Sencor SRM 1891RD

Sencor SRM 1891RD je speciální hrnec na vaření, ve kterém hravě připravíte chutnou rýži. Díky tomu, že má opravdu luxusní kapacitu v podobě objemu 1,8 litrů, je možné najednou uvařit až 1 500 g rýže. Rýžovar je vhodný pro všechny druhy rýče a dokonce zvládne i tu na sushi. Stačí pouhých 30 minut a rýže je hotová.

Pokud jde o příkon, tam je to 830 W. Rovnoměrný rozvod tepla zajišťuje dokonale připravenou rýži, na které si pochutná celá vaše rodina i vaši hosté. Ostatně svou kapacitou zvládne přípravu i pro početnější rodinu či společnost hostů, zvlášť když je každá várka rýže hotová během 30 minut.

Nerezový rýžovar Sencor SRM 1891RD váží 3 700 g, což sice není až tak moc, ale věřte, že to bude znát ve chvíli, kdy ho budete neustále přendávat z místa na místo. Pokuste se mu najít malý koutek, který mu vymezíte a necháte ho tam. Ostatně má velmi povedený elegantní design, takže se stane skvělým doplňkem každé kuchyně, aniž byste ho museli schovávat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Hrnec na rýži Sencor SRM 1891RD disponuje technologií vaření v páře, takže rýže bude mít nejen vynikající chuť, ale zároveň bude zdravější. Potěšující je i naprosto snadná údržba, neboť nádoba má nepřilnavý povrch a ještě se dá bez problémů vyjmout a důkladně omýt.

Šikovně řešený pařák umožňuje přípravu zeleniny v páře. Na zadní straně je malá nádržka, do níž se zachycuje odkapávající voda, díky tomu vám nic nepoteče na kuchyňskou linku. Nemusíme se bát, že by někdy rýžovat přetekl, vyvařila se voda nebo že by se snad přehřál.

Na to dohlíží pojistka proti přehřátí a vyvaření vody, ochranou proti přetečení je unikátní ventil. Samozřejmostí je i režim pro udržování tepla, k čemuž slouží funkce Keep warm. Jakmile doběhne proces vaření a rýže je hotová, rýžovar Sencor SRM 1891RD se automaticky přepne na tzv. ohřev, kdy je rýže udržována v teplém stavu až po dobu 6 hodin.

Nemusíte se bát nechat rýžovar stát na kuchyňské lince, i když bude deska kluzká, neboť je vybaven protiskluzovými nožkami. Provoz hrnce je zcela automaticky a nechybí mu také skleněná poklička, na které je otvor pro odvádění přebytečné páry.

Světelná kontrolka hlásí, že je rýžovar v provozu a také ukazuje udržování teploty. Součástí příslušenství, které obdržíte spolu s hrncem je odměrka na rýži a vodu, parní koš, a také speciální špachtle na rýži.

Parametry

Výrobce: Sencor
Objem: 1.8 l
Příkon: 830 W
Automatické vypnutí při dovaření: ano
Ochrana proti vyvaření vody: ano
Ochrana proti přehřátí: ano
Max. váha rýže: 1.5 kg
Hmotnost: 3.7 kg

Fotografie

Sencor SRM 1891RD

Video

Podívejte se na oficiální video přímo od výrobce Sencor.

Máme pro vás i návod ke stažení zde

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Elegantní rýžovar pro rodinu

Rýžovar Sencor SRM 1891RD je ideální pomocník na uvaření rýže, má velký objem, pěkný vzhled a ještě spoustu ochranných prvků. Nehrozí přetečení, přehřátí, ani vyvaření vody, takže se nemusí člověk bát, že by se rýže spálila, když na ní nechtěně zapomeneme. Pokud nemáme čas hned rýži servírovat, vydrží teplá až 6 hodin, díky funkci udržování teploty. Rýžovar neprská, vaří rychle a díky vaření v páře vždy připraví chutnou rýži a nejen tu. Tento rýžovat bude perfektní volbou do jakékoliv domácnosti. Neváhejte jej porovnat i s jiným modelem, například Xiaomi Mi Induction Heating Rice 16061.

9.5Naše hodnocení
Design
10
Ovládání
9
Údržba
9
6.3Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
6.5
Údržba
2.5
Klady
 • rýže není trvrdá ani převařená
 • plně automatický
 • design
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Lucie Hladká 14.10.2021 v 7:19
  3
  Design
  100
  Ovládání
  30
  Údržba
  50

  Asi po 6 měsících se začala rýže připalovat a teď po roce je u dna úplně černá, stále hledám, kde dělám chybu… Ale spíše se přehřívá, rýži Peru i v sedmi vodách a stále se připaluje

  Klady: Velký, snadno se čistí, ze začátku byla rýže dokonalá.
  Zápory: Asi po 6 měsících se začala rýže připalovat a teď po roce je u dna úplně černá, stále hledám, kde dělám chybu... Ale spíše se přehřívá, rýži Peru i v sedmi vodách a stále se připaluje
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. Reply
  Jiří Havelka 10.4.2020 v 20:07
  3.3
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  0

  Dnes se nám rýžovar přehřál, rýže se spálila až do černa ve vrstvě cca 2 cm ode dna. Vypnul se, zhasla kontrolka a dále již nereaguje. Fungoval přibližně 6 měsíců zcela bez problémů a připravoval nám výbornou rýži. Škoda.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo