Cena / kvalita

Roborock s7

Pokud hledáte šikovného pomocníka, který zatočí s nepořádkem na vaší podlaze v celém bytě či domě, pak zkuste Roborock s7. Ten je určen nejen pro úklid tvrdých podlah, ale také koberců. Snadno vás zbaví všech drobků a dalších nečistot, včetně různých tekutin rozlitých na podlaze. Veškeré skvrny pomůže odstranit tzv. sonická technologie, kterou tento robotický vysavač disponuje.

KLADY
 • Efektivní pohyb robota
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Praktická mobilní aplikace
 • Automatické rozdělení domácnosti do místností
 • Zónové vysávání
 • Zvýšený výkon na kobercích
 • Kvalitní zpracování

ZÁPORY
 • Občas nesprávná identifikace některých objektů
 • Během mopování si někdy udržuje odstup od stěn a nábytku
 • Na začátku se robot nabíjí delší dobu
 • Vyšší pořizovací cena

Díky laserové technologii LiDAR dokáže snadno zmapovat všechny místnosti a snadno uklidí i členitější prostor. Po prvním spuštění, kdy začne vysavač vysávat pro něj neznámé prostředí a poprvé vysaje, si sám a zcela automaticky vytvoří mapu celé domácnosti. Zvládne mít uložené až 4 různé mapy, což se hodí zejména v rodinném domě, který má víc pater. Vše si přepínáte prostřednictvím aplikace.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Už při prvním pohledu je vidět velmi elegantní a kvalitně provedený design. Tělo robota je vyrobeno z odolných a vysoce kvalitních materiálů. Svým způsobem design nepřekvapí, neboť tvar má Roborock s7 stejný jako jiné robotické vysavače.

Ovšem rozhodně potěší design hlavního pryžového kartáče, který navíc zajistí efektivní vysávání a zabraňuje namotání vlasů a chlupů. Hmotnost vysavače je 4 500 g, ale i když je to trochu cvalík, kmitá po podlaze s lehkostí peříčka.

Rozměry jsou 9,65 x 35 x 35 cm. Disponuje nádobou na nečistoty o objemu 470 ml a nádržkou na vodu s objemem 300 ml, bočním kartáčem, měkčenými kolečky a mopovací textilií. Průhledná nádobka dokonale ladí s černým designem i tvarem robota.

Funkce

Kapacita baterie Li-ion je 5 200 mAh, přičemž doba provozu je parádních 180 minut a doba nabíjení 6 hodin. Jakmile Roborock s7 detekuje koberec, zapne robot funkci automatického nadzvednutí mopu. Během úklidu zvládá nejen suché vysávání, ale také vytírání.

Mop se automatický zvedá rovněž po dokončení úklidového procesu a při zajíždění vysavače na dobíjecí stanici. Díky tzv. plovoucímu kartáči, který patří mezi hlavní, hravě sesbírá všechny drobky, vlasy a ostatní nečistoty, protože se dostane do maximální blízkosti podlahy.

Boční kartáče jsou celogumové, což zajištuje větší odolnost a zabraňuje namotávání vlasů. Ultrasonická detekce koberců zmapuje terén a vy si nastavíte buď no-mop zónu nebo dáte pokyn, aby se mop v místě, kde je koberec nadzvedával.

Vysavač je schopen pracovat s plnou nádobou až 3 hodiny na jedno nabití, přičemž zvládne hloubkově vyčistit 200 m2. Navigace LiDAR dokonale zmapuje každou místnost a identifikuje je až do čtyř úrovní.

Kromě automatického zásobníku disponuje funkcí vysypání zásobníku do stanice, možnost předvolby místností k úklidu i pokračování v úklidovém procesu po dobití. Samozřejmostí je i možnost opláchnutí omyvatelného filtru.

Nechybí mu senzor proti pádu ze schodů a proti nárazu. Jakmile narazí na koberec či jinou překážku na podlaze, automaticky mop nadzvedne cca až o 2 cm. Díky dětskému zámku nehrozí nechtěné spuštění vaším potomkem. Robota je možné ovládat prostřednictvím mobilní aplikace a také pomocí hlavu v rámci domácího asistenta Alexu, Google Home nebo Siri Shortcuts.

Příslušenství

Robotický vysavač Roborock s7 je zcela kompatibilní s dokovací stanicí Auto-Empty Dock. Ta samozřejmě není součástí vybavení a je nutné si jí pořídit samostatně. Mezi příslušenstvím najdete 230 V napájecí zdroj, adaptér, dále baterie Li-Ion a boční kartáč. Nechybí rovněž nabíjecí stanice, náhradní filtr, virtuální zeď a ovládání chytrým telefonem.

Parametry

Výrobce: Roborock
Zařazení: robotický mop 
Typ vysavače: bezsáčkový
Typ baterie: Li-Ion
Kapacita akumulátoru: 5200 mAh
Doba provozu: 180 min
Typ filtru: EPA E11 filtr
Sací výkon: 2 500
Časovač: ano
Rotační kartáče: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

roborock-s7

roborock-s7

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.8 Celkové hodnocení
Mopování a vysávání 2v1

Dá se říci, že podle hodnocení zákazníků a funkcí je robotický vysavač Roborock s7 vynikajícím pomocníkem, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Své si odpracuje na výbornou a dosahuje perfektních výsledků. Vysává i vytírá na jedničku a díky možnosti uložení mapy si pamatuje prostor, který má pravidelně uklízet. Jediné, co může trochu odrazovat je pořizovací cena, která se pohybuje v rozmezí od cca 11 400 do 18 000 korun.

Design
9.8
Ovládání
9.8
Údržba
9.8
Klady
 • výkon/cena
 • snadné ovládání
 • rychlost vysávání a mopování
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě CZC.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já sem objednal Roborock s7 manželce k narozeninám a je s ním velmi spokojená. Opravdu moc dobře uklízí a jezdí v podstatě úplně všude, kde je potřeba.

 2. Pořídil jsem Roborock s7 a je super. Maká jako ďas, baterie opravdu vydrží dost dlouho a má senzační výkon.

 3. Mockrát děkuji za váš článek, díky kterému jsem se nakonec pro koupi Roborock s7 přece jen rozhodla, ačkoliv sem trochu váhala kvůli jeho ceně. Jsem ráda, že ho mám, je to opravdu velký pomocník.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo