Meetic

Meetic je populární francouzská internetová seznamka, která je v rámci Evropy velmi vyhledávaná. Je to ideální seznamka pro nezadané, kteří hledají vhodný protějšek se stejnými či podobnými zájmy, nebo podobným smýšlením. Díky dokonale vyladěnému vyhledávacímu nástroji, je možné najít nejlepší kandidáty na základě zadaných kritérií/požadavků.

Meetic

Představení seznamky

Společnost Meetic byla založena v roce 2001 a jejím zakladatelem je Marc Simoncini. Tento počítačový vědec se rozhodl, že umožní svobodným/nezadaným lidem najít vhodného partnera, když mu při jedné besedě jeho kamarádi vyprávěli, jaký je problém s nalezením lásky.

Přestože měla tato původem francouzská seznamka od počátku velmi kladné recenze a byla úspěšná, na tu správnou popularitu si musela počkat až do roku 2003. V tu dobu došlo k zavedení různých komunikačních prostředků, jako byla například reklama, díky čemuž se dostala do širšího povědomí dalších uživatelů.

V roce 2011 se majoritním akcionářem stala skupina Match, přičemž stránky vlastnila o 3 roky později. Celá seznamka prošla postupně spoustou proměn a rozšířila se i do dalších zemí. V současné době působí v 86 zemích, z toho je hned 15 evropských.

Nasbírané zkušenosti stojí za opravdu obsáhlé uživatelské základně, která je počítána na miliony uživatelů po celém světě. Podle společnosti Meetic, došlo k utvoření více než 6 milionů párů a díky seznámení bylo také uzavřeno na 200 000 sňatků, a to jsou jen počty v rámci Evropy. Na stránkách seznamky je možné najít mnoho referencí, ale i různé rozhovory se spokojenými páry.

Pokud jde o věk uživatelů, tak převážná část předplatitelů patří do věkové kategorie 25 – 40 let, ale nechybí ani mladší či starší uživatelé, ostatně Meetic je určena pro každého, kdo má chuť se seznámit, bez ohledu na věk či pohlaví.
Profil si může založit kdokoliv po celém světě, registrace je bezplatná a ihned po přihlášení můžete filtrovat uživatele na základě konkrétního vyhledávání, které si nastavíte, ať už je to věk, výška, zájmy, lokalita atd. K přihlášení lze použít běžný internetový prohlížeč nebo aplikaci.

Registrace na Meetic.cz je rychlá a jednoduchá, navíc zcela bezplatná. Profil si můžete založit přímo na webové stránce, nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Základem registrace je malý formulář, který obsahuje několik položek, které je nutné vyplnit – věk, pohlaví, místo, preference seznamování a jiné.

Účet je nutné ověřit pomocí odkazu zaslaného do vaší e-mailové schránky. Jakmile tento proces dokončíte, získáte odznak aplikace Meetic. Nutno podotknout, že přihlásit se můžete i bez tohoto ověření. V pravém horním rohu je poté tlačítko Přihlásit se, kam stačí kliknout a vyplnit přihlašovací údaje.

Po prvním připojení bude nutné doplnit různé podrobnosti, nahrát fotografie a dokončit tak svůj profil, aby byl zcela kompletní a mohli jste se začít seznamovat. Jen správně vyplněný a úplný profil, který bude obsahovat pravdivé údaje, vám zajistí, že vás bude moci seznamka Meetic spojit s tím nejvhodnějším protějškem, který by vám mohl vyhovovat.

Přejít na web

Cena

Co se týká ceny, tak jsou v nabídce dva tarify. První je předplatné Essential za cenu 399 Kč měsíčně. Pokud si ovšem předplatíte rovnou 6 měsíců, bude cena za 1 měsíc 119 korun, tedy 714 Kč za celý půl rok.

S tímto tarifem můžete neomezeně komunikovat s kýmkoliv, získáte přístup k seznamu návštěv i lajků, které jste obdrželi. Dále se sami můžete rozhodnout, kdo vás bude moci kontaktovat a je možné rovněž využívat pokročilé filtry pro vyhledávání. Druhým tarifem je Premium za cenu 499 Kč měsíčně.

V tomto případě můžete ušetřit ještě více, protože při předplatném na 6 měsíců zaplatíte 1 194 korun a jeden měsíc tak vyjde na pouhých 199 korun.

Opět je možná neomezená komunikace, přístup k návštěvám a lajkům, vyberete si, kdo vás může kontaktovat a je možné vyhledávat s pokročilým filtrováním. Navíc se můžete označit ikonou Premium, zjisti, kdy si uživatel přečetl vaši zprávu a vylepšit si profil pomocí 5 Boosterů za měsíc.

Pokud budete chtít svůj účet zrušit, můžete to udělat dvojím způsobem. Ti z vás, kteří chtějí přestat Meetic používat, ale nechtějí přijít o účet, může provést deaktivaci účtu, kdy se profil skryje, ostatní členové jej neuvidí, ale bude možné se do něj kdykoliv znovu přihlásit a profil opětovně aktivovat.

Druhým způsobem je úplně zrušení účtu, čímž dojde k smazání profilu. Každý, kdo tak učiní a chtěl by se někdy znovu vrátit, bude si muset vytvořit zcela nový účet. Pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady, kontaktujte uživatelskou podporu, kde vám se vším poradí.

Výhody

 • Možnost zablokovat si vybraného uživatele.
 • Filtrování uživatelů podle místa vašeho bydliště a možnost seznámit se tak s lidmi z blízkého okolí.
 • Soukromé chatování.
 • Zviditelnění profilu za poplatek.
 • Funkce messenger pro komunikaci s vhodnými protějšky.
 • Možnost nastavit svůj stav online, aby bylo vidět, že jste připraveni k chatování.
 • Nastavení offline stavu, když chcete mít klid na povídání, aniž by byla vidět vaše aktivita.
 • Registrace prostřednictvím účtu na Facebooku.
 • Schvalování fotografií uživatelů moderátory, aby se předcházelo podvodům a falešným profilům.
 • Webové stránky je možné spustit na jakémkoliv zařízení, ať už je to stolní počítač, notebook nebo smartphone.
 • Stáhnutí aplikace pro iPhone, iPad i pro zařízení s operačním systémem Android.

Nevýhody

Největší nevýhodou je, že e-mailová adresa, která se používá při registraci, není ověřená. Takže když se někdo zaregistruje a ověří svou e-mailovou schránku prostřednictvím odkazu, který obdrží, není jistota, že profil není falešný a nezaregistroval se jen někdo, kdo si chce udělat legraci.

Mnozí uvádí, že je pro ně nevýhodné automatické obnovení předplatného, nebo že dlouho trvá, než jsou odhlášeni z odběru.

Zajímavosti

Zajímavá je rozhodně aplikace Meetic, kterou si mohou stáhnout a nainstalovat jak uživatelé, kteří mají zařízení s operačním systémem Android, tak ti co vlastní iPhone. Díky tomu se můžete do seznamky přihlásit kdykoliv, odkudkoliv a na jak dlouho budete chtít. K dispozici je rovněž kategorie tipů na seznámení, kde najdete i stručný glosář s klíčovými radami pro správné randění na internetu.

Hodnocení

Každá seznamka, do které se přihlásíte, má nějaké pro a proti. Nemusí vyhovovat každému, někdo se v ní třeba neumí ani zorientovat, ale i tak nemusí být hned špatná. Dobré je, když si to člověk vyzkouší na vlastní kůži.

Registrace do Meetic není nic složitého, zvládne to každý. Na rozkoukání vám stačí chvilka a brzy zjistíte, jestli vám stránka vyhovuje nebo je. Aplikace je příjemným zpestřením a rozhodně velkou výhodou.

Jinak je dobré, že se snaží moderátoři filtrovat falešné profily, které můžete dokonce nahlásit. Stránka jinak vypadá i funguje dobře, je dostupná na jakémkoliv zařízení a neseká se. Seznamovací portál Meetic má rozhodně co nabídnout, ale záleží jen na vás, jestli vám padne do oka.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.3/5 (41 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo