LG RC91U2AV2W

Stále více domácností si život bez sušičky nedovede představit, protože nemusí na prádlo myslet dlouho dopředu. Potřebujete košili v pátek, no tak to, abych vyprala ve středu, ve čtvrtek bude suchá a vyžehlím ji.

S těmito úvahami však končí stále více českých domácností, protože si místo nich pořizují sušičku. Na trhu je dnes nepřeberné množství sušiček, sušičky LG patří mezi nejlépe hodnocené, což se odráží v jejich pořizovací ceně. Dnes jsme se pro vás rozhodli otestovat LG RC91U2AV2W.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Vzhled sušičky sleduje aktuální módní trendy a má tak velký výrazný buben s černým lemováním, orientací displeje vpravo a praktické mechanické kolečko pro ovládání uprostřed, kam krásně pasuje. Ačkoli se jedná o velký spotřebič musíme uznat, že díky jeho variabilním dvířkám se dá skvěle zakomponovat do mnohých prostor v domácnosti.

Funkce

Sušička LG RC91U2AV2W disponuje 14 rozličnými programy pro různé typy vláken, vždy si navíc můžete zvolit, zda chcete sušit ekonomicky nebo spěcháte a je tak vaší preferencí čas. Sušička je samozřejmě propojitelná s mobilním telefonem přes Wi-Fi, takže ji můžete nastavit i na dálku, diagnostikovat různé chyby a hned víte, že práce sušičky již byla dokončena.

Tak jako u dalších modelů LG sušiček, tak i tento produkt disponuje invertorovým čerpadlem, které je účinnější a vydrží déle než starší typy čerpadel. Navíc je jeho provoz podstatně tišší než u starších typů sušiček, které má mnoho lidí ještě v domácnostech.

Samozřejmostí je pak funkce zbavení většiny alergenů, roztočů a udržení čistého prádla díky dvojitým filtrům, které jsou zároveň jedinou částí sušičky, kterou musíte sem tam vyčistit. Čidla, kterými je sušička vybavena navíc rozpoznají míru vlhkosti prádla a nastaví tak ideální délku zvoleného programu.

Náš test

Jelikož nás zaujala především velká kapacita sušičky rozhodli jsme se ji otestovat na kopě vypraných ubrusů z jedné svatby. Kromě toho, zda bude po skončení programu prádlo suché a svěží, nás zajímalo také nakolik bude pomačkané.

Abychom eliminovali pomačkání již z pračky ždímali jsme na malé otáčky, takže ubrusy vkládané do sušičky byly docela mokré. Zvolili jsme ekonomickou variantu sušení a nechali jsme sušičku, ať ukáže, co umí. V průběhu sušení jsme ji šli zkontrolovat, abychom si ověřili její hlučnost a ta byla opravdu velmi nízká, protože jsme si dokázali nad sušičkou popovídat, aniž bychom na sebe museli křičet.

Kromě zvukového znamení sušičky, jsme obdrželi i notifikaci na mobil a byli jsme velmi zvědaví na výsledek. Ubrusy byly suché a jen mírně pomačkané, takže v kuchyni na stůl bychom si je klidně dali, ale před prostíráním svatební tabule, by je bylo přeci jen nutné trochu přežehlit.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: kondenzační sušička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 62 dB
Tepelné čerpadlo: ano
Počet programů: 14
Spotřeba el. energie: 1.44 kWh
Energetická třída: A+++
Výška: 85 cm
Šířka: 60 cm
Hloubka: 69 cm
Hmotnost: 56 kg
Program pro peří: ne
Slim: ne
Samočistící kondenzátor: ano
Koš na sušení vlny a obuvi: ano
LCD displej: ano
Odložený start: ano
Časovač: ano
Český panel: ano

Fotografie

LG RC91U2AV2W

LG RC91U2AV2W

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

S úctyhodnou kapacitou 9 kg prádla se tato sušička hodí i do domácností s mnoha členy, navíc je díky své konstrukci vhodná pro každodenní použití. Tato kapacita se samozřejmě odráží v celkových vnějších rozměrech spotřebiče a je tak nevhodná do velmi malých bytů. Výsledky našeho testu byly více než uspokojivé, a tak vám tuto sušičku můžeme vřele doporučit.

Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • úsporná
  • poměrně tichá
  • mnoho programů
  • snadné ovládání
  • poměr cena/výkon
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo