbornou a dosahuje perfektních výsledků. Vysává i vytírá na jedničku a díky možnosti uložení mapy si pamatuje prostor, který má pravidelně uklízet. Jediné, co může trochu odrazovat je pořizovací cena, která se pohybuje v rozmezí od cca 11 400 do 18 000 korun.

Design
9.8
Ovládání
9.8
Údržba
9.8
KLADY
 • výkon/cena
 • snadné ovládání
 • rychlost vysávání a mopování
Napsat hodnocení

Nakoupit jej můžete např. v obchodě CZC.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz