Novinka

Lauben Low Sugar Rice Cooker

Ačkoli obecně patří rýžovary mezi přístroje, které se používají pouze k jednomu účelu, což je samozřejmě vaření rýže, přístroj Lauben Low Sugar Rice Cooker nabízí řadu dalších programů, díky kterým je možné si připravit polévku nebo ovesnou kaši. Rozhodli jsme se pro vás tento rýžovar vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Hned první, co nás po vyjmutí rýžovaru z krabice zaujalo je jeho neotřelý design, pokud se totiž rozhlédnete po konkurenčních výrobcích nenaleznete výrobek s podobným nadčasovým designem. Jeho dotykové ovládání a ukazatel nijak nevybočují z tohoto dokonalého konceptu. Navíc je jeho ovládání velmi intuitivní a rýžovar zvládne nastavit každý i bez přiloženého manuálu.

Přístroj je rovněž vybaven bezpečnostními protiskluzovými nožičkami, a hlavně zevním obalem cool touch, takže se o něj nikdy nespálíte a nejsou tak potřebné ani uši pro případné přenášení. Jen pozor na otvor pro odvod páry, abyste se o ni nepopálili.

Vnitřní nádoba o objemu 1,5 l má na první pohled kvalitní nepřilnavý povrch, který dle dostupných informací snese i mytí v myčce nádobí. To, určitě potěší ty, kteří mytí nádobí a zejména pak hrnců nesnášejí. Navíc do rýžovaru díky tomuto povrchu nemusíte přidávat žádný dodatečný tuk.

Největším přínosem a plusem tohoto přístroje je funkce Low Sugar Rice, kdy se při vaření rýže mají separovat přebytečné sacharidy. Výrobce zde udává snížení podílu sacharidů až o 40 %. Jelikož se nejedná o standardní rýžovar, ale multifunkční rýžovar nabízí také tento model od firmy Lauben další užitečné programy.

Přístroj nabízí funkce:

 • Quick Cook – pro rychlé vaření
 • Claypot Rice – pro rýži jako z hliněného hrnce
 • Slow Cook – pro pomalé vaření
 • Porridge – pro vaření kaše
 • Desugar – speciální program pro separaci sacharidů z rýže
 • Soup – pro vaření polévek
 • Reheating – program pro ohřev

Zkouška v provozu

Pro náš test jsme se rozhodli v rýžovaru uvařit rýži, podle návodu je v hrnci možné vařit jakýkoli druh rýže a jelikož si chceme i na naší testovací rýži pochutnat, zkusíme to na jasmínové. Podle návodu vsypeme do nádoby 2 hrnky rýže nalijeme vodu mírně nad rýži a za pomoci tlačítka funkce volíme funkci Claypot Rice. Tak a už jen počkat na výsledek. Věříme návodu, a tak jsme do nádoby nepřidávali žádný tuk.

Po hodině rýžovar hlásí, že je hotovo, jelikož ještě nemáme hotové maso, necháme hrnec, aby běžel v režimu keep warm.

A můžeme podávat, rýže se nepřipálila a voda se téměř vyvařila, navíc není rýže i přes delší ohřev rozvařená. Chuťově je velmi dobrá a můžeme tak hrnec pro přípravu rýže vřele doporučit.

I mistr tesař se někdy utne

Vyzkoušeli jsme postupně všechny programy a shodli jsme se na tom, že ještě mají tvůrci co vylepšit. Někdy jsou programy zbytečně dlouhé a musíte si třeba při přípravě ovesné kaše hlídat čas totéž i u dalších funkcí, protože čas není možné v jednotlivých programech měnit dle vlastní potřeby.

Parametry

Výrobce: Lauben
Objem: 1.5 l
Příkon: 500 W
Automatické vypnutí při dovaření: ano
Ochrana proti vyvaření vody: ano
Ochrana proti přehřátí: ano
Časovač: ano
Max. váha rýže: 1.2 kg
Hmotnost: 2.1 kg
Smart: ano
Odložený start: ano
Automatické vaření: ano
Udržování teploty: ano

Fotografie

Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT

Lauben Low Sugar Rice Cooker

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

7.5 Celkové hodnocení
Novinka roku 2020

Pokud hledáte rýžovar se základními funkcemi multifunkčního hrnce měl by pro vás být rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker první volbou, protože spojuje jedinečný design, bezpečnostní prvky a jednoduchost ve skvělý výsledek. Pokrmy jsou z hrnce opravdu chutné a nemusíte ztrácet čas jejich mícháním. Tento rýžovar vřele doporučujeme.

7.5Naše hodnocení
Design
7.5
Ovládání
7
Údržba
8
9.3Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
 • vaří dobře
 • hezký design
 • jednoduché ovládání
Zápory
 • nedotažený návod
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. 4.65
  Design
  100
  Ovládání
  90
  Údržba
  90

  Výborná recenze, po určitě době používání hrnce jsem dospěl ke stejnému hodnocení. Je ještě co zlepšovat, možná, ze verze 3000 už je dokonalejší.

  Klady: je jich mnoho
  Zápory: neni nastavitelný časovac, je treba minutka
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo