Spalovače tuků

Nejoblíbenější typy spalovačů tuků

Spalovače tuků je doplněk stravy určený pro spalování tuků. Spalovač tuků však není žádný zázračný suplement, který vám pomůže zredukovat jídelníček. Aby mohl fungovat správně je třeba vhodným způsobem upravit jídelníček, a k běžným denním povinnostem budete muset zařadit také pohyb. Teprve poté má cenu začít spalovač tuků užívat.

Pokud budete chtít redukovat nadbytečný tuk, musíte své tělo dostat do takzvaného kalorického deficitu. To znamená, že váš kalorický výdej musí být větší než kalorický příjem.

Pokud budete potřebné kritéria splňovat, můžete přejít k samotnému výběru vhodného spalovače. Při jeho výběru byste se měli zajímat především o složení. Jednotlivé spalovače se liší v makro hodnotách i jejich rozložení.

Porovnat ceny spalovačů tuku

Nejlepší spalovače tuků

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Nutrend Carnitine 100000 1000 ml 93 % 409 Kč Zobrazit Notino.cz
2. Ladylab Fat killer 60 kapslí 93 % 790 Kč Zobrazit Ladylab.cz
3. Aminostar Fat Zero Ultra diet 1000 g 91 % 369 Kč Zobrazit Pilulka.cz
4. GymBeam Synephrine 90 tablet 88 % 125 Kč Zobrazit Gymbeam.cz
5. Grenade Thermo Detonator 100 kapslí 87 % 599 Kč Zobrazit Sportega.cz

Typy

Spalovače jsou k dostání v práškové nebo tabletové podobě. Koupit můžete i spalovače v kapslích nebo tekuté formě. Kromě toho je k dostání i několik druhů spalovačů.

Kompletní

Jedná se o směs různých látek například kofein, sinefrinu, zeleného čaje nebo výtažků různých rostlin. Kromě těchto základních látek obsahují i tzv. nestimulační látky jako L-karnitin, HCA, CLA, chrom.

Termospalovače

Tyto spalovače jsou na trhu zastoupeny v největším počtu. V tomto případě probíhá spalování tuků vlivem zvýšení tělesné teploty o cca 0,2 stupně. I takto malý rozdíl zapříčiní vyšší spalování tuků. Kvalitní termospalovač by měl obsahovat sinefrin, kofein a extrakt zeleného čaje. Dále může obsahovat extrakt pepře, čili a další.

Spalovače potlačující chuť k jídlu

Fungují na principu řízení hypotalamu, který spouští pocit hladu. Zde jsou obsaženy složky jako HCA, kyselina hydroxycitronová, sinefrin a další složky. Často však bývají součástí komplexních spalovačů tuků.

Fat Blockery

Tyto spalovače zabraňují tělu vstřebávat tuky ze zkonzumovaných potravin a dokáží je ihned z těla vyloučit. O tuto funkci se stará látka chytosan, která je v těchto spalovačích obsažena. Chytosan vzniká chemickou přeměnou chyninu, který se extrahuje z kostí mořských krabů a humrů.

Regulátory štítné žlázy

Tyto produkty pomáhají regulovat a zlepšovat funkci štítné žlázy. Štítná žláza zvýší svoji kapacitu a tím dokážete spálit více kalorií. Spalovače obsahují guggulsteron a forskolin, což jsou látky schopné urychlit činnost štítné žlázy.

Důležité složky

Spalovače tuků obsahují mnoho složek, některé je však možné koupit také samostatně. Ty nejdůležitější si představíme.

L – karnitin

Karnitin je jednou z nejprodávanějších a zároveň nejúčinnějších složek. L – karnitin je aminokyselina, kterou dokáže lidský organismus vytvořit za přítomnosti aminokyselin lyzinu a metionínu, železa a několika dalších vitamínů. V běžné stravě ho najdete v mase.

Obsah je však velmi malý, pro přijetí 1 gramu byste museli zkonzumovat několik kilogramů hovězího nebo vepřového masa. Hlavní výhodou L – karnitinu je schopnost přemístit tuky do mitochondrií, kde jsou používané jako okamžitý zdroj energie.

K dalším pozitivním účinkům patří i ochrana cévního systému nebo zlepšení funkce mozku. Karnitin se doporučuje užívat 15 – 30 minut před tréninkem. L – karnitin je možné koupit v podobě sirupu nebo v tabletách.

Synefrin

Synefrin také tuto složku je možné koupit samostatně. Tato látka má podobné účinky jako kofein, zrychluje metabolismus a výdej energie.

K dalším pozitivům patří lepší cirkulace krve, snížení chuti k jídlu a posílení svalů. Synefrin má však vliv na vyšší krevní tlak. Optimální dávka je 10 mg, tu však můžete postupně zvyšovat a to až na 20 – 30 mg denně.

Kofein

Díky kofeinu můžete podat při cvičení vyšší výkon a tím tedy spálíte více kalorií a tuků. Také kofein bývá součástí snad všech spalovačů, koupit ho můžete také samostatně ve formě tablet. Tablety mohou obsahovat 100 nebo 200 mg kofeinu.

Lecitin

Také lecitin bývá běžně obsažen ve spalovačích, díky jeho benefitům je však k dostání také samostatně. Lecitin snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje paměť a dokáže zlepšit využití bílkovin. Lecitin obsahuje složku cholin, které pomáhá také při odbourávání tuků. Doporučená denní dávka lecitinu je 1 gram.

CLA

Kyselina linolová je takzvaná mastná kyselina a představuje velmi dobrý spalovač tuků. Je určená pro dlouhodobé užívání a pracuje na principu zabránění vstřebávání tuků do tukových buněk. CLA se užívá v množství 1 000 – 2 000 mg a to 2 x – 3 x denně současně s jídlem.

HCA

kyselina hydroxycitronová, kterou je opět možné koupit také samostatně. Největší výhodou je skutečnost, že nepomáhá spalovat tuky přímo, ale zpomaluje přeměnu sacharidů na tuky.

Její užívání je doporučováno při redukčních dietách a pomáhá také chránit svalovou hmotu v období kalorického deficitu. Užívá se v množství 1 gram 2x denně zároveň s jídlem.

Značka

Ke kvalitním výrobcům patří značky GymBeam, ActivLab, Nutrend, Starker2, BioTech USA, Aminostar, Amix Nuriton a mnoho dalších.

Cena

Cenové rozpětí spalovačů tuků je relativně velké. Cena se pohybuje od 100 – 1 000 a více Kč. Záleží zejména na velikosti balení a látkách, které spalovač obsahuje. K dražším patří spalovače s více složkami, levnější jsou spalovače jednosložkové.

Porovnat ceny spalovačů tuku

Otázky a odpovědi

Je možné kombinovat více doplňků stravy?

Kombinace spalovačů tuků s jinými suplementy jako třeba protein nebo BCA je možná. Zejména právě kombinace proteinu a spalovače je běžná. Pakliže budete chtít držet dietu, je vhodné vybírat co nejkvalitnější protein jako izolát nebo hydrolyzát.

Jaké látky by měl kvalitní spalovač obsahovat?

Spalovače tuků většinou obsahují několik látek. V každém spalovači by měl být obsažen kofein, sinefrin a extrakt ze zeleného čaje. Kofein podporuje stimulaci nervové soustavy a vliv má i na činnost srdce. Sinefrin je výtažek s kůry hořkého pomerančovníku.

Tato látka dokáže zvýšit bazální metabolismus tedy klidový výdej energie. Sinefrin nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Extrakt ze zeleného čaje obsahuje polyfenol tedy aktivní látky. Aktivní látku najdete pod označením EGCG, působí na vitalitu i spalování.

Je možné tuky spalovat přírodní cestou?

Jestliže nechcete kupovat spalovače tuků, které jsou běžně k dostání, můžete vyzkoušet zelený čaj nebo kávu. Také běžně dostupné spalovače je možné zařadit mezi přírodní produkty, které obsahují pouze zdravotně nezávadné látky.

Závěr

Spalovače tuků nepatří mezi zázračné látky, které vám bez vašeho snažení zredukují tělesnou hmotnost. Pokud se během užívání nedostanete do kalorického deficitu a nezměníte životosprávu, je užívání těchto preparátů naprosto neúčinné.

V kombinaci se správným jídelníčkem a vhodně zvoleným pohybem vám však spalovače může rychleji pomoci k vysněné postavě.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.gymbeam.cz, www.fitness007.cz, www.aktin.cz, www.eshop.alfafit.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (111 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já se orientuji na tabletové spalovače tuků a zatím mám velmi dobré zkušenosti s Extrifit Fatall Fat Burner, kde je v balení 130 kapslí. Samozřejmě, že každému bude vyhovovat něco jiného, protože já také vyzkoušel vícero produktů a momentálně se držím tohoto.

  2. Manžel se rozhodl, že chce něco udělat se svou postavou a po mě chtěl objednat vhodné spalovače tuků, které jsem zvolila na základě vašeho článku. Jeho obsah mě velmi zaujal a moc mi pomohl.

  3. Clanek zajimavy, nicmene velmi obecny. Malo konkretni. Je treba chapat vse v souvislostech. Nejlepsi dieta je ta s minimem sacharidu, kdy se tukove zasoby redukuji z tela samy, s pomoci mirne fyzicke aktivity, bez hladu a stresu. Treba 10kilo za mesic. Ovsem bez redukce veskereho peciva, cokolad, susenek, sladkych napoju, koblih, tucnych pastik, ryze brambor testovin a pizzy to nepujde.
    Jinak zarucuju skvely vysledek! Vyzkouseno. Neji se ani ovoce, jogurty apod.

Přidat komentář

Recenzer
Logo