Test rýžovarů

Příprava rýže bývá často velmi zapeklitou záležitostí, pokud totiž nepoužíváte tu ve varných sáčcích, stačí chvilka nepozornosti a ta sypaná se vám snadno a hlavně dost rychle přichytí. Toho se nemusíte obávat, když se zaměříte na nejlepší rýžovary na trhu.

Mezi spotřebiči, které prošly testem pro rok 2020 se právem na vrcholu umístili spotřebiče Tefal, které lze také nazvat jako rýžovary pro náročné. Nelze je však nazvat absolutní jedničkou, i zde naleznete nějaké zápory, například vyšší cena, neprůhledné víko či žádná signalizace po uvaření.

Každý rýžovar má svá pro i proti, ale oproti klasickému způsobu přípravy rýže má tu výhodu, že se v něm nic nepřipálí. Tento praktický spotřebič je vynikající pomůckou do každé domácnosti, kde žijí milovníci rýže.

Základním principem rýžovaru je samozřejmě uvařit rýži, jenže on to umí mnohem lépe, lahodněji a hlavně rafinovaně, oproti běžnému vaření na plotně. Navíc existují i takové, které zvládnou třeba i dušení či vaření.

Výběr rýžovaru

Pokud považujete rýžovat za zbytečný spotřebič, který jen bude zabírat místo v kuchyni, pak si buďte jistí, že jakmile poprvé uvaříte rýží v rýžovaru, už na něj nedáte dopustit a stane se nedílnou součástí vaší domácnosti.

V případě že si nevíte rady s tím, na jaké parametry si dávat pozor. Nebo vás jen zajímá, jak rýžovar funguje, tak si přečtěte náš článek jak vybrat rýžovar.

Oblíbené značky

Všichni výrobci se podobně jako u jiných spotřebičů snaží, aby právě ten jejich model uvedený na trh jako novinka měl co nejlepší a nejmodernější technologie či funkce ze všech.

Moderní rýžovary jsou na českém trhu zastopeny známými značkami výrobců, jako je Sencor, Tefal, Tescoma, EtaECG, Russell Hobbs, Sharp nebo japonský. Setkat jste se mohli s rýžovarem i v Lidlu nebo jej koupit v Alze nebo Datartu.

Aktuální modely

 

Jak se vám líbí náš test rýžovarů?

4.8/5 (146 hodnocení)

 

 

Test rýžovarů 2022 – nejlepší rýžovar

Recenzer.cz
Logo