Eurosport 2

K nejvíce rozšířeným sportovním kanálům v Česku patří televizní stanice Eurosport 2, která je s českým komentářem a je dostupná u velké většiny operátorů. Eurosport 2 je placený program, jenž se zaměřuje především na tenis, golf, cyklistiku, snooker a další sportovní disciplíny.

Eurosport 2

Představení společnosti

Mezi placenými televizními kanály patří Eurosport k těm nejznámějším, a to nejen u nás, ale v podstatě po celé Evropě. Jde o velkou mezinárodní síť, která je součástí skupiny Warner Bros. Discovery a působí ve velkém množství zemí a mnoha jazykových mutacích (včetně české).

Historie

Druhý kanál Eurosportu začal vysílat 10.ledna 2005, dnes už vysílá ve 47 zemích a 18 jazycích. V minulosti byl Eurosport 2 zajímavý např. díky přenosům z německé fotbalové Bundesligy (kanál se tehdy označoval jako Eurosport 2 Bundesliga), dnes už ji ale vysílají programy Nova Sport a Premier Sport.

Program

V současné době tvoří program televizní stanice Eurosport 2 zejména přenosy z mužského tenisu (turnaje ATP), golfové turnaje (PGA Tour), cyklistika, snooker, rychlobruslení, alpské lyžování, atletika, závody motorek a další odvětví. Kromě přímých přenosů tvoří velkou část programové skladby záznamy a další pořady.

Dostupnost

Dostat se ke kanálu Eurosport 2 je velmi snadné, do svojí nabídky ho zařazují téměř všichni poskytovatelé placených televizních služeb. Naladíte si ho tak přes satelit, v kabelové televizi a samozřejmě je i součástí internetové televize. Z významných hráčů chybí snad jen u Skylinku, ze známějších ho nemá ještě Lepší TV (ta má ale obecně mizernou nabídku pro sportovní fanoušky). Kromě rozšířených balíčků lze přístup k Eurosportu 2 získat i předplacením samostatného sportovního balíčku – to je možné např. u T-Mobilu nebo u Telly.

Cena

Velmi levně se k příjmu Eurosportu 2 můžete dostat u již zmíněného T-Mobilu – v rámci balíčku Sport, který zahrnuje 13 sportovních kanálů a je v něm i Eurosport 4K, cena je jen 149 Kč měsíčně. Jinak se dá u jednotlivých operátorů běžně získat v rámci klasických balíčků za cenu kolem 300 Kč měsíčně.

Živě

Samozřejmě ani na Eurosportu 2 nemohou v programu chybět přímé přenosy z různých sportovních událostí. Velký prostor zde mají tenisové turnaje ATP, v nočních hodinách se často vysílají golfové turnaje PGA Tour, živě lze na této stanici sledovat také cyklistiku, motorky, short track nebo snooker. Vše samozřejmě s českým komentářem a v HD rozlišení.

Výhody a nevýhody

Kvalitní programová nabídka zejména pokud jde o tenis nebo golf, mnoho dalších oblíbených sportů, vysílání v češtině, ve vysokém rozlišení obrazu a 24 hodin denně. Navíc téměř u všech velkých operátorů placené televize, u některých i v samostatných sportovních balíčcích. To jsou jednoznačně výhody Eurosportu 2, k nevýhodám patří snad jen jeho absence u Skylinku, možná i menší atraktivita pro ty, kteří sledují primárně fotbal a hokej.,

Nejčastější otázky

Potřebuji mít set top box, abych mohl Eurosport 2 sledovat?

Ne, záleží na tom, jaký máte televizor. U Smart TV vám může stačit CA modul (v případě kabelové televize) nebo stažení příslušné aplikace (u IPTV a OTT). U starších televizorů se ale bez dalšího zařízení neobejdete.

Mám satelit, ale Eurosport 2 v nabídce nemám. Jak ho mohu získat?

Pokud máte Skylink, tak u něj Eurosporty v češtině nejsou – řešením je objednat si nějaký balíček od jiného operátora. Ze satelitních přichází v úvahu Telly a T-Mobile, z internetových nebo kabelových téměř všichni.

Vysílá se ještě na Eurosportu 2 fotbalová Bundesliga?

Už ne, v minulosti ji Eurosport 2 sice vysílal, dnes už ale nejvyšší německou fotbalovou ligu najdete v programu stanic Premier Sport 1 a Nova Sport 3+4.

Shrnutí

Sportovní televizní kanál Eurosport 2 patří na českém trhu ke stálicím – vysílá od roku 2005 a do svojí nabídky ho až na pár výjimek zařadili všichni operátoři placené televize. Program této stanice je zaměřený na celou řadu různých sportů, jedná se zejména o tenis, golf, cyklistiku, snooker, lyžování nebo motorsport. Samozřejmostí je český komentář a vysoká kvalita obrazu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (80 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Super kanál, prakticky můj nejoblíbenější ze všech sportovních kanálů. Rozhodně je na co se dívat.

Přidat komentář

Recenzer
Logo