Academic Singles

Academic Singles je zajímavá online seznamka, která cílí na vysokoškoláky hledající vážný vztah. Základem je, aby se každý uživatel cítil bezpečně a diskrétně. To ovšem neznamená, že by byli ostatní uživatelé jakkoliv znevýhodněni jen proto, že nemají vysokoškolské vzdělání.

Academic Singles

Představení seznamky

Seznamka Academic Singles funguje jako prostor pro seznámení vysokoškoláků, kteří se chtějí vážně seznámit s vhodným protějškem, který má odpovídající vzdělání. Zaregistrovat se však může kdokoliv, bez ohledu na pohlaví či vzdělání.

Výhodou je, že se tu můžete seznámit s perfektním protějškem, s kterým si opravdu budete mít co povídat. Dá se říci, že uživatelskou základnu tvoří zejména ti, kteří chtějí vážný vztah nebo snad dokonce lásku na celý život, pokud je to jen trochu možné.

Nedochází zde k žádné diskriminaci pohlaví, navíc poměr žen a mužů je téměř totožný. Registrace je zcela zdarma a je jen na vás, jestli si připlatíte za VIP účet nebo ne. Pokud jde o registraci, ta je rychlá a jednoduchá.

Vyplňte o sobě informace a držte se postupu, krok za krokem. Snadno tak budete moci najít vhodného partnera bez složitého listování jednotlivými profily, protože se vám vygenerují vyhovující partneři, kteří vám budou doporučeni na základě informací zadaných v úvodu. Jakmile je registrace dokončená, budete vyzváni k nahrání profilové fotografie.

Měla by být aktuální a odpovídat vaší skutečné podobě. Je možné si zaškrtnout, jestli vaše fotky budou viditelné pro všechny uživatele nebo budou rozmazané a vy je zpřístupníte jen těm uživatelům, u kterých to bude vyhovující.

Když budou fotografie nahrané, je ještě potřeba vyplnit osobnostní test, kde zohledníte své názory, životní styl i cíle. V současnosti je registrováno přes 240 000 uživatelů, z toho je 49 % žen a 51 % mužů. Každý den se registruje několik nových členů.

Setkávají se zde ve většině případů svobodní uživatelé hledající vážný a pokud možno dlouhodobý vztah. Jakmile jsou fotografie nahrané a vše potřebné vyplněné, dozvíte se, že nejsou dostupné všechny funkce, které seznamka nabízí. Důvod je ten, že je mohou využívat jen ti, kteří si předplatí Prémiové členství.

Předplatné je možné na měsíc, 6 měsíců nebo na 12 měsíců. Vždy, když daná doba uplyne, členství se automaticky obnoví. Premium funkce umožňují odesílat i přijímat zprávy, sledovat každého, kdo navštívil váš profil, ale také si prohlížet fotografie od ostatních uživatelů či si vytvořit online adresář, kam si lze ukládat oblíbené kontakty.

Co je skvělé, to je možnost zrušit svůj uživatelský účet v Nastavení. Tam kliknete na Deaktivovat profil, což je možné pouze v případě, že nemáte Prémiové členství. Pokud máte VIP účet, musíte členství vypovědět nejpozději 14 kalendářních dnů předtím, než vyprší příslušné období. Výpověď musí být vlastnoručně podepsaná a je jí možné poslat prostřednictvím pošty, případně faxem nebo přes link uvedený na stránce seznamky.

KLADY
 • Vyvážený poměr žen a mužů
 • Praktická aplikace pro uživatele iOS i Androidu (v přípravě)
 • Doporučení vhodného partnera podle parametrů
 • Seznamka zaměřena na vzdělané a nezadané
 • Možnost audiohovoru
 • Bohatá uživatelská základna
 • Možnost aktivace VIP členství
 • Zobrazení uživatelů, kteří jsou právě online
 • Možnost zobrazit fotografie jen vybraným uživatelům

ZÁPORY
 • Zdarma verze bez předplatného značně omezená
 • Automatické prodloužení VIP členství
 • Oproti ostatním seznamkám dost drahé VIP členství
 • Složité zrušení VIP placeného členství s nutností písemné výpovědi

Cena

VIP členství má tři varianty předplatného, a to na měsíc, půl roku a rok. Cena za měsíční předplatné je 149 korun. Když chcete VIP členství na 3 měsíce, cena je 549 Kč za měsíc, zatímco při předplatném na 12 měsíců je cena 399 korun.

Bez Prémiového členství je použití seznamky prakticky k ničemu. S předplatným jsou jasně viditelné fotografie, také máte přehled, kdo je online, můžete přijímat a odesílat zprávy, ale i rychleji procházet jednotlivé profily.

Zajímavosti

Mezi zajímavosti rozhodně patří mobilní aplikace, kterou seznamka Academic Singles již brzy představí pro uživatele operačního systém iOS i Android. S touto aplikací budete moci svůj profil obsluhovat opravdu kdekoliv, třeba i během dovolené.

Hodnocení

Přestože má mnoho pozitivních hodnocení, je dobré zmínit, že společnost dTest hodlá podat na Academic Singles žalobu kvůli protiprávnímu jednání, a to zejména z důvodu automatického prodlužování plateb a komplikovanému ukončení placeného členství, respektive jeho (ne)možnosti. Momentálně jí tak dTest zařadil mezi podvodné seznamky.

Samozřejmě, že je důležitá i vlastní zkušenost, ale vzhledem k tomu, že se snažíme poskytovat maximální informace, je naší povinností takovou věc zohlednit i v naší recenzi. Jinak co se týče hlavní myšlenky samotné seznamky, tam není co vytknout. Mrkněte i na ostatní seznamky, které jsme pro vás již dříve vyzkoušeli a připravili.

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo