Spalovače tuků pro ženy

Pokud jste se rozhodli hubnout, k lepším výsledkům vám může pomoci spalovač tuku, který zrychlí metabolismus, a podpoří tak proces hubnutí. Speciálně se vyrábí i pro ženy, u kterých funguje metabolismus odlišně oproti mužům. V dnešním článku si řekneme, jak postupovat při jeho výběru a jak přesně tento doplněk stravy funguje.

Porovnat ceny spalovačů

Nejlepší spalovače tuků pro ženy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. GF nutrition Max Lean PRO 90 kapslí 98 % 624 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Ladylab Carnitin 60 kapslí 96 % 371 Kč Zobrazit Grizly.cz
3. Ladylab Fat killer 60 kapslí 93 % 642 Kč Zobrazit Notino.cz
4. BeastPink Night Burn 120 kapslí 86 % 350 Kč Zobrazit Notino.cz

Co to je spalovač tuku?

Spalovač tuku je výrobek nebo doplněk stravy, který slibuje urychlit metabolismus a pomoci tělu spalovat tuky efektivněji. Tyto produkty jsou často dostupné ve formě pilulek, kapslí nebo prášku a jsou navrženy tak, aby podporovaly hubnutí a ztrátu tělesného tuku.

Obvykle obsahují kombinaci různých látek, jako jsou kofein, yerba mate, zelený čaj, zelená káva, CLA (kyselina linolová), l-karnitin a další. Tyto látky mají za úkol zvýšit energetický výdej těla, zvýšit tepelnou produkci a urychlit metabolismus. Některé spalovače tuku mohou také obsahovat látky, které potlačují chuť k jídlu nebo snižují absorpci tuků a sacharidů.

Typy

I u spalovače tuků můžeme využít rozdělení na ženy a muže, jelikož jejich těla fungují na odlišné bázi, a tak každý z nich potřebuje něco jiného. Díky rozdělení mohou těla dostat přesně to, co potřebují, vzhledem k jejich individuálnosti.

Spalovače pro ženy

Spalovače tuku pro ženy často navrženy tak, aby pomáhaly podporovat vyváženou hladinu estrogenu a optimalizovat metabolismus žen. Ženy mají tendenci ukládat tuk ve středu těla, bocích, stehnech a hýždích, na což se doplňky specializují.

Ženy mají obecně pomalejší metabolismus než muži, což je spojeno s nižší svalovou hmotou a nižším bazálním metabolismem. Často obsahují přísady, které pomáhají zvýšit jejich metabolismus a spalovat více kalorií i v klidu. Cílem je také pomoci vyrovnat hormonální hladiny a zlepšovat náladu vzhledem k menstruačnímu cyklu.

Spalovače pro muže

Spalovače tuku pro muže často obsahují přísady, které mohou podporovat testosteron a zrychlovat metabolismus. Spalovače tuku pro muže se často zaměřují na spalování tuku v oblasti břicha, kde se nejčastěji ukládá. Jeho cílem je zejména podpořit zvýšení energie a zlepšit soustředění.

Balení

Spalovače tuků můžeme nalézt v různém balení, aby si tak každý mohl vybrat, co mu bude nejlépe vyhovovat. Nejčastěji se vyrábí ve formě pilulek, kromě toho je lze ale zakoupit jako prášek nebo nápoj.

Pilulky

Nejrozšířenější a nejpraktičtější forma, kterou stačí pouze spolknout. Výhodné je, že je jednoduše použijete i na cestách, stačí mít po ruce vodu, jde navíc o nejrychlejší způsob užití.

Prášek

Pokud byste raději práškovou formu, i ta je dostupná. Stačí smíchat s vodou a vypít. Tento způsob užívání je vhodnější spíše na doma, ale vyplatí se těm, kteří neradi polykají tablety.

Nápoje

Taková zlatá střední cesta mezi pilulkami a práškem jsou nápoje předem připravené, stačí si pouze odlít dané množství nebo zakoupit dávku po lahvičkách. Hodí se i na cesty, zejména, pokud se jedná o již naměřené porce.

Složení

Aby spalovače správně fungovaly, musí mít určité složení, které vás nabije a podpoří zrychlení metabolismu.

Kofein

Nejznámější stimulant, který většina z nás užívá, i když spalovače tuků nemá doma. Zlepšuje náladu, zvyšuje produkci tepla, tedy má termogenní účinek, díky čemuž spalujete více kalorií.

Kromě toho se také zvyšuje krevní tlak, činnost srdce a dochází k nabuzení organismu. Co se týče množství nutného pro efektivní spalování, většinou se používá jednorázové množství 200 mg. Vyšší dávky, nejčastěji 500 mg, jsou pak vhodné pro sportovce. Obecně platí, že byste měli užívat 3–6 mg/kg tělesné hmotnosti.

Synefrin

Jinak označován také jako p-synefrin, je sloučeninou objevující se například v citrusech. Dokáže zvýšit rychlost metabolismu, lipolýzu i bazální metabolismus. Má vliv na dopamin, adrenalin a noradrenalin, díky čemuž může ovlivnit i spalování tuku. Dokonce zvládne snížit chuť k jídlu, což vám k hubnutí jedině prospěje. Obzvlášť účinný je v kombinaci s kofeinem, proto tyto dvě látky najdete většinou společně v jednom produktu.

Extrakt ze zeleného čaje (EGCG)

EGCG má silné antioxidativní vlastnosti, což znamená, že dokáže neutralizovat volné radikály, které mohou poškozovat buňky a přispívat k různým onemocněním včetně srdečních chorob, rakoviny a neurodegenerativních onemocnění. Nachází se v zeleném čaji, kde je hlavním katechinem. EGCG také pomáhá stimulovat metabolismus a hubnutí tím, že zvyšuje oxidaci tuků a zvyšuje termogenezi (tepelnou produkci) těla.

Konjugovaná kyselina linolová (CLA)

Konjugovaná kyselina linolová (CLA) je druh mastné kyseliny, která se přirozeně vyskytuje v některých potravinách, jako je například hovězí maso, mléčné výrobky a vajíčka. Některé studie naznačují, že CLA může zvýšit metabolickou aktivitu a snížit hromadění tuků, zejména v oblasti břicha. Také snižuje chuť k jídlu a zvyšuje pocit sytosti.

L-karnitin

Zdrojem této aminokyseliny jsou živočišné výrobky, proto by se na příjem L-karnitinu měli zaměřit především vegetariáni a vegani. Hraje klíčovou roli v přeměně tuků na energii, přenáší totiž mastné kyseliny do mitochondrií buněk, kde probíhá jejich oxidace a produkuje se energie. Tím podporuje spalování tuků a zvyšuje energetický metabolismus. L-karnitin také pomáhá snižovat hladinu kyseliny mléčné ve svalové tkáni a podporuje růst svalů. To může být prospěšné při hubnutí a zlepšování sportovní výkonnosti.

Kapsaicin

Tato složka se přirozeně vyskytuje v chilli papričkách a dodává jim pálivou chuť. V našem těle prohřívá organismus, což vede ke zvýšené produkci endorfinů, proto můžete zaznamenat také lepší náladu. Podporuje i metabolismus a spalování tuků, snížení hladiny cholesterolu a krevního tlaku, trávení a zvýšení pocení, což vede k rychlejšímu hubnutí. Některé studie naznačují, že kapsaicin může mít protirakovinné účinky a pomáhat bojovat proti bakteriím ve střevě.

Extrakt ze zázvoru

Zázvor obsahuje bioaktivní látky, které mají potenciál ovlivnit metabolismus a podpořit hubnutí. Hlavní složkou zázvoru je gingerol, který má protizánětlivé účinky a může zvýšit tepovou frekvenci, a tím spalování kalorií. Některé studie naznačují, že zázvor může urychlit metabolismus a zvýšit termogenezi (tepelnou produkci), což může přispět k úbytku tělesné hmotnosti. Zázvor také obsahuje antioxidanty, které chrání buňky před poškozením volnými radikály a podporují celkové zdraví.

Vitamíny B6, B12

Pomáhají přeměňovat potravu na energii, což je důležité pro spalování tuků. Tyto vitamíny jsou zvláště důležité pro správné fungování enzymů, které pomáhají rozkládat tuky na energii. Jsou nezbytné pro syntézu hemoglobinu, který přenáší kyslík do svalů, a pro produkci ATP (adenosin trifosfátu), což je základní zdroj energie v buňkách. Efektivní energetický metabolismus je klíčový pro spalování tuků a udržení energie během fyzického tréninku.

Přírodní alternativy

Pokud si nechcete spalovače tuků jako takové kupovat, můžete využít přírodní alternativy, které už jsme si vlastně popsali výše u složení. Každá ze složek samostatně funguje jako spalovač tuků, proto zvažte jejich konzumaci, pokud chcete rychleji a efektivně zhubnout. Jedná se o chilli papričky, zelený čaj, kofein, bílkoviny, vitamíny skupiny B, zázvor nebo kajenský pepř. Nepřehánějte to však s nimi a kontrolujte množství – na rozdíl od doplňků stravy je totiž nemáte předem navážené.

Funkce

Spalovače tuků často obsahují přísady, které mohou zvýšit bazální metabolismus žen, což znamená, že spálíte více kalorií, i když odpočíváte. Zvýšení metabolismu je klíčové pro efektivní spalování tuků a podporu celkového hubnutí. Některé spalovače tuků mohou obsahovat přísady, které zvyšují termogenezi, což je proces, při kterém tělo produkuje více tepla a energie zvýšením spalování kalorií. Tímto způsobem mohou spalovače tuků podporovat rychlejší spalování tuků.

Kromě toho dokáží potlačit chuť k jídlu a zabránit přejídání, zvýšit energii a výdrž, vyrovnávat hormonální hladiny, zlepšit náladu a snížit stres.

Bezpečnostní upozornění

I když se nejedná o škodlivý produkt, přece jen se mohou najít jedinci, jimž nebude jeho užívání vyhovovat a mohou se u nich objevit dokonce vedlejší účinky. Mezi skupiny, které by se měli vyhnout spalovačům tuků, patří:

  • Osoby s předchozími zdravotními problémy: Lidé s předchozími zdravotními problémy, jako jsou srdeční choroby, vysoký krevní tlak, cukrovka, problémy s ledvinami nebo játry, by se měli poradit se svým lékařem před zahájením užívání spalovačů tuků. Určité složky a stimulanty obsažené v těchto produktech mohou mít negativní vliv na jejich zdraví.
  • Těhotné a kojící ženy: Během těhotenství a kojení by se měly ženy vyvarovat užívání spalovačů tuků. Tyto přípravky mohou obsahovat látky, které mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu nebo přecházet do mateřského mléka.
  • Osoby s citlivostí na stimulanty: Někteří lidé mohou být citliví na stimulanty, jako je kofein, který je často přítomný ve spalovačích tuků. Ti by se měli vyhnout užívání těchto přípravků, protože stimulanty mohou způsobovat nervozitu, migrény, nespavost a podobné vedlejší účinky.
  • Děti a mládež: Spalovače tuků nejsou vhodné pro děti a mládež, protože jejich tělo se stále vyvíjí a stimulanty a další složky obsažené v těchto produktech mohou mít negativní vliv na jejich zdraví a růst.
  • Osoby s alergiemi: Lidé s alergií na určité složky, jako jsou bylinné extrakty nebo příchutě, obsažené ve spalovačích tuků, by se měli vyhnout těmto přípravkům, aby předešli potenciálním alergickým reakcím.

Značka

Mezi nejznámější výrobce spalovačů tuků pro ženy jsou LadyLab, GymBeam, BeastPink nebo NaturalProtein. Mohou se lehce lišit složením, jinak ale fungují na stejné bázi a všechny uvedené značky jsou kvalitní.

Cena

Vzhledem k efektu vás mohou spalovače tuků vyjít o něco dráž. Nejlevněji je však seženete do 300 Kč, přičemž mohou mít méně účinných látek. Nemusí obsahovat žádné stimulanty, a proto jsou vhodné na večerní cvičení.

Od 300 Kč do 500 Kč se pohybuje většina produktů, v jejichž složení najdete i kofein či jiné stimulanty. Obsahují od 60 do 120 kapslí.

Nad 500 Kč jsou k dostání větší balení spalovačů a také jejich tekutá verze. Mohou pomoci s procesem spalování i během spánku. Najdete zde i výhodné sety více balení.

Porovnat ceny spalovačů

Otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi spalovačem tuků pro ženy a pro muže?

Zatímco některé spalovače tuků jsou obecně vhodné pro obě pohlaví, existují i takové, které jsou specificky navrženy s přihlédnutím k biologickým rozdílům mezi ženským a mužským tělem. Vzhledem k tomu, že ženám se tuk nejčastěji uchovává v bocích a stehnech, spalovače se zaměřují právě na tuto oblast. Složení také podporuje hormonální rovnováhu či zlepšuje zdraví v souvislosti s menstruací a menopauzou.

Jak funguje spalovač tuků?

Spalovače tuků obsahují látky, které stimulují termogenezi v těle. Termogeneze je proces, při kterém se tělo zahřívá a spaluje více kalorií. Látky, jako je kofein, zelený čaj, kapsaicin nebo synefrin, mohou zvýšit tepelnou produkci těla, a tím zvýšit spalování kalorií. Látky, jako je L-karnitin nebo extrakt ze zeleného čaje, mohou zvýšit oxidační procesy v buňkách, a tím urychlit spalování tuků. Složky také dokáží potlačit chuť k jídlu a zvýšit energetický výdej těla. To může vést k vyšší fyzické aktivitě, výkonu a spalování kalorií.

Kdo může spalovač tuků používat?

Spalovače tuků jsou určeny pro každého, kdo se nějakým způsobem věnuje pohybu. Ať už cvičíte ve fitness centru nebo profesionálně sportujete, díky užívání spalovače tuků můžete dosáhnout lepších sportovních výkonů a získáte energii, kterou třeba momentálně nemáte. Samozřejmě vám také urychlí spalování tuků, a tak efektivně zhubnete. Důležité je, abyste byli zdraví a nespadali pod rizikovou skupinu, viz. bezpečnostní upozornění.

Závěr

Chcete spálit tuky rychleji a efektivně? Pak vyzkoušejte spalovače tuků, které jsou speciálně určeny pro ženy, jejichž fungování organismu se od mužů liší. Obsahují složky, které kromě zrychlení metabolismu zvládnou také podpořit zdraví a sportovní výkon. Nezapomínejte ale na to, že nestačí pouze užívat doplněk stravy, musíte se také pravidelně hýbat a stravovat se zdravě.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.aktin.cz, www.gymbeam.cz, www.allnutrition.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (113 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo