Kleštičky na řasy

Kleštičky na řasy se používají k natočení řas. Tento jednoduchý, ale velmi praktický nástroj nestojí moc, vejde se i do malé kosmetické taštičky, přesto s jeho pomocí dosáhnete dokonalého, uhrančivého i svůdného pohledu. Abyste docílily tohoto dokonalého vzhledu, je nutné kleštičky na řasy správně používat.

Kleštičky na řasy se podobají malým kosmetickým nůžkám, liší se však svým zakončením. Kvalitní kleštičky jsou vyrobeny z kovu, narazit však můžete i na nekvalitní plastové nebo dokonce gumové provedení. Kromě konstrukce věnujte pozornost i polštářkům, které jsou jejich nezbytnou součástí.

Porovnat ceny kleštiček na řasy

Nejlepší kleštičky na řasy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Catrice Lash Curler kleštičky na řasy 100 % 152 Kč Zobrazit Parfemy-elnino
2. Gabriella Salvete Tools Eyelash Curler kleště na natočení řas 100 % 126 Kč Zobrazit Notino.cz
3. Essence Eyelash Curler kleštičky na řasy 85 % 74 Kč Zobrazit Notino.cz

Typy

V současné době nejsou kleštičky to jediné, co můžete k modulaci řas používat. V menším zastoupení je i speciální kulma na řasy.

Kleštičky

Kleštičky jsou malé zpravidla kovové nástroje ergonomického tvaru. Jsou k dostání v mnoha podobách, správný model si může koupit běžná zákaznice i profesionální kosmetička. Úprava řas pomocí kleštiček není složitá, vyžaduje však správný postup. Mnoho žen však kleštičky nepoužívá správně, díky čemuž může dojít k poškození a vypadávání řas. Z tohoto důvodu vznikají mylné představy o tom, že používání jakýchkoliv kleštiček vede ve finále ke zničení řas.

Kulma na řasy

Řasy můžete natočit pomocí kulmy. Výrobci garantují možnost používání na jakékoliv řasy, aniž by došlo k jejich poškození. Výsledný efekt pak vydrží mnohem delší dobu. Kulmy na řasy mívají zpravidla dlouhé i krátké vyměnitelné kartáčky. Kartáček nejprve řasy oddělí, poté načeše a nakonec každou řasu natočí a zafixuje.

Materiál

Kleštičky na řasy bývají většinou vyrobeny z kovu. Tyto kleště na trhu dominují a koupit je můžete za velmi příznivou cenu. Spíše výjimečně lze narazit na plastové nebo gumové provedení. Těmto materiálům se však raději vyhněte.

Ne každé kovové kleštičky jsou však kvalitní. Ty nejlevnější bývají vyrobeny z velmi měkkého kovu, který se může časem deformovat. Za kvalitní se považují kleštičky z nerezové oceli. Materiál však bývá u jednotlivých modelů uveden spíše sporadicky. Kvalitu tak poznáte spíše podle ceny.

Gumičky

Kleštičky na vlasy mají na svém konci gumové nebo silikonové polštářky. Polštářky jsou spotřebním zbožím a je nutné je pravidelně měnit.

Gumové polštářky

Levnější kleště mají polštářky z gumy, která se vyznačuje kratší životností. Guma je náchylná k praskání i odlupování, což se pochopitelně podepíše na konečné právě řas. Vždy vybírejte takové kleště, které umožňují gumový polštářek měnit.

Nejlevnější kleštičky tuto možnost nemusí nabízet a ve chvíli, kdy dojde k poškození gumové části, budete moci kleště vyhodit a pořídit nový model. Dražší kleště možnost výměny nabízí a mnohdy můžete zakoupit kleště s náhradními polštářky.

Silikonové polštářky

Dražší spíše profesionální kleště mají polštářky vyrobeny z hypoalergenního silikonu. Také silikonové polštářky je nutné měnit, možnost výměny je u dražších kleští samozřejmostí. Silikonové polštářky se doporučuje měnit každé 3 měsíce, v případě, kdy kleště používáte pravidelně.

Možnosti

Kleštičky na řasy jsou velmi jednoduché a zpravidla toho příliš nenabízejí. Kromě výrobního materiálu se tak můžete zaměřit pouze na jejich ergonomický tvar. Ten se postará o komfortní používání. Kleštičky se svým tvarem poměrně značně odlišují a není možné říct, s jakým tvarem se vám bude pracovat nejlépe. Ideální je, pokud si budete moci manipulaci s kleštěmi před nákupem vyzkoušet.

Kleštičky můžete koupit samostatně, nebo jsou jejich součástí náhradní polštářky. K dostání jsou také v dárkové sadě. Ta může obsahovat také kartáček, pinzetu nebo třeba řasenku.

Značka

Na trhu najdete více i méně kvalitní kleštičky. Jednotlivý výrobci zpravidla nabízí kleště ve všech cenových kategoriích. Jestliže koupíte levné kleště od méně známého výrobce, nemusí být jejich kvalita nikterak valná nebo nemusí být funkční. Proto i u tohoto jednoduchého výrobku, volte spíše modely ověřených výrobců. Mnoho napoví i uživatelské recenze.

Za kvalitní lze považovat kleště Ardell, Ere Perez, Gabriella Salvete, Essence, BrushArt, Diva & Nice Cosmetics nebo Magnum. Kulmy na řasy nabízí Ardell.

Cena

Kleštičky na řasy nejsou nijak drahé. Velký výběr nabízí již cena 200 Kč, ale koupit můžete i levnější varianty. Levnější kleště mají gumové polštářky, před nákupem se ujistěte, že je možné polštářky měnit. Zjistit byste si dopředu měly i to, zda daný výrobce umožňuje nákup nových polštářků.

Dovolit si můžete i koupi profesionálních kleští. Ty vyjdou zpravidla na 500 Kč a jejich součástí již bývají silikonové hypoalergenní polštářky. Dražší kleště mají stabilnější konstrukci a vydrží vám delší dobu. Za cenu od 300 Kč lze koupit i kulmy na řasy.

Porovnat ceny kleštiček na řasy

Údržba

Kleštičky je nutné používat pouze na odlíčené řasy, přesto je však vhodné kleště po každém použití očistit. Údržba je však velmi jednoduchá a zabere pouze krátkou chvilku. Postačí pouze nanést na odličovací tampón malé množství micelární vody a konec kleštiček otřít. Takto jednoduše odstraníte veškeré nečistoty a prodloužíte životnost gumových nebo silikonových polštářků.

Otázky a odpovědi

Jak se kleště na řasy používají?

Používání kleštiček není složité. Jak již bylo několikrát řečeno, kleště lze používat pouze na nenalíčené řasy. Před jejich použitím je však vhodné nalíčit oči. Nanést můžete make-up, oční stíny i linky. Poté můžete přejít k samotným řasám.

Důležité je oko uvolnit, poté opatrně vložíte řasy mezi konce kleští a budete kleště opakovaně mačkat. S úpravou se doporučuje začít hned u linie řas a poté se postupuje ke konečkům. Ve chvíli, kdy budete s výsledkem spokojení, můžete na řasy nanést řasenku.

Mohou kleštičky řasy poškodit?

Mnoho žen kleštičky nepoužívá, protože má obavu, že mohou řasy poškodit. Pokud budete postupovat správným způsobem, není možné řasy poškodit. Kleště je možné používat pouze na nenalíčené řasy. Teprve po jejich natočení můžete na řasy nanést řasenku. Jestliže však budete natáčet nalíčené řasy, může docházet k jejich lámání nebo případnému vypadávání.

Jakým způsobem je kulma na řasy napájena?

Kulmy na vlasy jsou na trhu zastoupeny v menším počtu. V současné době je možné koupit kulmy, které fungují díky AAA bateriím. Po zapnutí je kulma připravena k použití během několika vteřin. Stejně jako v případě kleštiček, můžete kulmu použít na nenalíčené řasy. Řasenku je možné nanést až po natočení řas.

Závěr

Kleštičky na řasy vám pomohou k dokonalému a svůdnému pohledu. Jejich používání je velmi jednoduché a naprosto bezpečné. Pokud budete při používání dodržovat doporučený postup, nemusíte se obávat, že svoje řasy poškodíte nebo zapříčiníte jejich vypadávání.

Kleštičky lze koupit za poměrně nízkou cenu, vždy se vyplatí raději připlatit za kvalitní nerezové kleště doplněné silikonovými polštářky. Kromě kleštiček lze koupit i speciální kulmu na vlasy. Ty řasy nejprve dokonale oddělí, pročešou a nakonec i natočí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.notino.cz, www.krasa.cz, www.tetadrogerie.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (61 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Klasické kleštičky na řasy jsou sice skvělé, ale jestli mohu něco doporučit, pak je to Ardell Heated Curler tepelná bateriová kulma na řasy. To je opravdu úplně jiný level než kleštičky. Uvidíte, že budete maximálně spokojené, moc dobře se s ní pracuje a jde to rychle.

  2. Řasy jsem si začala upravovat v době, kdy začal covid a vše bylo uzavřené. Tehdy jsem se rozhodla, že si domů pořídím veškeré potřebné kosmetické vybavení, abych se mohla krášlit v pohodlí domova. Koupila jsem si Gabriella Salvete Tools Eyelash Curler kleště na natočení řas a jsem nadšená, používám je od té doby pravidelně a neměnila bych.

  3. Mám Catrice Lash Curler kleštičky a jsou super. Řasy vypadají skvěle a snadno se s nimi pracuje. Za mě jednoznačně skvělý výrobek.

Přidat komentář

Recenzer
Logo