Prima plus

Prima plus (Prima+) je českou streamovací službou, která obohatila náš trh podobně jako nedávno SkyShowtime či Disney+. Její základ je tvořen exkluzivním obsahem pod záštitou Prima+ Originals. Služba byla spuštěna 8. února a od té doby si získala mnoho příznivců.

Pro ty z vás, kteří si nejdříve chtějí vyzkoušet takovou službu, je zde možnost sledovat vybrané pořady zcela zdarma, ovšem musíte počítat s reklamou. Obsah bude samozřejmě tvořen zejména tvorbou iPrima.cz, přičemž počet daných titulů bude omezený a značně okleštěný.

Prima plus

Prima plus přihlášení

K tomu, aby se mohl uživatel přihlásit k streamovací službě Prima+ je potřeba mít aktivní účet. Nejdříve tedy musíte začít registrací k novému účtu. Kliknete na záložku v pravém horním rohu stránky iprima.cz, kde se zobrazí okno pro Přihlášení.

Pod ním najdete text Nemáte účet? Zaregistrujte se. Jakmile na tento červeně označený text Zaregistrujte se kliknete, vyskočí vám okénko Nastavení soukromí, kde si můžete podrobně nastavit, co se vám má zobrazovat, respektive vyjádřit souhlas či nesouhlas.

Ve chvíli, kdy si vše nastavíte, kliknete na Rozumím a přijímám, aby bylo možné pokračovat. Nyní jsme již u okénka pro samotnou registraci. Vyplníte vaše osobní údaje – emailovou adresu, vámi zvolené bezpečné heslo, oslovení pan nebo paní, rok narození a jméno, pod kterým chcete být v rámci svého účtu na Prima+ oslovování po přihlášení.

Když to máte vše vyplněné, zaškrtnete ještě záložku, že jste se seznámili s podmínkami registrace i všeobecnými podmínkami, souhlasíte s nimi a zároveň, že jste starší 15 let. U druhého souhlasu, kde je psáno, zda souhlasíte se zasíláním novinek, to už záleží čistě na vás, zda budete chtít novinky posílat nebo ne, ale pro vytvoření účtu není zaškrtnutí nutné.

Jakmile dáte odeslat, zobrazí se vám toto hlášení – Potvrďte prosím váš e-mail, Na adresu (vaše emailová adresa) jsme vám zaslali potvrzovací e-mail. Pro potvrzení použijte odkaz ve zprávě. Přihlásíte se tedy do svého emailu, kde otevřete zprávu s odkazem na dokončení registrace.

Stačí jen kliknout na červené tlačítko Potvrdit e-mailovou adresu, odkud budete přesměrováni zpět na iprima.cz, kde proběhne dokončení vaší registrace. Objeví se, že Registrace proběhla úspěšně a můžete kliknout na Pokračovat. Zde jste již na stránce s nabídkou 3 tarifů, kde si zvolíte ten, který vám bude nejlépe vyhovovat. Pak už si můžete užívat svou novou streamovací službu plnými doušky.

Představení služby

Skupina Prima spustila svou novou streamovací službu 8. února a zařadila se tak k ostatním platformám tohoto druhu na českém trhu. V nabídce najdete mnoho televizních předpremiér, tisíce filmových i seriálových titulů, ale i vlastí tvorbu TV Prima, která bude označována hlavičkou Prima+ Originals.

Těšit se můžete na detektivní love story Zákony vlka, komediální gangsterku Bodyguardi, ale i detektivní seriál Půlnoční zpověď a mnoho dalších. S Prima+ předplatným budete mít možnost neomezeně sledovat veškerou tvorbu z produkce skupiny Prima.

Všechny tyto pořady si budete moci užívat zcela bez otravných reklam, jen za pomoci praktické a velmi přehledné aplikace, ať už na svém chytrém telefonu, v televizi nebo na počítači. Součástí předplatného je také živé vysílání všech televizních kanálů, které skupina Prima provozuje. Nová streamovací služba prima+ je plnohodnotnou náhradou předchozí dobře známé služby iPrima.

Co můžete na Prima+ vidět?

Programová nabídka se samozřejmě bude lišit podle typu předplatného, které uživatel zvolí. Jak bylo již uvedeno v úvodu, k dispozici je vlastní tvorba Prima+ Originals, která zahrnuje zejména seriály.

Dále máte k dispozici více než 2 000 titulů, mezi nimiž jsou předpremiéry aktuálních televizních pořadů, dokumentů, tvorby pro děti, ale i české koprodukční filmy či živá vysílání českých kanálů, které patří do skupiny Prima.

Najdete zde také trochu exkluzivnější obsah, kam patří to nejlepší z produkce českých filmařů. Samozřejmě, že vypisovat zde celou programovou nabídku by bylo na dlouho, ale pojďme se stručně podívat na to, jaké pořady si můžete v rámci Prima+ vychutnat.

Pokud jde o Prima pořady, tak rozhodně nechybí tituly jako Černé vdovy, Sestřičky, Slunečná, Dvojka na zabití, Duch, Mordparta, Krejzovi, V.I.P. vraždy, Temný kraj, Přešlapy, Zákony vlka, Modrý kód, Přístav, Polda, ale také například Jak se staví sen, Ano šéfe, populární Policie v akci, Svatby v Benátkách, Farmář hledá ženu či populární Receptář prima nápadů.

Exkluzivně na prima+ můžete sledovat nové české filmy jako je Prezidentka, Za vším hledej ženu, Srdce na dlani nebo Princezna zakletá v čase.

Z oblíbených zahraničních seriálů jmenujme oblíbené Vraždy v Midsomeru, Doktor srdcař, Máma na zabití, Lásce navzdory, Zasněná láska, Splněný sen, Viktorie, Molang, Ovečka Shaun, Hurá do džungle, ale také například Pojďme se učit s Timmym či Divoká dobrodružství Blinkyho Billa.

Samozřejmostí jsou také mnohé reality show, ať už Prostřeno, Ano, šéfe!, Fotr na tripu, Svatba na první pohled nebo třeba Těžká dřina. Z animovaných seriálů připomeňme Hon na Brouka, Pat a Mat, Meteor Monster Truck, Včelka Mája, Pojďme za zvířátky, Kniha džunglí, Sherlock Jack a jiné.

Vedle seriálů a reality show je zde i velké množství filmů, ať už zbrusu nových či starších, které patří ke klasice naší filmové tvorby, jako je Dívka na koštěti, Tři veteráni, Ať žijí duchové nebo krásná pohádka Byl jednou jeden král, ale i mnohé další. Nabídka je opravdu pestrá a každý si tu najde ten svůj oblíbený žánr.

Cena

Na výběr jsou celkem tři tarify, přičemž jeden je zdarma a dva placené. První je tarif Free, který je zdarma s reklamou. Ten nabízí archiv pořadů, přes 150 českých i zahraničních titulů i živé vysílání. Všechny pořady jsou v SD kvalitě. Vytvořit si můžete až 5 rodinných profilů.

Druhý je tarif Light, jehož cena je 99 korun za měsíc a obsahuje jen 50 % reklamy. Zde máte vedle archivu pořadů také tvorbu prima+ Originals, dále předpremiéry seriálů a více než 2 000 zahraničních i českých titulů, to vše v HD kvalitě. Samozřejmě, že nechybí ani živé vysílání a možnost založení 5 rodinných profilů.

Tím nejlepším na konec je třetí tarif Premium v ceně 149 Kč za měsíc, který máte již zcela bez reklam. Rovněž je zde archiv pořadů, prima+ Originals, předpremiéry seriálů a přes 2 000 českých i zahraničních titulů. Ovšem veškeré pořady jsou vysílány v FullHD kvalitě. Součástí je i živé vysílání a 5 rodinných profilů.

Jak předplatné zrušit?

Když jste přihlášeni na svém účtu, kliknete vpravo nahoře na jeho ikonu. Zde najdete záložku Můj účet a nastavení, na který opět kliknete. Úplně na konci najdete Zrušit účet, klinete a budete dotázáni, zda si skutečně přejete trvale zrušit váš účet prima+.

Jakmile to odsouhlasíte a kliknete na Chci zrušit účet, nebude již tuto akci možné vrátit zpět a váš účet bude ihned smazán. Je to výhoda v tom, že vám odpadá posílání žádostí o zrušení a podobně, jako je tomu u mnoha jiných služeb.

Výhody a nevýhody

Výhodou je jednoznačně rychlé založení účtu s možností výběru tarifu zdarma, který ač je okleštěný, tak nabízí mnoho zajímavých pořadů. Díky tomu si člověk může nejprve vyzkoušet, jestli streamovací služba prima+ za něco stojí a zda se vyplatí přejít na jeden z dvojice placených tarifů.

Další výhodou je, že si můžete založit až pět rodinných profilů a cena tarifů není nijak vysoká. Co potěší je i možnost rychlého a zcela jednoduchého zrušení účtu na pár kliknutí.

Nevýhodu vidíme v tom, že Free tarif, který je zcela zdarma je značně okleštěný, ale zase nemůžeme čekat zázraky, když nám někdo nabídne něco bezplatně. Radost nám nedělají ani reklamy, i když u Light tarifu jich není tolik jako u Free verze, ale i tak je to značně otravné. Uživatele to v podstatě donutí zaplatit si Premium, jen aby měl od těch reklam klid.

Hodnocení na závěr

Vzhledem k tomu, že je streamovací služba prima+ ještě tak říkajíc v plenkách, je na nějaké hodnocení poměrně brzy. Ovšem z toho, co jsme zatím vyzkoušeli musíme uznat, že si zaslouží oba palce nahoru.

Stránka je přehledná, pořady běží plynule a kdyby nás neustále nebombardovaly reklamy, člověk by si v podstatě neměl na co stěžoval.

Nabídka pořadů je pestrá, je tu spousta skvělých seriálů, ale i českých filmů, a to nejen těch nových, ale i starých, takže rozhodně je z čeho vybírat. Zkuste tuto službu porovnat třeba s nabídkou Netflix nebo SkyShowtime.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (105 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Skryté titulky – u všech pořadů?

  2. Reply
    Jiří Kasseckert 4.5.2023 v 19:17

    Nejhorší aplikace, která tu je! vezměte si příklad z jedničky. Přehledné, stručné, jasné.

Přidat komentář

Recenzer
Logo