LG RC82EU2AV4Q

Sušení prádla na českých balkónech se pomalu, ale jistě stává minulostí, protože roste obliba sušiček, které byly kdysi považovány spíše za luxusnější kousek v českých domácnostech.

V současné době tak roste i jejich nabídka na trhu, každý výrobce nabízí několik typů sušiček, aby si z nich dokázala vybrat každá domácnost. Mezi velmi populární patří sušičky značky LG, jejich model LG RC82EU2AV4Q jsme se pro vás rozhodli otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Ani tato testovaná sušička od LG nevybočuje z řady jejich designově povedených kousků. Celé sušičce vládne velký buben s velkým průzorem, digitální displej je umístěn v pravém rohu spotřebiče a uprostřed sušičky je pak umístěno mechanické kolečko pro nastavování jednotlivých programů.

Rozměry jsou trochu větší, protože dokáže pojmout 8 kg prádla a je tak vhodná spíše do středně velkých a větších bytů či domů s futry širšími než 60 cm.

zpět k obsahu ↑

Funkce

Tato sušička je vybavena 14 rozličnými programy na sušení různých druhů materiálů a volíte si také mezi ekonomickými a rychlými verzemi programů. Nechybí zde ani program pro alergiky, který ocení nejen rodiče malých dětí, protože spolehlivě bojuje proti roztočům a 99 % dalších alergenů.

Díky účinné filtraci pak zůstává prádlo opravdu čisté a svěží. Navíc díky samočistící funkci pak nemusíte čistit kondenzátor, protože stačí vyčistit pouze filtr. Samozřejmostí je ovládání sušičky mobilem přes Wi-Fi, díky propracované aplikaci pak můžeme také přes diagnostiku odhalit a odstranit různé chyby.

Aplikace vám také zasílá notifikaci o ukončení a průběhu sušícího programu. Sušička je vybavena invertorovým tepelným čerpadlem, které je energeticky úsporné, výkonné a má dlouhou životnost. Kromě toho je jeho provoz tichý a o prádlo se stará jako o nejdražší poklad.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Sušičku jsme se rozhodli vyzkoušet na přehozech přes sedačku do naší společenské místnosti, jsou syntetické, dlouho schnou a jsou těžké. Přehozy jsme nejprve vyprali a použili nižší otáčky při odstřeďování, aby se příliš nepomačkali.

Díky tomu pak budeme moci zhodnotit i nakolik je prádlo ze sušičky pokrčené. Zvolili jsme ekonomický delší program se sušením za nízkých teplot. Chvilku jsme si počkali na hlučnost sušičky a byli jsme nadšeni, protože tuto sušičku můžete klidně mít ve vedlejší místnosti a stejně na gauči usnete, protože je hlasitá asi jako televize.

Po skončení programu jsme zaslechli zvukový signál a zároveň nám konec programu ohlásil také mobilní telefon, šli jsme tedy zhodnotit výsledky. Přehozy byly překvapivě suché a navíc nepomačkané, takže se mohli prakticky ihned vrátit na své místo v interiéru.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:LG
Zařazení:kondenzační sušička
Způsob umístění:volně stojící
Hlučnost:64 dB
Tepelné čerpadlo:ano
Počet programů:14
Spotřeba el. energie:175 kWh
Energetická třída:A+++
Výška:85 cm
Šířka:60 cm
Hloubka:69 cm
Hmotnost:56 kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - LG RC82EU2AV4Q

LG RC82EU2AV4Q

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

10 Hodnocení

Tuto sušičku doporučujeme do každé domácnosti, kde mají možnost spotřebič někam šikovně umístit. Prádlo je po usušení svěží, nepomačkané a můžete jej hned použít nebo vložit do skříně, což v dnešní uspěchané době ocení nejen maminky s dětmi, které hned všechno zašpiní. Tato sušička nemá problém s hlučností a má jednoduchou údržbu, vzhledem ke všem zmíněným aspektům je její pořizovací cena přiměřená.

10Naše hodnocení
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
9.7Hodnocení uživatelů
Design
9.6
Ovládání
10
Údržba
9.6
KLADY
 • poměrně tichá
 • snadné ovládání
 • poměr cena/výkon
 • mnoho programů
 • možnost ovládání přes mobilní aplikaci
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

2 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Miluše Weigtová 7.4.2021 v 14:11
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Vyzkoušela jsem všechny programy a velká spokojenost.Jednoduché ovládání,oproti předchozí sušičce velmi tichá.
  Všem tuto sušičku doporučuji.

  KLADY: dobře suší prádlo není pomačkané velice tichá jednoduché čištění
  ZÁPORY: Žádné
  (0) (0)You have already voted this
 2. Reagovat
  Denisa 29.5.2021 v 23:05
  4.8
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  90

  S touto sušičkou jsme spokojení. Má jednoduché ovládání, dobře suší, propojení s telefonem.

  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz