Umělé řasy

Ne každá žena je spokojená s délkou, hustotou nebo tvarem řas. Aby byly vaše řasy krásné a váš pohled svůdný, můžete jim dopřát každodenní péči pomocí séra. Sérum řasy vyživí, prodlouží a navýší jejich objem. Tato péče je bezesporu žádaná, avšak nevýhodou séra je, že s jeho pomocí nebudete mít krásné řasy přes noc. Tato péče je zdlouhavá a měla by být prováděna pravidelně.

Jsou však situace, kdy budete chtít mít krásné dlouhé a husté řasy hned. Mít vše hned je snem prakticky každé ženy a proto na trh dorazily i v současné době velmi žádané umělé řasy. Umělé řasy si jednoduše zakoupíte v drogerii, nalepíte pomocí speciálního lepidla na svoje řasy. Druhou možností je nalepení pomocí magnetů. Poté co si zvolíte, jaký způsob aplikace je vám příjemnější, stačí vybrat vhodný tvar a barvu. Podcenit byste neměli ani výrobní materiál, který má podstatný vliv na kvalitu a ovlivňuje také pořizovací cenu.

Porovnat ceny umělých řas

Nejlepší umělé řasy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Absolute Cosmetics Long 14110-L 95 % 68 Kč Zobrazit Cosmeticos.cz
2. Absolute Cosmetics Medium 94 % 68 Kč Zobrazit vmd-drogerie.cz
3. Ardell 107 černé 93 % 65 Kč Zobrazit Megaknihy.cz
4. Ardell Natural Naked Lashes 422 90 % 117 Kč Zobrazit Parfemy-elnino.cz
5. Ardell Demi 120 88 % 102 Kč Zobrazit Notino.cz

Typy

Pod pojmem umělé řasy se neukrývají pouze řasy nalepovací. K dostání jsou také magnetické řasy, které můžete na ty svoje nasadit bez pomoci lepidla.

Nalepovací řasy

Součástí nalepovacích řas je i lepící proužek, na který se nanáší lepidlo. Pomocí lepidla řasy nalepíte na vaše přirozené řasy. Nalepovací řasy se dělí do několika skupin podle zakřivení. Koupit tak můžete řasy typu B, C,D, J, L. C je označení pro řasy s nejvýraznějším zakřivením, oblíbené jsou řasy typu B, tedy střední zakřivení a typ J je označení řas s nejmenším zakřivení. Kromě zakřivení můžete zvolit také délku řas, která je značena stejně jako oblečení tedy XS – XL.

Nalepovací řasy je možné podle potřeby zkrátit tak, aby měly stejnou velikost jako vaše oči. Na výběr máte řasy vyrobené z různých materiálů, které se liší svojí kvalitou a tím i cenou.

Magnetické řasy

Tyto řasy mají místo lepícího proužku proužek magnetický. Magnetické řasy se skládají ze 2 částí, jednu část umístíte na horní stranu řas, druhou na spodní stranu. Poté se řasy díky maličkým magnetům spojí k sobě.

Díky tomu, že nebudete muset používat lepidlo, jsou řasy bezpečnější, jednoduší na aplikaci a jejich vzhled je velmi přirozený. Pořizovací cena je o něco vyšší, avšak nebudete muset navíc kupovat lepidlo. Díky tomu se dá říct, že co se týká pořizovací ceny, vyjdou oba typy nastejno.

Trsovité řasy

Trochu stranou stojí trsovité řasy, což jsou drobné svazky, které se nalepují pouze v místech, kde chcete řasy zahustit. Aplikace trsovitých řas je časové náročná, avšak s jejich pomocí vyladíte svůj vzhled do posledního detailu. Podle toho, kolik řas se ve vějířku nachází se trsovité řasy dělí na 2D, 3D, 4D atd. Ve vějířku 2D najdete 2 řasy, 3D vějířek má 3 řasy atd. Jediné, co byste měli zkontrolovat, jsou spoje. Řasy se nesmí rozpadnout ani v případě, kdy je vezmete pomocí pinzety.

Tloušťka řas

Tloušťka řasy se udává v desetině milimetru, koupit můžete řasy s tloušťkou 0,05 – 0,3 mm. Tloušťka řasy by měla být shodná s tloušťkou vašich řas. Mezi nejoblíbenější patří řasy s tloušťkou 0,20 nebo 0,25 mm. Jestliže máte slabé vlasy, můžete sáhnout po tloušťce 0, 15 mm.

Délka

Délka se udává opět v milimetrech a koupit můžete řasy s délkou 5 – 20 mm. Volba délky je čistě individuální záležitostí, nejčastěji se používají řasy dlouhé 9 – 13 mm. Tyto délky jsou typické pro přírodní řasy a vaše oči díky tomu budou vypadat přirozeně.

Materiál

Materiálem se ne každý zabývá, přesto byste měly vědět, z čeho se umělé řasy vyrábí a co od nich můžete v souvislosti s materiálem očekávat. Materiál má vliv na hmotnost řas a ovlivňuje také jejich životnost.

 • Plast – plastové řasy jsou k dostání v různých tvarech i velikostech. Výhodou je nižší pořizovací ceny, jednoznačnou nevýhodou je prakticky nulová pružnost.
 • Přírodní – nejoblíbenější jsou řasy vyrobené z přírodních materiálů. Řasy je možné velmi dobře tvarovat, vypadají přirozeně a zastoupeny jsou v mnoha podobách. I tento materiál je však velmi dostupný.
 • Peříčkovité – řasy extravagantního vzhledu, které nejsou vhodné pro běžné nošení. Použít je můžete při zvláštních příležitostech.
 • Papír – lehké řasy, které není možné používat opakovaně. Papírové řasy se zcela liší vzhledem a používají se spíše při speciálních příležitostech, jako jsou plesy, bály nebo bláznivé párty.

Lepidlo

Lepidla na řasy mají různou barvu, liší se velikostí balení i svými vlastnostmi. Velikost balení vybírejte podle toho, jak často budete umělé řasy používat, protože i lepidlo má omezenou dobu spotřeby. Lepidlo byste nikdy neměly používat poté, co doba spotřeby uplynula.

K dostání jsou lepidla vhodná pro různé řasy.

 • Transparentní – je lepidlo, které zasychá později a transparentní lepidla jsou díky tomu vhodná pro ty, kdo s umělými řasy začínají a aplikace jim trvá delší dobu.
 • Pro citlivé oči – velmi šetrné lepidlo, které by měli volit zejména ženy s citlivýma očima. Lepidla vhodná pro citlivé oči jsou často označena jako sensitive.
 • Černé lepidlo – těchto lepidel se nemusí bát ženy, které již mají s nalepováním řas nějaké zkušenosti. Černé lepidlo vaše oči zvýrazní a nebudou již muset aplikovat linku na víčko.
 • Permanentní – lepidlo určené k aplikaci permanentních řas vyniká svojí odolností.
  Na trsovité řasy – také tento typ řas má svoje speciální lepidlo.

Nalepovací umělé řasy budete nalepovat pomocí lepidla. To bývá často součástí balení, nebo ho budete moci zakoupit samostatně.

Značka

Umělé řasy se prodávají v drogeriích nebo je koupíte u prodejců značkové kosmetiky. Výrobce je v případě umělých řas důležitý, protože levné řasy nejsou nijak kvalitní. Proto je vhodnější raději volit známého a kvalitního výrobce. Mezi kvalitní patří umělé řasy Lashes Pro, Ardell, Essence, Gabriella Salvete nebo Catrice.

Cena

Umělé řasy může vyzkoušet každý, nejlevnější řasy koupíte za 50 Kč a i za tuto cenu koupíte řasy vyrobené z přírodních materiálů. Mezi nejoblíbenější patří cenové rozpětí 100 – 200 Kč, a za nejdražší řady zaplatíte okolo 600 Kč.

Porovnat ceny umělých řas

Otázky a odpovědi

Na co si dát při výběru nalepovacích řas pozor?

Pozornost věnujte nalepovacímu proužku. Ten by neměl být příliš tvrdý, aby bylo možné řasy tvarovat. Pokud nemáte s výběrem nalepovacích řas žádné zkušenosti, nebojte si nechat při výběru poradit nebo si alespoň přečtěte uživatelské recenze.

Jak řasy nalepit?

Nejprve si připravte kleštičky na řasy, kterými natočíte svoje řasy. Chybět by neměla ani pinzeta, tou vyndáte nalepovací řasy. Posledním příslušenstvím je lepidlo. Umělé řasy nejprve přiložte ke svému oku a zkontrolujte jejich délku.

V případě, kdy jsou řasy delší než oko, můžete je nůžkami zkrátit. Teprve až budete spokojeni s jejich délkou, aplikujte malé množství lepidla na lepící proužek. Poté se doporučuje cca 30 vteřin počkat, než bude lepidlo správně lepit. Poté řasy lepte od středu ke koutkům. Pomocí pinzety řasy přitlačte a máte hotovo. Ti, kteří si nejsou jisti, mohou před aplikací shlédnout volně dostupná videa, kde se mohou na postup lepení podívat.

Jak řasy sundat?

Ani sundávání umělých řas není složité, magnetické řasy pouze otevřete, nalepovací řasy sundáte pomalým tahem, během kterého se řasy odlepí.

Umělé řasy je možné používat opakovaně, proto ze sundaných řas odstraňte přebytečné lepidlo. K tomuto účelu použijte vatovou tyčinku a odličovač. Vhodné je řasy odmastit, k tomuto účelu je možné koupit speciální přípravky na umělé řasy. Očištěné řasy opatrně vložte do původního obalu.

Závěr

Oči jsou tím prvním, co vás na druhé osobě ihned upoutá. Abyste svým pohledem opravdu zaujaly, měly byste očím věnovat dostatečnou pozornost. Umělé řasy jsou jednoduché řešení, jak oči zvýraznit. Výběr umělých řas je opravdu velký a jejich aplikace je velmi jednoduchá.

Při výběru umělých řas zohledněte tvar a velikost svých očí. Nejvhodnější jsou řasy vyrobené z přírodních materiálu. Ti, kteří dávají přednost nalepovacím řasám, by měly dobře vybírat také lepidlo.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.notino.cz, www.parfemy-elnino.cz, www.best-lashes.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (61 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Umělé řasy jsem okukovala už hodně dlouho, ale bála jsem se, aby mi nějak nepoškodily zrak. No, nakonec jsem do nich přece jen šla a koupila si Absolute Cosmetics Long 14110-L. Vypadají opravdu velmi krásně a obličej úplně oživí, zbytečně jsem se toho bála a mohu to vřele doporučit.

Přidat komentář

Recenzer
Logo