Placená filmová televize HBO u nás patří k nejatraktivnějším producentům filmů a seriálů, kromě několika lineárních stanic je u nás dostupná také její streamovací služba.

HBO se za téměř 20 let stalo na českém trhu stálicí a těžko už dnes najdeme někoho, kdo by tuto špičkovou filmovou televizi neznal.

 

Vyzkoušet HBO

Představení společnosti

Televizní síť programů HBO pochází z USA, kde vznikla 8. listopadu 1972. Postupně se rozšířila i do dalších zemí a kontinentů, na evropském trhu je od roku 1991. Dnes už se nejedná pouze o tradiční televizní kanály, ale značka HBO už v současné době hraje významnou roli zejména na poli videoték se svojí streamingovou službou HBO Max.

Historie

V České republice začalo HBO vysílat 18. listopadu 1994, zpočátku pouze ve večerních hodinách, později se program rozšířil na 18 hodin denně a dnes vysílá nonstop. Rozšířil se také počet stanic, nejdříve přibyl program HBO 2, následně pak HBO Comedy (který se později rebrandoval na dnešní HBO 3). Velmi důležitým milníkem pak byl start streamovací služby HBO GO, která se později proměnila na HBO Max.

Program

Od samého začátku je program televizních stanic HBO zaměřený na špičkové filmy a seriály převážně americké provenience, kromě obsahu z USA je v něm ale zastoupena i evropská tvorba. V programu divák nalezne i velmi dobře hodnocené tituly z originální produkce HBO.

Pokud vás zajímá, jaký je aktuální program HBO, může být trochu oříšek ho najít. Samotný web lineárních stanic už totiž neexistuje (stránku má jen HBO Max), takže je třeba si ho vyhledat na stránkách s televizními programy všech stanic anebo např. na portálu SatCentrum.com, kde je k dispozici ke stažení na celý měsíc.

Dostupnost

Pokud jde o lineární televizní kanály HBO, tak ty už dnes nabízí velká většina poskytovatelů placené televize. Bývají vždy v samostatném balíčku (případně je lze objednat i spolu s kanály Cinemax) nebo v kompletní nabídce všech kanálů. Naladit se tak HBO dá přes kabelovou televizi, satelit i IPTV, vždy se ale jedná o placený program.

Cena

Každý operátor má svoji cenovou politiku nastavenou trochu jinak, samostatné balíčky s programy HBO ale obvykle stojí kolem 200 Kč za měsíc. Sledovat kompletní obsah toho, co se na stanicích HBO vysílá, je ale možné i bez operátorů – stačí si pořídit službu HBO Max a vybírat z obrovské knihovny filmů a seriálů.

HBO Max

Streamovací služba HBO Max patří mezi ty nejoblíbenější na českém trhu spolu s americkým Netflixem a českým Voyo. Za jeden měsíc stojí 199 Kč (ještě výhodněji vyjde při platbě na rok dopředu) a můžete sledovat špičkové filmy a seriály, které na běžných televizních kanálech nenajdete. Velkou výhodou této služby je také to, že téměř vše je dostupné s českým dabingem.

Výhody a nevýhody

Hlavní devizou programů HBO je samozřejmě kvalitní obsah – HBO už je desítky let synonymem pro ty nejlepší filmy a seriály. Díky videotéce už navíc není potřeba čekat, až bude snímek na programu, ale divák si ho může pustit kdykoliv. Plusem je kompletní česká lokalizace a dostupnost HBO nejen u velké většiny operátorů, ale i na všech možných zařízeních, od počítačů přes tablety a chytré telefony až po Smart TV.

Nejčastější otázky

Jaká je měsíční cena za HBO?

Pokud jde o balíček lineárních stanic, samotný vychází obvykle kolem 200 Kč, záleží ale na konkrétním operátorovi. Streamovací služba HBO Max stojí 199 Kč měsíčně.

Dá se HBO získat i bez toho, abych si musel platit další stanice, co mě nezajímají?

HBO balíček je většinou dostupný jako doplňkový, někde lze ale objednat i samotné programy HBO. Je ale otázka, jestli to má smysl a není výhodnější si místo toho předplatit přímo HBO Max, kde je k dispozici všechen obsah.

Nabízí HBO i jiný obsah než filmy a seriály?

Doposud se HBO zaměřovalo hlavně na špičkové filmy a seriály, nově ale přibude další obsah. V roce 2025 se HBO Max změní na Max a součástí budou i dokumenty od Discovery a sportovní přenosy (např. olympijské hry). Obsah lineárních stanic HBO, HBO 2 a HBO 3 by se ale měnit neměl.

Shrnutí

Pro milovníky kvalitních filmů a seriálů bylo HBO vždy dobrou adresou a platí to i dnes, kdy na trhu s filmovými stanicemi panuje velmi silná konkurence. HBO se s tím ale popasovalo na jedničku, a kromě tří tradičních televizních stanic u nás nabízí i streamingovou službu. Velkým plusem je pak skvělá lokalizace – prakticky vše je v češtině, většinou přímo s dabingem.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (74 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo