LG RC82EU2AV4W

Sušení prádla běžným způsobem na šňůrách či topení je zdlouhavé a hrozí i poškození vláken, protože se trička mohou prověsit a vytahat, na topení se může prádlo nadměrným teplem také poškodit zejména pokud má barevný potisk.

V dnešní době, kdy se bydlení hlavně ve městech stále zmenšuje pak dlouhé schnutí na rozkládacích sušácích není ideální, jsou sušičky prostě oblíbené. Rozhodli jsme se pro vás vyzkoušet jednu sušičku z top pětky podle českých uživatelů, a to LG RC82EU2AV4W.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Design této sušičky s výrazným velkým bubnem je velmi povedený a moderní. V pravém rohu se pak nachází výrazný a dobře čitelný displej. Nalevo od něj se pak nachází jednoduché ovládání ve formě mechanického kolečka, které je designově vhodně zakomponované.

Buben je hlubší než u jiných modelů, takže může být problém protáhnout sušičku užšími dveřmi, ale za kapacitu 8 kg to jistě stojí.

Funkce

Tento model sušičky od LG můžeme považovat za velmi povedený, protože propojuje přijatelnou pořizovací cenu, řadu velmi praktických funkcí včetně propojení s mobilním telefonem přes Wi-Fi a krásný design.

Tak jak je standardem u sušiček LG, je i tento model vybaven invertorovým čerpadlem, díky čemuž je sušička energeticky úsporná, není hlučná, a navíc vám toto čerpadlo bude dlouho sloužit. Samozřejmostí je také možnost použít rozličné programy dle druhu sušeného materiálu.

Na nejjemnější tkaniny je pak určen program Jemná péče. Můžete si zvolit, zda potřebujete prádlo vysušit rychle nebo vám stačí ekonomický program.

Velmi oblíbená je tato sušička pro své snadné čištění, protože je nutné čistit pouze filtry na ostatní vnitřní části sušičky stačí samotné kondenzační čištění. Kromě toho také sušička účinně zbaví vaše prádlo veškerých roztočů a dalších alergenů.

Náš test

Rozhodli jsme se sušičku vyzkoušet na trochu náročnějším úkolu, a to na prošívané dece, kterou jsme krátce předtím vyprali a nechali vyždímat při středně silných otáčkách. Takže byla stále spíše mokrá než vlhká a věděli jsme, že bude sušení chvilku trvat, protože jsme navíc volili ekonomickou variantu místo rychlé.

Při provozu nebyla sušička hlučná, což nás mile překvapilo. Za nedostatek považujeme nutnost mít sušičku více jak deset cm od zdi, protože nasává zezadu, což je nepraktické zejména do menších prostor.

Za dvě hodinky nám na mobil přišla informace, že program byl dokončen, a tak jsme se šli podívat na výsledek. Po vyjmutí ze sušičky jsme mohli konstatovat, že funkce byla ideálně zvolená a sušička si skvěle nastavila čas sušení, protože deka byla suchá.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: kondenzační sušička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 62 dB
Tepelné čerpadlo: ano
Počet programů: 14
Spotřeba el. energie: 1.08 kWh
Energetická třída: A+++
Výška: 85 cm
Šířka: 60 cm
Hloubka: 69 cm
Hmotnost: 56 kg

Fotografie

LG RC82EU2AV4W

LG RC82EU2AV4W

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Sušička LG RC82EU2AV4W je skvělým pomocníkem i pro početnější rodiny a díky nízké hlučnosti a energetické spotřebě se hodí i ke každodennímu používání. My jsme s výsledkem testu také spokojeni, takže tento model můžeme jenom doporučit.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • úsporná
  • poměrně tichá
  • snadné ovládání
  • poměr cena/výkon
  • mnoho programů
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo