Prima Cool

Televizní kanál Prima Cool je bezplatnou, komerční televizní stanicí od vysílací skupiny Prima, zaměřuje se především na mladé diváky a vysílá jak akviziční, tak i vlastní tvorbu. Jde o v pořadí druhý kanál Primy, vysílá 24 hodin denně a v češtině.

Prima Cool

Představení společnosti

Prima Cool je jednou z devíti českých stanic z televizní skupiny Prima. Jejím majitelem je společnost GES Group, která má svoje sídlo v pražském Palladiu. Jde o finanční skupinu, jež kromě médií investuje i do nemovitostí, průmyslu a zemědělství.

Historie

Televize Prima Cool je druhou stanicí skupiny FTV Prima a historicky jejím prvním tematicky zaměřeným kanálem. Vysílat tato stanice začala 1. dubna 2009 a od samého začátku se zaměřovala na atraktivní zahraniční obsah, divákům přinášela seriály, které do té doby žádný český kanál nevysílal.

Postupně se v programu objevovala i vlastní tvorba, jednu doba vysílala Prima Cool dokonce i sport (v letech 2012–2015 měla práva na Ligu mistrů). U mladších diváků patří k nejsledovanějším tematickým programům.

Program

Program Prima Cool tvoří z velké části americké seriály, dlouholetou stálicí tohoto kanálu jsou Simpsonovi, kteří se na něj přesunuli z České televize. Prima Cool vysílá také filmy, vlastní pořady (např. Partička) a různé magazíny (např. Top Gear).

Dostupnost

Pro ty, kteří za sledování televize nechtějí nic platit, je Prima Cool dostupná v terestrickém vysílání v rámci multiplexu 22 (pouze v základním rozlišení obrazu). Pro všechny ostatní, kteří přijímají placenou TV, je tato stanice u všech operátorů a sledovat ji může každý, kdo přijímá televizní vysílání přes kabel, internet nebo satelit. Je jedno, jestli máte O2 TV, Skylink, Sledování TV, Kuki nebo kteréhokoli jiného poskytovatele – Prima Cool je přítomná u všech a vždy v HD kvalitě.

Cena

Pozemní vysílání je u nás pouze bezplatné, takže ti, kterým stačí jen SD obraz a nepotřebují zpětné zhlédnutí a jiné chytré funkce, mohou Primu Cool sledovat zadarmo.

U operátorů pak cena závisí na konkrétním balíčku (případně kombinaci služeb), každopádně Prima Cool HD patří mezi stanice, které jsou zařazeny v základních nabídkách. Přeskakovat všechny reklamy ale nejde, u vybraných operátorů je to možné za poplatek.

Online

Samozřejmě i Prima Cool má svoji internetovou stránku, kromě řady dalšího obsahu je na ní i stream se živým vysíláním této televizní stanice. Dá se tak sledovat i přes internet (než ale uvidíte vysílání, přehraje se spousta reklam). Prima Cool má také svoji facebookovou stránku, která patří k nejpopulárnějším (má přes 800 000 sledujících).

Výhody a nevýhody

Pochvalu si Prima Cool určitě zaslouží za to, že nabízí obsah zaměřený na mladou generaci, výhodou je samozřejmě i to, že ji lze sledovat zdarma a špatné nejsou ani některé její vlastní pořady. Oproti minulosti už ale Prima Cool o spoustu atraktivního obsahu přišla a v poslední době se pořady na ní hodně opakují.

Nejčastější otázky

Kde se dá Prima Cool sledovat v HD rozlišení?

Ve vysoké kvalitě obrazu je Prima Cool u všech poskytovatelů placené digitální televize – naladíte si ji tak přes internet, satelit i kabel, vždy v základním balíčku programů.

Dá se Prima Cool naladit i na Slovensku?

U většiny slovenských operátorů byla Prima Cool z nabídky vyřazena, stále ji má ale např. UPC (přes kabel i internet). Prima bohužel s šířením svých tematických stanic na Slovensku nesouhlasí, většinou tak SK operátoři mají pouze Primu Plus a CNN Prima News.

Jsou Simpsonovi i na platformě Prima+ nebo pouze v programu Prima Cool?

Ne, sledovat je zdarma můžete pouze na Prima Cool, v Prima+ nejsou. Ze streamingových služeb má u nás na seriál Simpsonovi práva Disney+.

Shrnutí

Oblíbená televizní stanice Prima Cool přináší už více než 14 let spoustu zajímavých seriálů, filmů a dalších pořadů především pro mladé diváky. Sledovat se dá v pozemním, kabelovém, internetovém i satelitním vysílání, u operátorů je v HD rozlišení. Jde o v pořadí druhý kanál ze skupiny FTV Prima, a i přes to, že o mnoho atraktivního obsahu přišel, stále má divákům co nabídnout.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo