TESLA RoboStar T60

Dnes již není moc značek elektroniky, které by na trh nepřišly s vlastní řadou robotických vysavačů. Jedná se totiž o velmi oblíbené elektrospotřebiče, které si postupně pořizuje stále více českých domácností. Proč nenechat vysavač uklízet a my se pak můžeme věnovat řadě jiných činností. Dnes jsme se rozhodli pro vás otestovat robotický vysavač TESLA RoboStar T60.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Unikátní je v ohledu designu, že vysavač je dostupný ve dvou barevných variantách, a to v klasické černé a bílé. Každý z nich má pak jednoduché linie a celkově působí vysavač elegantně. My jsme k otestování získali tento model v bílé barvě a myslíme, že je to velmi povedený kousek.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Hned na úvod je nutné říct, že robotický vysavač TESLA RoboStar T60 je určen na všechny typy podlah a nabízí funkce vysávání i vytírání, ne však najednou. Veškeré nastavení vysavače pak můžete měnit a libovolně měnit za pomoci přiloženého dálkového ovladače. Vysavač tak nedisponuje Wi-Fi připojením a není možné jej propojit s mobilem.

Kromě gyroskopické navigace vysavač disponuje i pamětí, aby jedno místo neuklízel dvakrát a zmatečně tak nejezdil po místnostech tam a zpět, jak se to u některých konkurentů stává.

Uživatelé pak jistě ocení i možnost použití turbo kartáče na více znečištěná místa, kterou je možné zapnout stiskem tlačítka na ovladači. V případě, že vysavač najede z tvrdé podlahy na koberec sám zvýší svůj sací výkon. Na jedno nabití pak dokáže při nízkém zatížení vysávat až 110 min. Alergici pak určitě ocení trojnásobnou filtraci HEPA filtrem.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Co se týče bezpečnosti je vysavač vybaven čidly proti pádu ze schodů a proti narážení do nábytku. Rovněž disponuje funkcí automatického nabíjení, takže se po dobití do plné kapacity baterie přestane nabíjet. K vysavači je navíc možné dokoupit i virtuální zdi, aby vysavač neuklízel, tam kde nechcete.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli vyzkoušet v prostoru kde jsou sice především plovoucí podlahy, ale i koberce. Abychom mohli hodnotit sací výkon, trochu jsme podlahu ještě zašpinili – prostě jsme smetli všechno dostupné smetí ze stolů na zem.

Nastavení vysavače pomocí ovladače je složité podle toho, jak moc si chcete úklid nastavit. Můžete zvolit i automatický režim a pak je uvedení vysavače do provozu opravdu jednoduché.

Chlupy, hlína i prach mizí po přejetí vysavače z plovoucí podlahy opravdu rychle, při najetí na koberec se chvilku nic neděje, ale pak se podle zvýšené hlučnosti vysávání asi zvedá výkon vysavače, a nakonec si poradil i s nečistotami na koberci. Co se týče té hlučnosti, překvapuje nás, že je oproti konkurenci hodně nižší, za což dáváme palec nahoru.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Tesla
Zařazení:robotický vysavač 
Hmotnost:2,6 kg
Hlučnost:55 dB
Sací výkon:22 W
Filtr:Hepa filtr
Objem sáčku/nádoby na prach:0,45 l
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Li-Ion
Baterie:2600 mAh
Doba provozu:110 min

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - TESLA RoboStar T60

TESLA RoboStar T60

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení

Oproti našim původním předsudkům vysavač předčil naše očekávání a můžeme jej tak doporučit. Pokud vám nevadí, že jej není možné ovládat přes mobilní telefon a vysávání nefunguje zároveň jako vytírání, jedná se o velmi spolehlivý model.

Design
9.0
Ovládání
9.5
Údržba
9.0
KLADY
 • pěkný design
 • výdrž baterie
 • tichý chod
 • snadné ovládání
Napsat hodnocení

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz