Prima Love

Další televizní program skupiny FTV Prima se zaměřuje na obsah pro ženy – Prima Love vysílá hlavně romantické filmy, seriály nebo telenovely. Stejně jako všechny ostatní stanice této značky, i Prima Love vysílá v pozemním vysílání a nechybí u všech operátorů placené televize.

Prima Love

Představení společnosti

Na ženské publikum orientovaná stanice Prima Love je jedním z programů televizní skupiny FTV Prima. Jde o českou mediální společnost, založenou v roce 1993, jejímž většinovým majitelem je česká finanční skupina GES Group. Pod tu patří nejen jednotlivé TV stanice a streamovací platforma Prima+, ale také různé internetové stránky (z divize Prima Online), několik rádií, produkční a multimediální společnosti, herní společnost PLAYzone.cz a obchodní zastupitelství Media Club.

Historie

Symbolicky na Mezinárodní den žen – 8. března 2011 – začala vysílat Prima Love jako třetí kanál ze skupiny Prima. Program Primy Love se od začátku orientoval na romantické pořady, na čemž se nic nezměnilo. Drobných úprav doznalo jen logo stanice, které bylo původně růžové, pak několik let fialové (jednu dobu byla snaha oslovit více i mužské publikum), ale následně se Prima Love vrátila opět k růžové barvě.

Program

Jak už název této televizní stanice napovídá, hlavní roli v jejím programu mají pořady s romantickou tematikou. Prima Love tak vysílá zejména romantické seriály, telenovely a romantické filmy, program pak doplňují i další rodinné pořady z produkce Primy.

Ve večerním prime time se obvykle vysílá film, v nočních hodinách telenovely, během dne pak převážně seriály. Oproti jiným kanálům Primy zde není tak vysoký podíl americké produkce, hodně prostoru mají seriály z Německa, Turecka a vlastní výroba televize Prima.

Dostupnost

Abyste mohli program Prima Love sledovat, nemusíte mít žádný placený balíček televizních kanálů – tato stanice vysílá přes pozemní vysílače zdarma. Pokud doma přijímáte televizi přes kabelovku, satelit nebo IPTV, pak máte automaticky v základní nabídce i Primu Love a – na rozdíl od terestriky – v HD rozlišení.

Cena

V rámci pozemního vysílání je Prima Love pro všechny zdarma (placené DVB-T u nás na rozdíl od Slovenska neexistuje, jednu dobu to s ním sice zkoušel Skylink, ale neuspěl), jinak její cena u placené televize záleží na tom, jakého máte poskytovatele. Každopádně Prima Love bývá zařazena vždy do nejnižšího balíčku.

Online

Sledovat živé vysílání televizního kanálu Prima Love je možné i online v rámci streamingové platformy Prima+. Její součástí je navíc archiv mnoha pořadů, které se na této stanici vysílaly – např. telenovely, české seriály nebo zahraniční filmy.

Výhody a nevýhody

Ke kladným stránkách televize Prima Love určitě patří to, že na jednom místě nabízí obsah, který osloví ženské publikum, nabízí navíc produkci z různých zemí. Plusem je také dobrá dostupnost na všech vysílacích platformách, naopak negativem je nízká kvalita řady pořadů – např. večerní filmy obvykle mají velmi nízké hodnocení, podobně i řada seriálů, které Prima Love vysílá.

Nejčastější otázky

Vysílá Prima Love i na satelitu?

Ano, naladit si ji na svých obrazovkách mohou např. abonenti platformy Skylink.

Proč se při zpětném zhlédnutí na Prima Love nedají přetáčet reklamy?

Jedná se o požadavek televize Prima, která se rozhodla zabránit divákům v jejich přetáčení, protože takto přichází o peníze za reklamu. Platí to pro všechny stanice skupiny Prima.

Vysílá Prima Love i nějaké české filmy nebo seriály?

Filmy jsou na ní spíše zahraniční, v programu Prima Love ale mají svoje významné zastoupení české seriály z produkce televize Prima (např. Modrý kód, Zoo, Vinaři a další).

Shrnutí

Už více než 12 let je televizní kanál Prima Love alternativou pro všechny milovníky romantických filmů a seriálů, nekonečných telenovel a dalších rodinných pořadů nejen pro ženy, ale pro všechny, co mají rádi tyto žánry. Stanice Prima Love vysílá stejně jako ostatní programy Primy nonstop, dostupná je všemi vysílacími cestami a její program je v češtině.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo