Tesla RoboStar T60

Dnes již není moc značek elektroniky, které by na trh nepřišly s vlastní řadou robotických vysavačů. Jedná se totiž o velmi oblíbené elektrospotřebiče, které si postupně pořizuje stále více českých domácností. Proč nenechat vysavač uklízet a my se pak můžeme věnovat řadě jiných činností. Dnes jsme se rozhodli pro vás otestovat robotický vysavač TESLA RoboStar T60.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Unikátní je v ohledu designu, že vysavač je dostupný ve dvou barevných variantách, a to v klasické černé a bílé. Každý z nich má pak jednoduché linie a celkově působí vysavač elegantně. My jsme k otestování získali tento model v bílé barvě a myslíme, že je to velmi povedený kousek.

Funkce a příslušenství

Hned na úvod je nutné říct, že robotický vysavač TESLA RoboStar T60 je určen na všechny typy podlah a nabízí funkce vysávání i vytírání, ne však najednou. Veškeré nastavení vysavače pak můžete měnit a libovolně měnit za pomoci přiloženého dálkového ovladače. Vysavač tak nedisponuje Wi-Fi připojením a není možné jej propojit s mobilem.

Kromě gyroskopické navigace vysavač disponuje i pamětí, aby jedno místo neuklízel dvakrát a zmatečně tak nejezdil po místnostech tam a zpět, jak se to u některých konkurentů stává.

Uživatelé pak jistě ocení i možnost použití turbo kartáče na více znečištěná místa, kterou je možné zapnout stiskem tlačítka na ovladači. V případě, že vysavač najede z tvrdé podlahy na koberec sám zvýší svůj sací výkon. Na jedno nabití pak dokáže při nízkém zatížení vysávat až 110 min. Alergici pak určitě ocení trojnásobnou filtraci HEPA filtrem.

Bezpečnost

Co se týče bezpečnosti je vysavač vybaven čidly proti pádu ze schodů a proti narážení do nábytku. Rovněž disponuje funkcí automatického nabíjení, takže se po dobití do plné kapacity baterie přestane nabíjet. K vysavači je navíc možné dokoupit i virtuální zdi, aby vysavač neuklízel, tam kde nechcete.

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli vyzkoušet v prostoru kde jsou sice především plovoucí podlahy, ale i koberce. Abychom mohli hodnotit sací výkon, trochu jsme podlahu ještě zašpinili – prostě jsme smetli všechno dostupné smetí ze stolů na zem.

Nastavení vysavače pomocí ovladače je složité podle toho, jak moc si chcete úklid nastavit. Můžete zvolit i automatický režim a pak je uvedení vysavače do provozu opravdu jednoduché.

Chlupy, hlína i prach mizí po přejetí vysavače z plovoucí podlahy opravdu rychle, při najetí na koberec se chvilku nic neděje, ale pak se podle zvýšené hlučnosti vysávání asi zvedá výkon vysavače, a nakonec si poradil i s nečistotami na koberci. Co se týče té hlučnosti, překvapuje nás, že je oproti konkurenci hodně nižší, za což dáváme palec nahoru.

Parametry

Výrobce: Tesla
Zařazení: robotický vysavač 
Hmotnost: 2,6 kg
Hlučnost: 55 dB
Sací výkon: 22 W
Filtr: Hepa filtr
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,45 l
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 2600 mAh
Doba provozu: 110 min
Časovač: ano
Dálkové ovládání: ano
Virtuální zábrana: ano
Automatické dobíjení: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

tesla robostar t60

TESLA RoboStar T60

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Oproti našim původním předsudkům vysavač předčil naše očekávání a můžeme jej tak doporučit. Pokud vám nevadí, že jej není možné ovládat přes mobilní telefon a vysávání nefunguje zároveň jako vytírání, jedná se o velmi spolehlivý model.

Design
9.0
Ovládání
9.5
Údržba
9.0
Klady
  • pěkný design
  • výdrž baterie
  • tichý chod
  • snadné ovládání
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo