LG RC91U2AV2W

Stále více domácností si život bez sušičky nedovede představit, protože nemusí na prádlo myslet dlouho dopředu. Potřebujete košili v pátek, no tak to, abych vyprala ve středu, ve čtvrtek bude suchá a vyžehlím ji.

S těmito úvahami však končí stále více českých domácností, protože si místo nich pořizují sušičku. Na trhu je dnes nepřeberné množství sušiček, sušičky LG patří mezi nejlépe hodnocené, což se odráží v jejich pořizovací ceně. Dnes jsme se pro vás rozhodli otestovat LG RC91U2AV2W.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Vzhled sušičky sleduje aktuální módní trendy a má tak velký výrazný buben s černým lemováním, orientací displeje vpravo a praktické mechanické kolečko pro ovládání uprostřed, kam krásně pasuje. Ačkoli se jedná o velký spotřebič musíme uznat, že díky jeho variabilním dvířkám se dá skvěle zakomponovat do mnohých prostor v domácnosti.

zpět k obsahu ↑

Funkce

Sušička LG RC91U2AV2W disponuje 14 rozličnými programy pro různé typy vláken, vždy si navíc můžete zvolit, zda chcete sušit ekonomicky nebo spěcháte a je tak vaší preferencí čas. Sušička je samozřejmě propojitelná s mobilním telefonem přes Wi-Fi, takže ji můžete nastavit i na dálku, diagnostikovat různé chyby a hned víte, že práce sušičky již byla dokončena.

Tak jako u dalších modelů LG sušiček, tak i tento produkt disponuje invertorovým čerpadlem, které je účinnější a vydrží déle než starší typy čerpadel. Navíc je jeho provoz podstatně tišší než u starších typů sušiček, které má mnoho lidí ještě v domácnostech.

Samozřejmostí je pak funkce zbavení většiny alergenů, roztočů a udržení čistého prádla díky dvojitým filtrům, které jsou zároveň jedinou částí sušičky, kterou musíte sem tam vyčistit. Čidla, kterými je sušička vybavena navíc rozpoznají míru vlhkosti prádla a nastaví tak ideální délku zvoleného programu.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Jelikož nás zaujala především velká kapacita sušičky rozhodli jsme se ji otestovat na kopě vypraných ubrusů z jedné svatby. Kromě toho, zda bude po skončení programu prádlo suché a svěží, nás zajímalo také nakolik bude pomačkané.

Abychom eliminovali pomačkání již z pračky ždímali jsme na malé otáčky, takže ubrusy vkládané do sušičky byly docela mokré. Zvolili jsme ekonomickou variantu sušení a nechali jsme sušičku, ať ukáže, co umí. V průběhu sušení jsme ji šli zkontrolovat, abychom si ověřili její hlučnost a ta byla opravdu velmi nízká, protože jsme si dokázali nad sušičkou popovídat, aniž bychom na sebe museli křičet.

Kromě zvukového znamení sušičky, jsme obdrželi i notifikaci na mobil a byli jsme velmi zvědaví na výsledek. Ubrusy byly suché a jen mírně pomačkané, takže v kuchyni na stůl bychom si je klidně dali, ale před prostíráním svatební tabule, by je bylo přeci jen nutné trochu přežehlit.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:LG
Zařazení:kondenzační sušička
Způsob umístění:volně stojící
Hlučnost:62 dB
Tepelné čerpadlo:ano
Počet programů:14
Spotřeba el. energie:1.44 kWh
Energetická třída:A+++
Výška:85 cm
Šířka:60 cm
Hloubka:69 cm
Hmotnost:56 kg
Program pro peří:ne
Slim:ne
Samočistící kondenzátor:ano
Koš na sušení vlny a obuvi:ano
LCD displej:ano
Odložený start:ano
Časovač:ano
Český panel:ano

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - LG RC91U2AV2W

LG RC91U2AV2W

zpět k obsahu ↑

Vývoj ceny

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

S úctyhodnou kapacitou 9 kg prádla se tato sušička hodí i do domácností s mnoha členy, navíc je díky své konstrukci vhodná pro každodenní použití. Tato kapacita se samozřejmě odráží v celkových vnějších rozměrech spotřebiče a je tak nevhodná do velmi malých bytů. Výsledky našeho testu byly více než uspokojivé, a tak vám tuto sušičku můžeme vřele doporučit.

Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • úsporná
 • poměrně tichá
 • mnoho programů
 • snadné ovládání
 • poměr cena/výkon
Napsat hodnocení

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz