Vitamíny na vlasy

Určitě jste nepropásli trend vitamínů na vlasy, které jsou v poslední době k vidění všude na sociálních sítích. Vlasy jsou důležitou součástí vzhledu a je třeba se o ně řádně starat. Tak můžete učinit vnější, ale také vnitřní péčí. Vitamíny na vlasy mají několik možností využití a stejně tak je lze zakoupit v různých formách. Pojďme se podívat na to, podle čeho je vybírat.

Porovnat ceny vitamínů

Nejlepší vitamíny na vlasy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Blendea Hair Vitality Vitamíny na podporu růstu vlasů 60 kapslí 88 % 399 Kč Zobrazit Notino.cz
2. Nicelis na vlasy, nehty a pleť 60 tablet 83 % 649 Kč Zobrazit Benu.cz
3. Donna Hair 2 měsíční kúra 60 tobolek 79 % 495 Kč Zobrazit Benu.cz
4. Bloom Robbins LOVE is in the HAIR gum.new mom. 60ks 680 Kč Zobrazit Notino.cz
5. Bloom Robbins HEALTHY HAIR CAPSULES 60 ks 757 Kč Zobrazit Notino.cz

Typy

Abyste dosáhli výsledků, které očekáváte, budete muset vybrat typ vitamínů, které řeší váš problém. Jeden z nich se hodí na vypadávání vlasů, druhý podporuje růst, a tak dále. Je třeba také zvolit vhodnou formu provedení, aby se vám přípravek dobře užíval a vyhovoval vašemu dennímu režimu.

Typy podle jejich formy

Vitamíny na vlasy můžete využívat jednou ze tří forem, které jsou na trhu dostupné. Pro někoho je polykání pilulek nepříjemné, proto si může zvolit o dost zábavnější způsob, a to žvýkací bonbony. K dispozici je také vypití směsi vody a prášku v pytlíku. Jde jen o to, co vám osobně vyhovuje a je pro vás nejefektivnější. Myslete při výběru na to, že ne vždy budete doma, takže například vypití drinku nebude k dispozici.

Žvýkací

Zábavná a asi nejčastější forma jsou žvýkací bonbony, které trochu připomínají dětství. Každý den si dáte dva gumídky ve tvaru srdíčka, medvídka nebo jednorožce. Příchuť si uživatelé chválí, takže si navíc ještě pochutnáte. Pokud si chcete péči o zdraví užít na vyšší úrovni, je to skvělá volba. Ideální na cesty.

Polykací

Pro konzervativnější zájemce je k dispozici klasická polykací varianta, kdy berete většinou jednu až dvě tabletky denně. Tyto vitamíny jsou u spousty produktů určeny i pro další účely, jako například odolnost vůči stresu, lepší kvalita nehtů, pokožky, ale také vlasů.

Vitamíny na vlasy

Ukázka vitamínů na vlasy Bloom Robbins

Prášek

Pokud chcete vitamíny užívat v podobě drinku, pořiďte si prášek v sáčku, který smícháte s vodou a vypijete. Na cestách nebude úplně nejpraktičtější, jinak je ale výhodný v tom, že vám pomáhá dodržovat pitný režim. Díky tomu, že je bez chuti a barvy, se hodí do jakéhokoliv nápoje. Vychutnat si ho tak můžete například ve smoothie nebo ledovém čaji.

Typy podle účinku

Problémů s vlasy je více, a proto se i vitamíny na vlasy dělí do několika podkategorií podle potíží, které řeší. Abyste dosáhli účinku, po kterém prahnete, věnujte této informaci při výběru pozornost.

Proti vypadávání vlasů

Jestliže máte potíže s vypadáváním vlasů, je třeba hledat vitamíny A, B6, B12, C a biotin. Pokud produkt obsahuje také navíc zinek a hořčík, je velká pravděpodobnost, že vám s vypadáváním pomůže zatočit.

Pro růst vlasů

Podporu růstu vlasů zajišťují aminokyseliny L-methionin, L-cystein a minerály měď, železo a křemík. Z vitaminů by měla převládat skupina B.

Na poškozené vlasy

Ať už jsou vaše vlasy poškozeny z jakéhokoliv důvodu, vyzkoušejte na ně biotin, křemík a zinek. Také dbejte na jejich péči zvenčí – nemyjte vlasy více než 2x týdně a nezapomínejte na kondicionér. Výrobky by měly být šetrné, bez parabenů, sulfátů či silikonů.

Vegan verze

V případě, že jste vegan, některé vitaminy na vlasy pro vás nemusí být vhodné. Pokud obsahují kolagen a keratin, je třeba se podívat, zda se jedná o vegan variantu. Vzhledem k rozšířenému trhu určitě najdete vhodnou alternativu, která zlepší kvalitu vašich vlasů, aniž by k ní musela být využita zvířata.

Funkce

Podle toho, na co jsou vitamíny určeny, řeší konkrétní vlasový problém. Výživa zvenku je sice důležitá, pokud ale chcete ještě o něco lepší výsledky, bude třeba se starat o vlasy i zevnitř. Podpoříte tak nejen růst vlasů, ale také prokrvení vlasové pokožky.

Jak zlepšit kvalitu vlasů pomocí stravy

Kromě nasazení vitamínů na vlasy byste měli hledat účinné vitamíny i ve stravě. Nezapomínejte na to, že doplňky stravy nenahrazují pestrou stravu, proto je berte spíše jako aktivitu navíc. Do svého jídelníčku zařaďte:

 • luštěniny
 • drůbeží maso
 • listovou zeleninu
 • ořechy
 • papriky
 • citrusové plody
 • kiwi
 • brokolici
 • hořkou čokoládu
 • kakao
 • banány
 • dýňová semínka
 • obilné klíčky
 • mořské ryby
 • žloutky
 • para ořechy

Značka

Společností vyrábějících vitamíny na vlasy naleznete opravdu hodně, mezi ty nejznámější patří Bloom Robins (a jejich jednorožčí gumídci), Venira nebo Hairburst. Každá z nich se liší formou, chutí i cenou.

Cena

Abyste věděli, že nakupujete rozumně, neberte v potaz celkovou cenu, ale přepočítejte si, na kolik vás vitamíny vyjdou denně. Pokud budou dva produkty, u kterých se budete rozhodovat, stát odlišnou cenu, zjistěte, kolik dávek obsahují. Díky tomu uvidíte, kolik vás vitamíny budou skutečně stát. Pak také záleží na tom, jaké všechny složky obsahuje a v jaké formě se prodává.

Do 500 Kč seženete většinou pouze měsíční balení, nebo ne tak známé značky vitamínů. Převažuje polykací forma balení. Od 500 do 1 000 Kč spadá většina vitamínových doplňků na vlasy, včetně oblíbených gumídků. Stále se jedná o měsíční, popřípadě 40denní kůru. Nad 1 000 Kč zakoupíte vitamíny na delší dobu, například na 3 měsíce či 6 měsíců. Hodí se v případě, že už máte produkt ozkoušený a chcete ho i nadále užívat.

Přejít do e-shopu

Dávkování

Dávkování se u jednotlivých produktů liší – někde stačí jedna tableta denně, někde jedna tableta dvakrát denně, a ve výjimečných případech až 6-10 tablet dvakrát denně.

Otázky a odpovědi

Které vitamíny jsou pro vlasy nejdůležitější?
Každý vitamín či minerál je vhodný pro řešení jiného problému, v produktech ale hledejte vitamín A, C a spektrum vitamínu B (hlavně B7 – biotin). Co se týče minerálů, doporučujeme zinek, hořčík, měď, železo a křemík.

Na co si dát při výběru vitamínů na vlasy pozor?

První otázka, na kterou byste se měli sami sebe zeptat, je to, jaký problém chcete řešit. Spousta produktů řeší více problémů zároveň, ale raději si zkontrolujte, jaké složky obsahuje, abyste věděli, jaké účinky můžete očekávat. Pokud jste vegani, důležitou informací pro vás bude to, zda jsou složky přírodní – takové vitamíny bývají označeny vegan značkou.

Myslete na to, že forma provedení by měla sedět k vašemu životnímu stylu, měla by pro vás být praktická a třeba i zábavná. V poslední řadě si spočítejte, na kolik vás vyjde denní dávka – každé vitamíny na vlasy mají odlišné dávkování, proto se sice mohou zdát dražší, ale ve finále vás vyjdou levněji nebo na stejnou cenu. Jednoduše vydělte cenu počtem dní, na které je kůra určena.

Jak doplňovat vitamíny pomocí stravy?

Kromě doplňků stravy byste se měli soustředit na získávání vitamínů i ve vašem jídelníčku. Jezte luštěniny, drůbeží maso, listovou zeleninu, ořechy, papriky, citrusové plody, kiwi, brokolici, hořkou čokoládu, kakao, banány, dýňová semínka, obilné klíčky, mořské ryby, žloutky a para ořechy. Díky tomu získáte vitamín B a C, hořčík, zinek, selen, mastné kyseliny i kolagen. Kromě toho dodržujte pitný režim, vlasové folikuly pro svou optimální funkci potřebují také dostatečný přísun tekutin.

Závěr

Pro krásné a zdravé vlasy nepodceňujte výživu zevnitř a doplňujte potřebné vitamíny, které kromě vlasů prospívají i pleti a nehtům. Na výběr máte z mnoha produktů, pomohou vám recenze ostatních uživatelů a zjištění si potřebných informací. Pokud jste veganem, dejte si pozor a hledejte pouze balení s vegan označením, abyste nemuseli koupě litovat. Výsledky očekávejte již po prvním měsíci, nejlepší proměny se však dočkáte po tříměsíční kůře.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.pilulka.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Kamilaa vlasy používám olejíček Weleda a jinak se snažím jíst co nejvhodnější stravu, která vlasům také hodně pomůže. Když člověk zařadí na jídelníček vhodné potraviny, tak to hodně pomáhá a používání kvalitních přípravků také není k zahození.

 2. Nikdy dříve bych nevěřila tomu, že mohou chybějící vitamíny mít tak velký vliv na kvalitu i vzhled vlasů. Poradila jsem se s kadeřnicí, ke které chodím už léta, co bych tak mohla používat vhodného, aby vlasy vypadaly zdravěji a byly zase krásné jako dřív. Doporučila mi Weleda Rozmarýnový vlasový olej a jsem nadšená, protože má opravdu zázračné účinky a vlasy jsou nejen příjemné na dotyk, ale dokonce vypadají stejně krásně jako když jsem bývala mladší.

Přidat komentář

Recenzer
Logo