Séra na řasy

Krásné řasy jsou snem mnoha žen, někdo má to štěstí, že dostane do vínku husté dlouhé řasy od narození, jiní musí takovýchto řas dosáhnout zvýšenou péčí. Pečovat o svoje řasy můžete pomocí speciálního séra, které řasy vyživí a hydratuje.

Řasy jsou něco jako ochranná bariéra pro oči. Ty chrání před vniknutím různých nečistot, právě řasy dávají oku povel k uzavření ve chvíli, kdy hrozí vniknutí cizího tělesa. Horní víčko by mělo mít 80 -150 řas, na spodním se v ideálním případě nachází 70 – 80 řas. Jednotlivé řasy však mají omezenou životnost, která je asi 3 – 5 měsíců. Po této době řasa vypadne a narůst by měla řasa nová.

Péče o řasy by tak neměla být chápána jako luxus nebo jakýsi rozmar, ale mělo by se k ní přistupovat zcela automaticky. Díky séru řasy zesílí a mohou dorůst do maximální délky. K dostání jsou i séra, která řasy zahustí. Jediný parametr, který byste měli při výběru séra sledovat je tak složení přípravku.

Porovnat ceny přípravků na řasy

Nejlepší séra na řasy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Realash sérum pro aktivní růst řas 3 ml 96 % 1 199 Kč Zobrazit Eshop.dr-nek.cz
2. Hairplus FacEvolution Growth 4,5 ml 90 % 1 905 Kč Zobrazit Mall.cz
3. di ANGELO No.1 Lash 6 ml 88 % 1 797 Kč Zobrazit Notino.cz
4. Eveline SOS Lash Booster Serum 5in1 86 % 138 Kč Zobrazit Drmax.cz
5. Aimé Cosmetics Biohar Max 7 ml 78 % 146 Kč Zobrazit Lekarna.cz

Aplikátor

Séra si na první pohled můžete splést s řasenkou. Oblíbené jsou přípravky, které se nanáší pomocí gumového nebo štětičkového aplikátoru. Ten je zasunut v tubě podobně jako řasenka. Druhou podobou je linkový aplikátor, kdy se sérum nanáší podobně jako tekuté linky na oči. Kombinovaná séra vhodná i k ošetření očního okolí mají kartáček, jehož druhý konec je zakulacený a určený k chladivé masáži očního okolí.

Složení

Sérum na řasy je třeba vybírat podle jeho složení. Podle toho, jaké složky sérum obsahuje je více vhodné na prodloužení, posílení nebo zahuštění řas. Na trhu jsou zastoupeny levnější chemické přípravky a o něco dražší přírodní séra. Ty byste měli při výběru upřednostnit, protože obsahují množství zdraví prospěšných látek.

Prospěšné látky

Kvalitní sérum obsahuje například aloe vera, ženšen, výtažek trsovníku nebo extrakt měsíčku lékařského. Pro výživu a posílení řas by neměly chybět ani vitamíny A, E, C. Řasy vyhladí a lesk podpoří vitamín D a ricinový olej. Ti, kdo budou sérum nanášet i na oční okolí a obočí, budou upřednostňovat výrobky obsahující kyselinu hyaluronou. Ta se postará o hydrataci a podpoří růst.

Trsovník lékařský – kvalitní sérum by mělo obsahovat trsovník, který zabraňuje předčasnému vypadávání a naopak prodlouží fázi růstu. Trsovník je látka, která se získává z karibského korálu a používá se nejen při výrobě kosmetiky, ale typický je i v lékařství.

Nežádoucí látky

Séra obsahují i složky, které nejsou nijak prospěšné, spíše naopak. V případě séra na řasy to jsou různé syntetické složky. Ty mohou oči podráždit a způsobují i zarudnutí očního okolí. Stejně nežádoucí je parfemace, prostamidy a parabeny.

Další možnosti

Používání séra na řasy není jedinou možností, jak mít krásné a svůdné oči. Řasy můžete pravidelně barvit, nalepovat nebo si je nechat prodloužit. Ve všech případech se to neobejde bez počáteční investice.

  • Barvení – nejčastěji se řasy barví pomocí řasenky. Díky řasence jsou řasy opticky delší, často jsou však slepené a nevyhnete se ani jejich složitému odličování.
  • Prodlužování – zde se již jedná o kosmetickou proceduru, která vyžaduje návštěvu kosmetického salonu. Během ní se na vaše řasy nalepí řasy umělé. Výběr správných umělých řas je složitý a vždy byste měla dát na rady zkušené kosmetičky. Nalepovací řasy však mají svoji životnost a zákrok budete muset podle potřeby opakovat.
  • Nalepování – nejlevnější jsou řasy nalepovací, které si budete moci provádět i doma. Koupit můžete řasy v různých délkách a hustotě. Vybrat můžete výrobní materiál, tvar a také velikost oblouku.

Značka

Sérum je nanášeno přímo na řasy, proto by mělo být před uvedením na trh vždy testováno. Díky testům se zjistí, zda po použití nedochází k nepřiměřeným alergickým reakcím. O kvalitě přípravků vám tak mnohé napoví značka a vhodné je pročíst i uživatelské recenze. Při výběru vždy preferujte přírodní složení výrobku. Oblíbená jsou séra GW Cosmetics, Eveline Cosmetics, FacEvolution, Mary Kay, L´Oréal a další.

Cena

Cenové rozpětí, za které si můžete sérum pořídit je poměrně velké. Zatímco za nejlevnější sérum zaplatíte cca 200 Kč, to nejdražší vás naopak přijde i na více než 2 000 Kč. Za kvalitní se považují přípravky, jejichž cena začíná na 500 Kč. Ve všech cenových kategoriích najdete přípravky předních výrobců, výsledný efekt se však značně liší. Levná séra lze používat spíše jako prevenci, nejdražší séra se pyšní dokonalým přírodním složením a nejvyšším efektem.

Porovnat ceny přípravků na řasy

Otázky a odpovědi

Na co dát při aplikaci séra pozor?

Aplikace je velmi jednoduchá, avšak ne každé sérum je díky svému složení bezpečné. Proto se doporučuje při prvním použití aplikovat sérum pouze na malou část a vyčkat, zda se nedostaví nežádoucí alergická reakce. V případě, že vše půjde hladce, můžete přípravek aplikovat podle návodu.

Jak se sérum aplikuje?

To jakým způsobem je možné sérum aplikovat souvisí s konstrukcí aplikátoru. Na výběr máte mezi linkovým a kartáčkovým aplikátorem. S kartáčkovým aplikátorem je nanášení přípravku jednodušší, postupovat budete stejně jako při aplikaci řasenky a sérum budete nanášet po celé délce řas. Linkový aplikátor se nanáší stejně jako oční linky, tedy co nejblíž u kořínků řas.

Lze sérum používat během chemoterapie?

Zejména séra s přírodním složením se doporučují ženám, které chemoterapií prošly. Aplikace je však možná až po ukončení léčby. Současně s léčbou se sérum raději doporučuje nepoužívat. Poslední slovo by však měl mít vždy váš ošetřující lékař, na kterého byste se měla s touto otázkou obrátit.

Závěr

Na trhu najdete přípravky mnoha značek. I v případě, kdy koupíte opravdu kvalitní přípravek, však nemůžete očekávat okamžitý efekt. O řasy je třeba pečovat pravidelně a teprve po nějaké době bude výsledek viditelný. Optimální doba používání je cca 12 týdnů, přičemž první zlepšení je viditelné zhruba po měsíci. Sérum se doporučuje aplikovat každý den, po dobu alespoň 8 týdnů. Tato péče vám zabere pouze několik vteřin.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.sa3cosmetic.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (47 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Pokud jde o séra na řasy, tak mohu za svou osobu vřele doporučit výrobky značky L´Oréal. Jsou opravdu velmi kvalitní a šetrné. Jsem s nimi velmi spokojená.

  2. Nejsem sice zastánce takových produktů, ale moje sestra ano, takže jsem sháněla sérum na řasy jako dárek k jejím narozeninám. Štěstí, že jsem narazila na váš článek, moc mi s tím pomohl, děkuji.

  3. Sérum na řasy sem se naučila používat v covidové době, protože sem nemohla chodit do salonu krásy. No a od té doby už s doma vlastně dělám veškeré zkrášlovací úpravy.

  4. Stále sem měla problémy s vypadáváním, ale když jsem začala používat sérum na řasy, potíže zmizely.

Přidat komentář

Recenzer
Logo