Robotické vysavače Tesla

Robotické vysavače Tesla jsou ideální pro každého, kdo nesnáší vysávání klasickým vysavačem a rád by ušetřil trochu volného času. Tito pomocníci jsou schopni nejen vysávat, ale také vytírat. Pod kapotou každého vysavače je ukryt moderní výkonný motor, s jehož pomocí je úklid hračkou.

Všechny vysavače Tesla

Snadno a s lehkostí si poradí s koberci, srstí domácích mazlíčků, ale i ostatními nečistotami. Díky velkokapacitní baterii mají robotické vysavače Tesla dostatek energii, aby zvládly i větší domácnost. Když dokončí svou práci, zcela automaticky se vrací na svou nabíjecí základnu.

Tam se zaparkují, doplní chybějící a klidně pak mohou pokračovat v úklidu. Každý jednotlivý úklid se dá nastavit ručně, nebo si lze nastavit jednoduché plánování a zvolit si, v které konkrétní dny má úklid probíhat.

Velkým plusem je u těchto vysavačů trojnásobná filtrace pomocí HEPA filtru, který je schopen zachytit skoro 100 % nežádoucích nečistot a prachu. Něco takového je skvělou zprávou zejména pro ty domácnosti, kde žijí alergici, neboť tento způsob filtrace zabrání navracení spór a roztočů plísní zpět do vzduchu.

Pokud jde o nejnovější modely, které jsou značený písmeny iQ, ty je možné ovládat pomocí mobilní aplikace a to jak prostřednictvím systému Android či iOS, stačí jen připojení k Wi-Fi.

Aplikace umožňuje mnohé nastavení, ať už je to intenzita vysávání, mopování, virtuální zeď, plánovaný úklid, nebo třeba rodičovský zámek. K dispozici je nejen v českém jazyce, ale také ve slovenštině, angličtině a mnoha dalších vybraných jazycích.

Poznámka: Značka Tesla dokonce nabízí i robotické vysavače na okna.

Gyroskopický navigační systém FASTtrack

Má paměťovou funkci, s jejíž pomocí je zajištěn efektivní a zcela bezchybný úklid, aniž by se musel zbytečně vracet tam, kde již jednou úklid provedl. Jakmile totiž skončí s úklidem, vrací se automaticky na základnu. Vše je možné nastavit individuálně pomocí dálkového ovládání.

Vysokokapacitní baterie

O chod každého vysavače se postará špičková a velmi kvalitní vysokokapacitní baterie, která má výdrž více než 100 minut. Vzhledem k tomu, že disponuje nejmodernější technologií, není nutní jí formátovat. Navíc je vyzbrojena ochranou proti přebíjení, což zajistí její delší výdrž.

Výkonný elektromotor

Jádrem nebo spíš základním kamenem každého robotického vysavače Tesla je bezkartáčový elektromotor s vysokým výkonem. Rozhodně nezklame za žádných okolností.

Zajistí maximálně efektivní úklid a může se pochlubit dlouhou životností. Vyniká zejména tichým provozem, díky čemuž může bez problémů uklízet v jakoukoliv denní i noční dobu, aniž by někoho rušil.

O značce Tesla

Tesla, a.s. je ryze českým výrobcem, jehož historie se začala psát v roce 1946, kdy společnost vznikla, a to konkrétně 10. srpna. Vzorem jí byl původně Nikola Tesla, slavný vynálezce, fyzik a konstruktér elektrických zařízení a strojů, který byl sice původem Srb, ale dlouhá léta žil v Americe.

Dá se říci, že ode dne založení, se Tesle dařilo skvěle a do roku 1990 to byl dobře fungující národní podnik sídlící v Praze. Tento koncern byl tvořen sdružením desítek národních podniků, včetně mnoha závodů a provozoven zahraničních koncernů po celém tehdy ještě Československu.

Výroba zahrnovala malou elektrotechniku, jako jsou třeba žárovky, dále kompletní odvětví elektroniky, ať už elektronky, tranzistory, obrazovky, reproduktory, různé ovládací prvky a mnoho dalších.

Nechyběla ani spotřební elektronika v podobě gramofonů, televizních a rozhlasových přijímačů, magnetofonů, přehrávačů CD, videokazet a jiných. Dokonce se Tesla zabývala také investiční elektronikou pro vojenské a profesionální využití, což zahrnovalo různé vysílače, telefonní ústředny, radary, ale i audiozařízení pro kina a divadla.

Pokud jde o nejznámější výrobky, sem patří stolní rozhlasový přijímač Tesla 308U Talisman, vyráběný v n. p. Tesla Bratislava od roku 1953 do 1958. Jeho design měl na starost Igor Didov. Dalším zařízením byl kotoučový magnetofon Sonet duo z Tesla Pardubice, jehož výroba probíhala v letech 1959–1965.

Co se týká vojenské elektroniky, tak tam se mezi známé výrobky řadil pasivní radiolokátor KRTP-86 Tamara, který byl rovněž z Tesla Pardubice, a to z roku 1986. Byl to vlastně jediný unikát svého druhu v celosvětovém měřítku, protože byl schopen bez problémů najít i tzv. neviditelné letouny.

Které podniky patřily pod koncern Tesla?

 1. Always Praha
 2. Elektra, Praha (vznikla roku 1921, přičemž od roku 1932 do 1945 byla součástí koncernu Philips)
 3. Elektrotechna Praha
 4. Elektrum, elektrotechnický závod, Brno (byl založen před rokem 1930)
 5. G.Lorenz, Vrchlabí
 6. Metallix-Roentgen, Praha
 7. Mikrofona bratří Knotků, Strašnice
 8. Modrý bod – IDEAL Radio, Kolín (to byla dceřiná firma německé společnosti IDEAL – Blaupunkt)
 9. Philips
 10. Prchal-Ericsson
 11. Radiolelektra, Praha
 12. Radiotechna
 13. Siemens-Halske
 14. Siemens-Radio, Bratislava
 15. Telefunken
 16. Telegrafia
 17. Triotron, Praha
 18. Tungsram, Bratislava

V pozdějších dobách byl pod toto sdružení/koncern začleněn i Výzkumný ústav spojové techniky A. S. Popova. Když byla roku 1980 Tesla Praha zrušena a nebyla již generálním ředitelstvím, došlo ke vzniku celkem čtyř koncernů, fungujících samostatně.

Byla to Tesla Rožnov, ta měla pod křídlem elektronické součástky, dále Tesla Karlín pro investiční elektroniku, Tesla Brno, kde byla měřící a laboratorní technika, a nakonec Tesla Bratislava, kde vznikala spotřební elektronika.

Robotické vysavače Tesla můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.cz, Expert.cz, Roboticke-vysavace.cz, Tipa.eu

Recenze robotických vysavačů

Dnes již není moc značek elektroniky, které by na trh nepřišly s vlastní řadou robotických vysavačů. Jedná se totiž o velmi oblíbené elektrospotřebiče, které ...

Robotický vysavač Tesla RoboStar T30 je určen pro mokré i suché vysávání různých typů podlah. Má velmi slušnou výdrž, neboť je na jedno nabití schopen uklízet ...

Recenzer.cz
Logo