Prima Zoom

Jednou z široké řady televizních stanic skupiny Prima je Prima ZOOM – český dokumentární kanál, který od roku 2013 nabízí nepřetržitý proud dokumentárních snímků z celého světa. Tak jako ostatní programy od Primy, i tento se dá naladit přes obyčejnou anténu a nabízí ho i všichni poskytovatelé placených televizních služeb.

Prima Zoom

Představení společnosti

Tento dokumentární kanál je provozován společností FTV Prima, stejně jako další tematické programy této televizní skupiny. FTV Prima (původně FTV Premiéra) vznikla v lednu 1993, později do ní vstoupili i zahraniční investoři a dnes patří firmě GES Group, která je součástí skupiny GES Group Holding. Generálním ředitelem Primy je Marek Singer.

Historie

Prima Zoom začala vysílat 1. února 2013 jako první česká volně šířená dokumentární stanice. Ze začátku vysílala 18 hodin denně, později se program rozšířil na nonstop provoz. Kromě televizního kanálu je na trhu i stejnojmenný časopis, který vychází 1x za čtvrt roku.

Program

Programové schéma televizní stanice Prima ZOOM je tvořeno téměř výhradně dokumenty a dokumentárními seriály, jsou v něm pořady z různých kontinentů (americké a kanadské, evropské, asijské i australské).

V programu diváci najdou dokumenty různých žánrů, ať už jde o historii, přírodu, vědu, geografii, astronomii nebo sport. Obsah je velmi kvalitní, řada dokumentů je od známých světových producentů, jako je Discovery, BBC nebo National Geographic.

Dostupnost

Chcete sledovat kanál Prima Zoom? Možností, jak ho naladit, je celá řada. Zdarma je možné ho sledovat prostřednictvím pozemních vysílačů (je součástí digitálního multiplexu 22), je také zařazený do nabídek všech operátorů placené televize. Prima Zoom se tak dá naladit i na satelitu, přes kabelovou TV a pochopitelně i přes IPTV. Jako volně šířený program ho jednotliví poskytovatelé mají samozřejmě hned v základu.

Cena

Stejně jako všechny ostatní kanály televizní skupiny Prima, tak i stanice Prima Zoom se dá sledovat zdarma přes již zmíněné terestrické vysílání. U kabelovky, satelitu a IPTV jsou pak ceny různé, prakticky všude je ale Prima Zoom v nejnižším, a tedy i nejlevnějším balíčku.

Online

Jednou z možností, jak sledovat dokumentární program Prima Zoom je pustit si ho na webových stránkách této stanice. Na nich kliknete na políčko Živě a spustí se vám okno s živým vysíláním (to se ale spustí až po dlouhé sérii reklam). O něco rychlejší je to přes streamovací platformu Prima+ (a ani tam nemusíte být zaregistrovaní).

Výhody a nevýhody

Jednou z největších předností televizního kanálu Prima Zoom je určitě fakt, že se jedná o jeden z mála dokumentárních programů, které jsou i v bezplatném pozemním vysílání (jinak je v DVB-T2 dostupná i stanice CS Mystery, ta má ale trochu užší zaměření). Mezi kladné stránky Prima Zoom lze určitě zařadit i její obsah, jde o pestrou směs kvalitních dokumentů mnoha žánrů a z mnoha zemí z celého světa. Žádné zásadní nedostatky tato televizní stanice nemá.

Nejčastější otázky

Chtěl bych sledovat Prima ZOOM v HD kvalitě – jaké mám možnosti?

Možností je spousta – stačí si zaplatit za balíček jakéhokoli internetového, kabelového nebo satelitního poskytovatele. U všech je tato stanice v HD a téměř všude je v základní nabídce. U mnoha internetových providerů můžete mít balíček (včetně Prima Zoom HD) k internetu i zadarmo.

Jaké druhy dokumentů se na stanici Prima Zoom vysílají?

Jde o velmi pestrý výběr dokumentárních pořadů, Prima Zoom do svého programu zařazuje dokumenty o zvířatech, historii, přírodě, cestování, válkách, gastronomii, vědě atd.

Jsou u nás kromě Prima Zoom i jiné bezplatné dokumentární kanály?

V DVB-T2 už je kromě Primy Zoom jen jedna dokumentární stanice, jde o program CS Mystery. Ten se zaměřuje na dokumenty o různých záhadách, paranormálních jevech, kriminalitě apod.

Shrnutí

Televizní stanice Prima ZOOM je už více než 10 let domovem kvalitních dokumentů z celého světa. Vysílá přes všechny distribuční platformy, naladit si ji tak lidé mohou přes pozemní signál, satelit, kabel i internet. Prima Zoom vysílá 24 hodin denně, v češtině a u operátorů je samozřejmě v HD.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo