Eurosport 1

Eurosport 1 je jednou z nejznámějších sportovních stanic s velmi dlouhou tradicí. Vysílá v 73 zemích světa a je lokalizován do 21 jazyků, včetně češtiny. V jeho programu je spousta významných sportovních událostí (včetně olympijských her), naladit si ho zájemci mohou přes kabel, satelit i internet. Kromě prvního kanálu u nás vysílá i program Eurosport 2.

Eurosport 1

Představení společnosti

Jedná se o významnou televizní síť, která má svoje hlavní sídlo ve Francii v blízkosti Paříže. V současné době je Eurosport součástí televizní skupiny Warner Bros. Discovery, patří tak do stejné skupiny kanálů, jako dokumentární televizní stanice Discovery, Animal Planet nebo TLC. Dlouhodobě se jedná o jeden z nejsledovanějších televizních programů v Evropě.

Historie

Satelitní vysílání prvního programu Eurosportu bylo spuštěno 5.února 1989, v 90.letech ho pak čeští diváci mohli přijímat nejen přes satelit, ale také prostřednictvím kabelové televize (např. v nabídce Kabel Plus byl tehdy spolu s německou DSF, české sportovní programy tehdy ještě neexistovaly). Od 10.ledna 2005 pak vysílá i druhý program Eurosport 2, i ten je divákům dostupný s českým komentářem.

Program

Sportovní kanál Eurosport 1 má velmi atraktivní nabídku přímých přenosů z celé řady sportů – k těm nejzajímavějším patří bezesporu letní a zimní olympijské hry (které u nás vysílá spolu se stanicí ČT sport). Velký prostor má na Eurosportu 1 především cyklistika, atletika, zimní sporty a motorsport, objevují se na něm ale i disciplíny jako je triatlon, snooker nebo jezdectví.

Dostupnost

Eurosport 1 má velmi dobrou dostupnost a najdete ho téměř u všech operátorů placené kabelové, satelitní a internetové televize. Jsou ale výjimky – momentálně není v nabídce Skylinku (ten nemá smlouvu s celou skupinou Warner Bros. Discovery) a nemá ho v nabídce ani Lepší TV. Jinak se dá naladit nejen v rozšířených balíčcích operátorů, ale je i součástí některých sportovních balíčků.

Cena

Tak jako u jakékoli jiné stanice cena závisí na tom, jakého si vyberete operátora a jaký zvolíte konkrétní balíček. Velmi levně ho lze získat např. přes T-Mobile v rámci balíčku Magenta TV sport, který stojí jen 149 Kč měsíčně, a kromě celé řady dalších sportovních stanic je v něm dokonce i Eurosport 4K.

Živě

Přímé přenosy jsou klíčovou součástí programu televizní stanice Eurosport 1. Během roku má na něm velký prostor zejména cyklistika (dráhová, cyklokros, horská kola), atletika, tenis nebo snooker, v zimním období pak klasické i alpské lyžování. Nedílnou součástí programu Eurosport 1 jsou každé dva roky také olympijské hry.

Výhody a nevýhody

Mezi největší výhody stanice Eurosport 1 patří určitě kvalitní programová nabídka, která zahrnuje mnoho atraktivních sportovních událostí, zejména v odvětvích jako je cyklistika, tenis, atletika nebo zimní sporty. Plusem je určitě také jeho dostupnost u drtivé většiny poskytovatelů placené televize a samozřejmě kompletní pokrytí letních i zimních olympijských her. Mínusem je v tuto chvíli např. absence programu v satelitní a internetové platformě Skylink.

Nejčastější otázky

Jakými způsoby se dá získat program Eurosport 1?

Tento kanál se dá přijímat přes kabelovou, satelitní i internetovou televizi, možnost jeho příjmu je tak kdekoliv v ČR – nicméně jde o placenou stanici, takže je potřeba si za její sledování zaplatit.

Vysílá Eurosport i ve 4K rozlišení?

Ano, Eurosport má kromě dvou hlavních stanic ještě program Eurosport 4K (v nabídce svojí internetové televize ho má např. T-Mobile).

Je u této stanice přítomný český komentář?

Ano, česká lokální verze Eurosportu funguje od roku 1998 (vybrané přenosy), kompletně v češtině Eurosport 1 vysílá od roku 2006.

Shrnutí

Eurosport 1 je jednou z nejpopulárnějších stanic pro fanoušky sportu nejen u nás, ale i v celé Evropě. V jeho programu je celá řada zajímavých přenosů a záznamů, naladit se dá u velké většiny operátorů placené televize. Kromě něj na českém trhu působí také stanice Eurosport 2.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo