Kosmetické kufříky

Kosmetický kufřík nebo kosmetická taška je pomůcka, kterou najdete v nějaké podobě snad v každé domácnosti. Profesionální vizážisté, manikérky, pedikérky či kosmetičky se bez dostatečně velkého a kvalitního kufříku neobejdou. V běžné domácnosti se pravděpodobně častěji vyskytují kosmetické taštičky. Majitelé většího množství kosmetiky u těchto výrobků ocení přehlednost a bezpečí, které drahým kosmetických přístrojům i preparátům poskytnou.

Při výběru kosmetického kufříku je v první řadě nutné zvážit, kolik kosmetických přípravků doma máte a za jakým účelem kufřík pořizujete. Tyto kufříky jsou určené především k přenášení kosmetických výrobků a přístrojů určených pro péči o tělo. Jinou velikost a vzhled budou potřebovat profesionálové, zcela jiné požadavky na kosmetický kufřík budou mít uživatelé, kteří tento výrobek využijí párkrát do roka.

Kosmetické kufříky mají odlišný vzhled, což je dáno výrobním materiálem. Samotný design a praktičnost hraje při výběru také základní roli. Některé taštičky nebo kufříky splňují pouze praktické požadavky, dražší varianty mohou plnit také dekorativní funkci.

Porovnat ceny kosmetických kufříků

Typy

Kosmetické kufříky jsou vyráběny z různých materiálů, které ovlivňují samotný jejich vzhled. Pevné výrobky mají tradiční vzhled kufříku, výrobky z měkkých materiálů mají vzhled kosmetické taštičky.

Skořepinový kufřík

Tyto kufříky jsou vyrobeny z plastu nebo hliníku. Výhodou tohoto materiálu je pochopitelně odolnost. Polykarbonátové kufříky jsou všeobecně větší, kromě různých kosmetických přípravků do nich pohodlně umístíte fén, holící strojek, kulmu nebo další přístroje určené k péči o tělo.

Tento kufřík můžete při cestování umístit do kufru něco cestovní tašky, mnoho výrobků však mají rukojeť, což vám velmi usnadní jeho přenášení. Druhou možnost, kterou u skořepinových kufříků oceníte je popruh, a kufřík tak můžete nosit přes rameno.

Skořepinové kufříky jsou dražší, upřednostňují je profesionální kosmetičky, či vizážistky. Jeho přednosti ocení i majitelky většího množství kosmetiky nebo ti, kdo chtějí kufřík využívat i k přepravě drobné elektroniky či fotoaparátu.

Kosmetická taška

Měkká taštička může být vyrobena z eko kůže, nylonu, polyesteru nebo textilu. Mezi výhody tohoto výrobku patří především skladnost. Tato varianta je tedy vhodnější pro cestování.

Nevýhodou je menší odolnost a rozměr. Do taštičky zpravidla umístíte pouze to nejdůležitější a většímu počtu členů rodiny nebude jedna kosmetická taštička stačit. Výhodou je však zpravidla nižší cena, která vám umožní pořídit taštičku více členům rodiny.

Vnitřní prostor

U kosmetického kufříku se zaměřte i na organizaci vnitřního prostoru. Praktické jsou především různé přihrádky. Mnoho kufříků umožňuje některé přihrádky vyjmout a prostor si tak můžete přizpůsobit vlastním potřebám.

Jednotlivé přihrádky a boy jsou většinou polstrované. Kromě estetické stránky věci je to i z praktických důvodu.

Velikost

Dle velikosti je možné kosmetické kufříky rozdělit do 3 skupin.

Malý

Umožňuje umístění základních přípravků. Tyto kufříky jsou ideální na cesty, kdy nepotřebujete nosit všem, co doma máte.

Střední

Tyto kufříky jsou dostatečné pro běžné uživatele, kteří chtějí mít veškeré kosmetické přípravky na jednom místě, přehledně a bezpečně. Na cestách se do nich pohodlně vejdou i další přípravky, jako šampon, sprchový gel atd. Kufřík můžete využít i jako palubní zavazadlo.

Velký

Je určen především pro profesionály, kteří využívají opravdu velké množství různé kosmetiky nebo přístrojů určených k péči o pleť a tělo.

Velké kufříky mají spodní část vyhrazenou právě různým přístrojům jako je fén, kulma apod. Nad nimi je velké množství přihrádek. Pro snadnější přepravu jsou vybaveny kolečky.

Design

Hraje při výběru tohoto výrobku zásadní roli. Díky velkému množství výrobků si správnou variantu vybere každý. Jednotlivé modely se liší velikostem, barevným provedením, množstvím přihrádek.

Některé typy jsou z hlediska praktičnosti vybaveny průhledným víkem, nebo jsou celé vyrobeny z průhledného plastu. Velké množství kufříků mají elegantní vzhled, nejčastěji je najdete v černé nebo šedé variantě. Najdete však i kufříky s různými dekoracemi, vyvedeny v pastelových křiklavých barvách nebo mají různé vzory.

Možnosti

Kosmetické kufříky příliš mnoho funkcí nemají. Pro snadnější přenášení jsou často vybaveny držadlem nebo popruhem. Větší kufříky jsou z důvodu snadnější přepravy doplněny o přepravní kolečka.

U velkých profesionálních kosmetických kufříků oceníte i zesílené hrany, které jsou opatřeny kovovými nebo plastovými krytkami. Vnitřní polstrování zase ochrání citlivý obsah před nárazy. Kufřík by měl být především praktický, zkontrolujte si způsob otevírání, upřednostněte snadno čistitelné kufříky.

Značka

Kosmetické kufříky koupíte od značky NANI, Dielle, Snowball, Roncato, Travelite, Airtex, Titan a mnoho dalších. Kosmetické taštičky jsou na trhu zastoupeny značkou Dakine, Deuter, Samsonite, Santoro London a dalšími.

Cena

Kosmetické taštičky jsou všeobecně levnější. Malou jednoduchou tašku koupíte za méně než 100 Kč. Nejdražší svým vzhledem připomínají klasický kufřík a jejich cena je vyšší než 1 000 Kč.

Nejlevnější kosmetické kufříky svým vzhledem naopak připomínají středně velké taštičky, čemuž odpovídá i jejich cena 300 a více Kč. Klasickou podobu skořepinového kufříku nabízí cena od 500 Kč více. Cena velkých kufříků s kolečky bývá v rozmezí 2 – 3 000 Kč.

Porovnat ceny kosmetických kufříků

Údržba

Do kosmetického kufříku budete umísťovat různé tekuté či sypké přípravky, ačkoliv je kufřík stabilní, může se stát, že dojde k vylití nebo vysypání obsahu do vnitřních přihrádek. Při výběru si zjistěte, jakým způsobem je možné vnitřní prostor vyčistit.

Jednodušší kosmetické taštičky je možné vyprat na šetrný program v pračce, čištění skořepinového kufříku je však obtížnější. V případě, kdy dojde ke znečištění vnitřních prostor, se všeobecně doporučuje, provést čištění ihned. Použít můžete mýdlovou vodu nebo šetrný čistič. Používat byste naopak neměli žádné agresivní přípravky.

Otázky a odpovědi

Kdy koupit kosmetický kufřík?

Kosmetický kufřík by měli volit především profesionálové. Tato varianta však potěší i ty, kdo mají rádi všechny věci srovnané a přehledné. Právě to jim umožní skořepinový kufřík. Během cestování může být tato varianta méně praktická, na druhou stranu do kufříku umístíte tekuté šampony, gely všech členů rodiny, bez toho, abyste se museli bát, že budete muset řešit nějakou nepříjemnost.

V kufříku je vše bezpečně uloženo, nemusíte se tedy bát rozlitých přípravků a tím i znehodnocení veškerého obsahu i samostatného kufříku. Kosmetický kufřík je možné díky svému rozměru použít i jako palubové zavazadlo.

Kdy koupit kosmetickou taštičku?

Měkká kosmetická taštička je praktická pro děti i dospělé během cestování. Díky cenové dostupnosti můžete taštičkou vybavit děti na delší výlet, tábor atd. Tyto taštičky mají převážně menší rozměr, lze do nich umístit přípravku 1 – 2 osob.

Taštičky nejsou tolik bezpečné, stát se tedy může, že se při přesunu něco vylije, z tohoto důvodu je vhodné vložit různé tekuté přípravky vložit do igelitového sáčku. Tak zabráníte případnému znehodnocení celého obsahu taštičky.

Jaký materiál při výběru kosmetického kufříku upřednostnit?

Kosmetické kufříky se vyrábí z plastu nebo hliníku. Plastové kufříky jsou levnější, materiál je však křehčí a náchylnější k prasknutí nebo uštípnutí. Po čase může dojít i k vyblednutí barvy.

Hliníkové kufříky jsou odolnější a dražší. Hliník se vyznačuje barevnou stálostí a kufříky působí reprezentativněji. Přednosti těchto kufříků ocení zejména profesionálové.

Závěr

Pevný skořepinový kufřík je praktičtější, bezpečnější a větší. Použít ho můžete i jako dekoraci či palubní zavazadlo. V domácím prostředí můžete různé přípravky skladovat bezpečně a přehledně v otevřeném kufříku. Při výběru měkké taštičky vás bude zajímat především vzhled a velikost, která se odvíjí od množství kosmetiky, kterou budete převážet.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.nehtyprofi.cz, www.diamondnails.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (39 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Tak kosmetika je v podstatě můj život, a tak trochu i profese, takže jsem potřebovala pořádný kosmetický kufřík, až jsem pořídila TecTake 402562, který má 3 patra a je v černé barvě. Jsem nadšená, protože se do něj hodně vejde a snadno se s ním manipuluje.

  2. Já sem asi divná, ale kosmetický kufřík používám na šití, je to praktičtější. Mám všechno potřebné po ruce. Mám Livarno kufřík a naprostá pecka.

  3. Doporucuji vyhybat se pri nakupu kosmet.doplnku, kabelek a ostatnich veci bazaru vinted.cz
    Fejky,podvody…provozovatel stranek vinted.cz s domenou registrovanou v Praze, nechal rozbujet prodej fejku do obludnych rozmeru.V podstate soubezne nekolik let to bezi stejne,a komercni prodejce si denne topuje predmety,presto admin nikoho neblokuje, nemaze profily, a pribyvaji dalsi okradene a podvedene uzivatelky. Presto ze je zde i jinde na internetu neustale varovani pred podvody, a upozorneni jsou casto i formou diskuzi a nove zalozenych temat na samotnem vinted, h.l.o.u.p.e ci jen prilis duverive, nebo ne.g.r.a.m.o.t.n.e uzivatelky asi NEUMI cist nebo myslet….
    Udelejte aspon v pripade vlastni zkusenosti s okradenim ci podvodem to, ze podate podnet na email podatelna/zavinac,symbol/ fs.mfcr.cz
    popiste svou zkusenost a odeslete!!!

Přidat komentář

Recenzer
Logo