Koktejly na hubnutí

Koktejly na hubnutí jsou prášek, který se rozpouští ve vodě nebo mléce a jeho cílem je nasytit vás, abyste necítili hlad a neměli potřebu jíst klasickou stravu. Tímto způsobem se dostanete do kalorického deficitu, který má za následek hubnutí. Obsah koktejlů je zdravý a splňuje výživové hodnoty, takže vaše tělo nebude strádat. Slouží jako odrazový můstek ke klasickému zdravému stravování nebo jako svačina, když zrovna nestíháte něco připravit. Pojďme se na ně podívat podrobněji a říct si, podle čeho je vybírat a zda jsou vlastně vhodné pro každého.

Porovnat ceny koktejlů

Typy

Koktejly na hubnutí můžeme rozdělit podle toho, zda jsou z obchodu nebo vyrobené po domácku. U již hotových zakoupených výrobků máte tu výhodu, že nemusíte nic připravovat, pouze užíváte v momentě, kdy je potřeba. U domácí přípravy máte jistotu ohledně složení koktejlu, jelikož za něj zodpovídáte vy sami. Je čerstvý a pokud máte zahrádku, i zelenina či ovoce jsou vysoce kvalitní.

Zakoupené

První možností koktejlů na hubnutí jsou všechny možné, které seženete k zakoupení v supermarketech, na internetu i ve fitness centrech. Bývají to proteinové drinky, které v sobě skrývají velké množství bílkovin, což je jedna z hlavních složek, které do těla potřebujete dostat. Mají různé příchutě a prodávají se v různých velikostech balení.

Domácí

Pokud si chcete být 100 % jistí, co ve svých koktejlech máte, udělejte si je doma. Budete potřebovat vše, co máte rádi – ovoce, zeleninu, oříšky, chia semínka a nějakou tekutinu, například vodu, mléko, nebo třeba jogurt či tvaroh.

Složení

Jelikož se jedná o zdravou náhražku jídla, měly by mít koktejly odpovídající složení. To znamená, že jsou součástí bílkoviny, malé množství sacharidů, vláknina, vitamíny či minerály. Díky tomu je zajištěna sytost, zdravé trávení a kalorický deficit. Výživové hodnoty by se měly pohybovat okolo 200 až 400 kcal.

Vyvarujte se nasyceným tukům, kukuřičnému sirupu i hydrogenovanému rostlinnému oleji. Co se týče konkrétních ingrediencí, může se zde objevit špenát, avokádo, zelené jablko, okurka, citronová šťáva, čerstvá zázvorová šťáva, voda nebo třeba mandlové mléko. Je jen na vás, jaké potraviny vyberete, jen dbejte na jejich kvalitu a správný poměr.

Příchutě

U příchutí narazíte buďto na ovocné druhy nebo čokoládu, vanilku a podobné. Využívají se také bylinky, například máta, z koření skořice. Někdy je k dostání i koktejl s příchutí kávy či sušenek. Důležité je, aby vám koktejl chutnat a pili jste ho s radostí. Některé ingredience nejsou moc chuťově výrazné nebo lahodné, proto se vyplatí je zkombinovat s něčím, co je přebije.

Funkce

Koktejly na hubnutí často nahrazují jídla s vyšším obsahem kalorií. Obsahují zpravidla menší množství kalorií než klasická jídla, čímž pomáhají snížit celkový příjem kalorií a podporovat hubnutí. Mohou obsahovat vlákninu nebo bílkoviny, které dlouhodoběji udržují pocit sytosti. To může pomoci omezit přejídání a příjem nadměrného množství kalorií. Obsahují často také vyvážené množství živin, jako jsou bílkoviny, sacharidy, tuky a vláknina, které tělu poskytují potřebné živiny bez přebytečných kalorií. Tím se zajistí, že tělo dostane potřebné živiny, aniž by se přijímalo příliš mnoho kalorií.

Je však důležité uvědomit si, že koktejly na hubnutí nejsou zázračným prostředkem k hubnutí a neměly by být používány jako jediná metoda ke snižování tělesné hmotnosti. Je třeba dodržovat vyváženou stravu, hýbat se a pamatovat si, že hubnutí je individuální proces, který vyžaduje trpělivost a postupné změny životního stylu. Je také důležité konzultovat situaci s odborníkem nebo dietologem před zahájením jakéhokoliv dietního plánu.

Značka

Mezi nejznámější značky koktejlů na hubnutí patří KetoDiet, KetoMix, MyKETO nebo Mix & Slim. Můžete si zakoupit jedno balení a dávkovat ho dle uvážení, nebo pořídit balíček na několik týdnů, kde už je vše předem naváženo.

Cena

Velmi záleží na konkrétním balení, zda se jedná o jednotlivý balíček nebo sadu na týden či měsíc. Obecně platí, že 1 kg samostatného prášku stojí okolo 600 Kč až 1 000 Kč.

Týdenní balíček vás vyjde v průměru na 400 Kč, měsíční poté na 1 000 Kč. Je opět na vás, jestli se rozhodnete pro již nadávkované koktejly nebo plánujete koktejly využívat jen jako doplněk stravy, a v tom případě se vám bude hodit menší balení prášku, ze kterého si budete připravovat koktejly dle vlastního uvážení.

Porovnat ceny koktejlů

Otázky a odpovědi

K čemu jsou koktejly na hubnutí dobré?

Hubnoucí koktejly často poskytují nižší kalorickou hodnotu než běžné jídlo, proto dokáží skvěle řídit hubnoucí proces. Mohou pomoci kontrolovat velikost porcí, což je důležité pro hubnutí. Obsahují různé vitamíny, minerály, vlákninu a bílkoviny, které mohou být prospěšné pro zdraví a podporovat optimální fungování těla.

Vzhledem k tomu, že jsou často dostupné ve formě prášku nebo hotových nápojů, jsou snadno přenosné a rychle připravitelné. To může pomoci minimalizovat čas strávený přípravou jídla a také snížit potenciální nutnost přemýšlet o kaloriích a výživě. Je však nezbytné je kombinovat s celkově zdravou a vyváženou stravou a pravidelným cvičením, aby byly účinné pro dosažení cílů.

Na co si dát při výběru hubnoucího koktejlu pozor?

V první řadě si pohlídejte složení. Koktejly by měly mít vysoký obsah bílkovin a nízký obsah sacharidů, aby byl vytvořen kalorický deficit. Naopak se vyhněte uměle doslazovaným produktům nebo produktům s vysokým obsahem umělých látek.

Prozkoumejte také pověst značky daného výrobku, abyste kupovali skutečnou kvalitu. Zvažte své vlastní preference a potřeby. Mějte na paměti, že neexistuje univerzální řešení pro všechny. Někteří preferují veganské koktejly, ostatní mohou preferovat koktejly s mlékem. Zkuste vybrat takový koktejl, který si vychutnáte a zároveň bude odpovídat vašemu životnímu stylu.

Jak dlouho trvá, než začnu vidět výsledky po pití koktejlů na hubnutí?

Obecně lze očekávat, že pokud se držíte vyvážené stravy a pravidelně cvičíte, začnete postupně vidět výsledky po 2-4 týdnech. Je důležité mít trpělivost a dodržovat zdravý a vyvážený životní styl, který zahrnuje i pití koktejlů na hubnutí.

Pamatujte, že koktejly na hubnutí mohou být užitečným doplňkem, který podporuje váš cíl hubnutí, ale nemůže sám o sobě zajistit úbytek váhy. Je také vhodné poradit se s profesionálním odborníkem na výživu nebo lékařem, pokud máte zájem o dlouhodobé hubnutí a výsledky.

Závěr

Je důležité si uvědomit, že koktejly samotné nejsou zázračným řešením pro hubnutí. Klíčem k úspěšnému hubnutí je kombinace vyvážené stravy, pravidelného cvičení a celkově zdravého životního stylu. Dále je vhodné konzultovat použití koktejlů s odborníkem, zejména pokud máte jakékoli zdravotní potíže či užíváte léky.

Nakonec, pamatujte si, že každý člověk je jedinečný a co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro vás. Nezapomínejte na to, co je pro vás nejlepší a jaký je váš konkrétní zdravotní stav a cíle. Hubnoucí koktejly mohou být užitečným nástrojem při hubnutí, pokud jsou používány jako součást celkového plánu zdravého životního stylu. Kontrolujte kvalitu a složení, abyste dosáhli požadovaných výsledků a chránili své zdraví.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Rozhodla jsem se vyzkoušet koktejly na hubnutí, protože diety u mě moc neúčinkují, přestože se nepřejídám a pravidelně cvičím, ale nějaké to kilo shodit se mi zkrátka nedaří. Nedávno jsem si kvůli tomu objednala KetoMix Proteinový koktejl 40 porcí v balení 1200 g. Musím uznat, že chuť sice není nic moc, ale člověk se po takovém koktejlu cítí mnohem živější, plný energie a celkově lépe, navíc se mi za tu dobu, co nápoj užívám podařilo shodit 2 kila, což není nic extra, ale je to rozhodně začátek.

Přidat komentář

Recenzer
Logo