Slim sušičky

Sušení prádla v sušičce přináší řadu benefitů, proto se tyto spotřebiče již pomalu stávají běžným vybavením moderní domácnosti. Díky sušičce nebudete muset řešit, kam ve špatném počasí prádlo pověsíte. Výhodou je, že po vytažení ze sušičky bude prádlo nadýchané a nebude nutné ho ani žehlit. Jestliže si neumíte bez žehlení život představit, můžete prádlo sušit pouze částečně a vyžehlit ho pak můžete vlhké. Díky sušičce prádla ušetříte za aviváž, aniž byste se ochutili o svěží vůni. Sušička dokáže oblečení a různé textilie zbavit alergenů i zvířecích chlupů, což potěší nejen alergiky a astmatiky.

Na trhu jsou sušičky na prádlo zastoupeny velkým množstvím různě vybavených spotřebičů. Jednotlivé modely se neliší pouze výbavou, ale i svojí velikostí či kapacitou. Kromě klasických tak můžete vybírat mezi Slim sušičkami. Jedná se o úzké modely, které se vejdou i do menších domácností. Slim sušičky se liší pouze velikostí, nikoli výbavou. Slim sušičky nabízí prakticky stejné funkce, jako běžně velké modely.

Funkce však nejsou to jediné, na co byste se měli při výběru zaměřit. Zajímat by vás měla technologie sušení, kapacita či úspora.

Porovnat ceny sušiček

Nejlepší slim sušičky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Beko EDS74251CSH1W 99 % 9 490 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Hoover NDPEH9A3TCBEXS-S 99 % 16 990 Kč Zobrazit Planeo.cz
3. Bosch WTR87TW0CS 98 % 18 239 Kč Zobrazit Patro.cz
4. Beko HDF 7412 CSRX 95 % 9 490 Kč Zobrazit Dno.cz
5. Hoover ND4 H7A1TSBEX-S 95 % 11 990 Kč Zobrazit Allegro.cz
6. Beko DPS 7405 G B5 94 % 9 900 Kč Zobrazit Okay.cz
7. Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S 93 % 13 964 Kč Zobrazit Alza.cz
8. Candy RO4 H7A2TCEX-S 91 % 11 349 Kč Zobrazit Alza.cz
9. Candy CSO4 H7A2DE-S 90 % 14 990 Kč Zobrazit Expert.cz

Typy

Úzké sušičky spadají do kategorie kondenzačních sušiček. Ty jsou k dostání ve dvojím provedení.

Kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem

Tato varianta je běžnější a na trhu zastoupena mnohem větším počtem výrobků. Sušičky se vyznačují vysokou energetickou úsporností, protože prádlo se suší při nižší teplotě. Díky tomu jsou sušičky velmi šetrné a lze je používat i při sušení velmi jemného prádla. Nevýhodou je nutnost pravidelného čištění filtrů, ve kterém se zachytávají různé nečistoty nebo žmolky z prádla. Pokud nebude sušička napojena na odpad vody, budete muset pravidelně vylévat kondenzát.

Kondenzační sušičky s topným tělesem

Využívá k ohřevu vzduchu topné těleso. Tento typ sušiček z trhu pomalu mizí, velkou nevýhodou je v jejich případě velká energetická náročnost a menší šetrnost k tkaninám. Sušičky s topným tělesem jsou však levnější a díky sušení při vyšší teplotě je celý proces rychlejší.

Kapacita

Pro úzké sušičky je typická menší hloubka. Ta bývá standardně v rozmezí 45 – 50 cm, oproti klasické velikosti ušetříte až 10 cm místa. Běžná velikost sušiček je 60 cm. Kapacita sušičky je maximálně 7 kg prádla. Velikost sušičky je pak standardně 85 cm.

Umístění

V největším zastoupení jsou sušičky s předním plněním. Ty můžete postavit vedle pračky, ale častěji se umísťují na pračku. Mnohem menší výběr budete mít v případě sušiček s vrchním plněním. Ty lze postavit pouze vedle pračky nebo do jiného volného prostoru, který máte v bytě k dispozici.

Energetická třída

Energetická třída souvisí s roční spotřebou energie. Nejúspornější sušičky spadají do energetické třídy A+++. Abyste měli jistotu, že se vám spotřebič neprodraží, měli byste vybírat nejhůře sušičky spadající do třídy A. Za zbytečně náročné se již považují sušičky s energetickou třídou B.

Hlučnost

S uživatelským komfortem souvisí parametr, který se týká hlučnosti. Největší komfort budete mít v případě sušiček s hlučností do 63 dB. Běžná hlučnost bývá v rozmezí 65 – 68 dB a nejhlučnější jsou sušičky s hlučností 70 a více dB.

Ovládání

Slim sušičky je možné ovládat více způsoby. Nejmodernějším modelům nechybí dotykové ovládaní doplněné o LCD displej. Pomocí dotykového ovládání budete velmi snadno volit různé funkce. Levnější sušičky pak k ovládání využívají tlačítka či otočná kolečka. Oba způsoby jsou velmi jednoduché a způsob ovládání je tak spíše individuální záležitostí.

Funkce a možnosti

Slim sušičky nabízí prakticky totožnou výbavu, jako klasické modely. Nejvíce oceníte různé sušící programy, které jsou určeny k sušení vlny, bavlny a jiných materiálů.

 • Hygiena – je program, který dokáže prádlo zbavit různých alergií. Tyto programy jsou určeny zejména alergikům.
 • Množstevní automatika – dokáže zvážit množství prádla a podle výsledné hodnoty zvolí optimální sušící program.
 • Zvuková signalizace – upozorní vás na konec programu.
 • Odložený start – umožní vám sušit prádlo v čase, který vám bude vyhovovat nejvíce.
 • Samočištění kondenzátu – praktická funkce, která zajistí pravidelnou údržbu a zajistí optimální účinnost sušení.
 • Dětský zámek – zabrání nechtěnému zpuštění sušičky.
 • Refresh program – zbaví oblečení zápachu bez nutnosti ho nejprve vyprat.
 • WiFi – nejmodernější sušičky můžete ovládat prostřednictvím mobilního telefonu. Tyto sušičky vám umožní pravidelnou aktualizaci a k dispozici tak budete mít stále nové sušící programy.
 • Senzor vlhkosti – program dokáže upravit postup sušení podle vloženého prádla. Zvolit můžete i to, jak moc má být prádlo usušené. Zcela suché prádlo je určeno k uložení do skříně, mírně navlhlé prádlo budete moci snadno vyžehlit.
 • Parní funkce – dražší sušičky nabízí parní funkci. Prádlo bude nejen suché, ale i nadýchané a voňavé. Parní funkce vám ušetří zdlouhavé žehlení.
 • Rychlý program – zkrátí dobu sušení na nejkratší možnou dobu.

Příslušenství

K sušičkám budete moci přikoupit různé příslušenství. Abyste mohli sušičku postavit na pračku, budete potřebovat mezikus. Při sušení drobnějšího oblečení se vám bude hodit sušící koš. Koš využijete i při sušení obuvi. Do sušičky můžete vkládat vonné ubrousky, které zastoupí aviváž. Používání aviváže je důrazně zakázáno. Více nadýchané a méně pomačkané bude prádlo díky speciálním míčkům.

Značka

Slim sušičku koupáte od předních výrobců domácích spotřebičů. Levnější modely nabízí značka Beko. Tento výrobce je velmi oblíbený, právě díky skvělému poměru cena/výkon. Náročnějším uživatelům, kteří uvítají řadu moderních funkcí, budou více vyhovovat úzké sušičky značek Bosch, LG, AEG nebo Miele. O další výběr se postará například Indesit, Hoover, Gorenje nebo Whirlpool.

Cena

Cena úzkých sušiček začíná na cca 8 000 Kč. Základní modely nabízí především menší programovou výbavu. I v nejlevnější kategorii však najdete velmi úsporné spotřebiče. Za vybavenější sušičku zaplatíte 10 – 15 000 Kč. Nejnáročnější pak mohou zakoupit úzké sušičky s řadou programů v prémiové kvalitě.

Porovnat ceny sušiček

Otázky a odpovědi

V čem je lepší invertorový motor?

Sušičky s invertorovým motorem jsou sice dražší, ale i spolehlivější a odolnější. Na tyto spotřebiče dávají často výrobci až 10letou záruku, což kvalitu motoru pouze potvrzuje.

Komu jsou úzké sušičky určeny?

Úzká sušička bude vyhovovat spíše méně početným rodinám. Maximální kapacita sušičky je 7 kg prádla. To bude splňovat nároky nejvýše třech osob. Obecně jsou však slim sušičky vhodné pro jednotlivce nebo dvě osoby. V početnější domácnosti by bylo nutné používat sušičku častěji, což by se výrazně podepsalo na spotřebě energie.

Jakým způsobem se sušička umísťuje na pračku?

Abyste mohli sušičku na pračku bezpečně umístit, budete potřebovat příslušenství označené jako mezikus. Jedná se o speciální podložku, jejíž součástí bývá velmi často výsuvný šuplík. Na něm můžete prádlo skládat, nebo do něj umístíte koš na prádlo a plnění či vyprazdňování sušičky bude snadnější.

Závěr

Úzká sušička je vhodná především do menších domácností, protože nabízí menší kapacitu bubnu. Ta je nejčastěji v rozmezí 6 – 7 kg prádla. Co se týká vybavenosti, nemusíte dělat žádné kompromisy, tyto sušičky nabízí prakticky stejné programy jako sušičky klasické velikosti. Používání sušičky je velmi jednoduché, avšak důležité je, používat ji správným způsobem. V opačném případě můžete svoje oblečení během používání poškodit. Proto se před prvním použitím se sušičkou velmi dobře seznamte.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.expert.czwww.alza.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Jsem ráda, že někdo vymyslel slim variantu sušiček, protože klasickou bych k nám do koupelny prostě nenacpala a jinam se dát nedá. Naštěstí jsme vybrali ten správný model a vešel se doslova na milimetr přesně.

Přidat komentář

Recenzer
Logo