Nova Sport 3

K nejatraktivnějším sportovním kanálům v Česku patří také televizní stanice Nova Sport 3, která patří mezi prémiové, placené kanály. Tento program je zaměřený především na fotbal, nabízí Ligu mistrů a nejvyšší fotbalové ligy několika evropských zemí (Německo, Španělsko, Itálie). Vysílá přes internetovou, kabelovou a satelitní televizi.

Nova Sport 3

Představení společnosti

Stanice Nova Sport 3 je jedním ze čtyř sportovních programů skupiny Nova. Tu asi není potřeba českým divákům příliš představovat, jde o nejvýznamnější televizní skupinu v ČR, která zde kromě sportovních kanálů provozuje i šest dalších televizních stanic. Oproti sportovním programům, které jsou všechny placené, jsou ostatní kanály skupiny Nova šířeny bezplatně v pozemním vysílání, v nabídkách operátorů jsou pak v základu.

Historie

Jedná se o jeden z nejmladších sportovních kanálů v Česku. Nova Sport 3 zahájila svoje vysílání 13. srpna 2021 a od samého začátku nabízela atraktivní program, zaměřený zejména na zahraniční fotbalové soutěže. Ve stejný den pak svoje vysílání zahájila i stanice Nova Sport 4.

Program

Vysílání placené televizní stanice Nova Sport 3 je zaměřeno z velké většiny na fotbal, tento kanál má práva na řadu sledovaných zahraničních soutěží. Jde především o Ligu mistrů, dále pak španělskou La Ligu, italskou Serii A, německou Bundesligu a další. V programu jsou kromě přímých přenosů a záznamů také různé sestřihy, magazíny, dokumenty a další zajímavý obsah pro fanoušky kopané. Z dalších sportů nabízí např. automobilové závody NASCAR.

Dostupnost

Ve srovnání s programy Nova Sport 1 a Nova Sport 2 je u třetího kanálu dostupnost trochu horší, řada operátorů má totiž ve své nabídce pouze první dvě stanice. Nicméně u hlavních poskytovatelů placené televize si Nova Sport 3 naladíte – konkrétně ji mají O2 TV, T-Mobile TV, Vodafone TV, Skylink a Telly. Je navíc součástí některých sportovních balíčků, např. velmi oblíbeného Sport Plus od O2 TV.

Cena

Kolik za příjem stanice Nova Sport 3 zaplatíte závisí na tom, o jaké další programy máte zájem a jaký konkrétní balíček si vyberete. Většinou ale nejnižší cena začíná na 299 Kč měsíčně, ovšem v ní už je zahrnuta spousta dalších sportovních kanálů.

Živě

Přímé přenosy jsou samozřejmě to hlavní, co v programu stanice Nova Sport 3 najdete. Živě na Nova Sport 3 můžete sledovat fotbalovou Ligu mistrů UEFA, španělskou La Ligu, německou Bundesligu, italskou Serii A a další sportovní události.

Výhody a nevýhody

Výhodou této sportovní televize jsou samozřejmě práva na ty nejkvalitnější fotbalové soutěže v Evropě, takže milovníci špičkového fotbalu si zde rozhodně přijdou na své. Po zařazení do Skylinku už navíc tato stanice nechybí u žádného z předních operátorů. Na druhou stranu u menších poskytovatelů si ji nenaladíte – chybí hlavně u Sledování TV, nemá ji ani Antik, Kuki, PODA TV nebo Nej.cz, schází také v platformě Voyo, kde jinak všechny ostatní stanice Novy jsou.

Nejčastější otázky

U kterých operátorů si mohu vysílání stanice Nova Sport 3 naladit?

V tuto chvíli mají kanál Nova Sport 3 v nabídce Vodafone TV, Magenta TV (T-Mobile), O2 TV, Skylink a Telly.

Vysílají se na Nova Sport 3, i jiné sporty než fotbal – např. hokej?

Drtivou většinu programu stanice Nova Sport 3 tvoří fotbal, jiné sporty jsou na ní jen v malé míře (např. automobilové závody NASCAR). Pokud jde o hokej, ten se vysílá zejména na sesterských stanicích Nova Sport 1 a Nova Sport 2, které vysílají zámořskou NHL.

Mohu Nova Sport 3 sledovat i když nemám rychlé připojení k internetu?

Ano, tento sportovní program se dá naladit i přes kabelovou televizi (Vodafone) nebo přes satelitní parabolu (Skylink, Telly, T-Mobile).

Shrnutí

Po získání řady důležitých sportovních práv rozšířila skupina Nova svoje portfolio stanic o další dvě, Nova Sport 3 a Nova Sport 4. Vysílání kanálu Nova Sport 3 se zaměřuje hlavně na zahraniční fotbalové soutěže, z ostatních sportů vysílá např. automobilové závody. Naladit si tento program můžete u největších operátorů kabelové, satelitní i internetové televize.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo