AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

Sušička AEG AbsoluteCare T8DBE48SC je naprosto dokonalou volbou, pokud hledáte sušičku prádla, k jejímž přednostem patří nízké náklady na provoz, vysoce efektivní sušení, extrémně nízká hlučnost a maximální šetrnost k oblečení. Největší úspěch tohoto modelu spočívá jednoznačně v tepelném čerpadle, to umožňuje sušení i při velmi nízkých teplotách.

Výhodou je, že vám ušetří až 40 % výdajů za elektrickou energii, hlavně z toho důvodu, že prádlo zbavuje vlhkosti při polovičních teplotách než je tomu u klasických bubnových sušiček, a to bez zbytečného prodlužování doby sušení.

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC patří do druhé nejlepší energetické třídy a to A++, díky tomu spotřebovává jen tolik energie, kolik skutečně potřebuje.

Roční spotřeba nepřekračuje 235 kWh, zatímco hlučnost je pouhých 66 dB, což umožňuje umístění nejen do rodinného domu, ale klidně i do panelového bytu. Kapacita bubnu je 8 kg prádla, takže skvěle pokryje potřeby středně velké domácnosti se čtyřmi až pěti členy.

Buben má navolený přesný pohyb, který simuluje rovné sušení, které odpovídá tomu, jako když je prádlo rozvěšeno na prádelní šňůře, díky tomu prádlo zůstane jemné, svěží a nebudou se na něm tvořit nepříjemné záhyby.

Zjistit  nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Oproti sušičkám od konkurence má sušička AEG AbsoluteCare T8DBE48SC jednu výhodu a to vysoce účinný filtrační systém v podobě ÖKOFlow, který se po dokončení sušicího cyklu jednoduše vyčistí a tím zachováte bezproblémový průtok vzduchu i nízkou spotřebu energie. Snadno se k němu dostanete, takže čištění trvá opravdu jen malý okamžik.

Systém AbsoluteCare je dokonalost sama, neboť má pod taktovkou všechny dostupné programy, které pečují o oblečení všeho druhu, ať už je to vlna, outdoorové či voděodolné kousky.

Veškeré druhy tkanin se v bubnu pohybují ve správném směru a při optimální teplotě, aby bylo sušení dokonalé. Zachována zůstává nejen kvalita, ale i vzhled, látky jsou navíc příjemné na dotek.

Nechybí ani možnost odloženého startu, stejně jako systém ProSense, jež používá snímače vlhkosti a teploty, aby upravil délku sušení i spotřebu energie tak, aby odpovídala náplni v bubnu. Prádlo můžete po celou dobu cyklu kontrolovat díky LED osvětlení a nepostrádá ani zpětný chod bubnu.

Parametry

Výrobce: AEG
Zařazení: kondenzační sušička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 66 dB
Tepelné čerpadlo: ano
Počet programů: 10
Spotřeba el. energie za hodinu: 1.67 kWh
Energetická třída: A++
Výška: 85 cm
Šířka: 60 cm
Hloubka: 60 cm
Hmotnost: 49 kg
Samočistící kondenzátor: ne
Refresh: ne
Ochlazování: ano
Odložený start: ano
LCD displej: ano
Zvukový signál: ano
Časovač: ano
Český panel: ano
Program pro peří: ano

Fotografie

aeg-absolutecare-t8dbe48sc

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Už od počátku jsme AEG AbsoluteCare T8DBE48SC fandili díky úspoře elektrické energie i perfektním výsledkům sušení. Prádlo je svěží, voňavé a hlavně suché, což je samozřejmě to nejdůležitější. Obsluha je maximálně jednoduchá, kvalita sušení vysoká a chod spotřebiče poměrně tichý. Dá se říci, že cena zcela odpovídá kvalitě výrobku. Pokud si nejste jisti, jestli dát tomuhle modelu šanci, zkuste jej porovnat třeba se sušičkou prádla AEG AbsoluteCare T8DBG48WC a uvidíte.

Design
9.5
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
  • kvalitní sušení
  • poměrně tichý chod
  • jednoduchá obsluha
  • ručníky jsou jako z hotelu
Zápory
  • vyšší cena
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této sušičce AEG najdete na stránkách výrobce.

 

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Kondenzátor sami nevyčístite, po třech letech jen za vyčištění 2500kč. A to i pres prodloužen záruku na 5let. Příště bych si koupil takovou kde jde kondenzátor vytáhnout. Za mně typický magnet na servis.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo