Venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou vnímány jako jedna z mnoha sexuálních pomůcek, avšak plní 100% i funkci cvičební pomůcky. Venušiny kuličky se zavádí do pochvy, uvnitř které se nachází svaly pánevního dna. Tyto svaly poskytují oporu páteře a řadí se mezi stabilizační svaly. Kromě toho tyto svaly udržují na správném místě vnitřní orgány a plní i tzv. uzavírací funkci.

Funkčnost pánevních svalů narušuje těhotenství a porod a při nesprávné funkčnosti dochází k nepříjemné inkontinenci. Tak jako každé svaly v těle, měly by být i svaly pánevního dna pravidelně posilovány a právě k tomuto účelu se mohou používat i Venušiny kuličky.

Venušiny kuličky jsou k dostání v různých tvarech, na jejich výrobu se používají různé materiály. Vybrat můžete velikost i hmotnost kuliček. Pokud si nebudete na začátku jistí, jakou velikost a hmotnost zvolit, můžete zakoupit balení s více různě velkými a těžkými kuličkami.

Porovnat ceny venušiných kuliček

Typy

Při nákupu narazíte na dva typy Venušiných kuliček – klasické a vibrační. Každý typ je určen k jinému používání.

Klasické

Také tyto kuličky vibrují, avšak vibrace jsou vytvářeny mechanicky vlastním pohybem. Uvnitř pláště kuličky se nachází kovová kulička, která při pohybu naráží na stěny. Tímto způsobem dochází k vibracím. Klasické kuličky plní funkci zdravotní pomůcky a jejím úkolem je posílit svaly pánevního dna.

Vibrační

Tyto kuličky mají malý motorek. Vibrační kuličky se používají podobně jako vibrační vajíčka. V tomto případě se již nejedná o zdravotní, ale spíše erotickou pomůcku. Úkolem vibračních kuliček je pomoci vám dosáhnout vaginálního orgasmu, kterého přirozeným způsobem dosáhne pouze menší procento žen.

Nevýhodou vibračních kuliček je hlučnost, pokud je tedy budete používat ve společnosti, věnujte pozornost i tomuto parametru. Vibrační kuličky jsou napájeny pomocí baterií, ale koupit můžete také dobíjecí kuličky.

zpět k obsahu ↑

Materiál

Na výrobu Venušiných kuliček se nejčastěji používá lékařský silikon. Tento materiál je příjemný na dotek, nevyvolává alergické reakce a dobře se udržuje. Z lékařského silikonu je vyroben vnější obal. Uvnitř každé silikonové kuličky se nachází další malá kulička vyrobená z kovu. Právě ta určuje konečnou hmotnost této pomůcky. Při pohybu naráží kuličky na silikonovou stěnu a tyto drobné nárazy plní funkci lehkých vibrací.

Levnější kuličky jsou vyrobeny z plastu, a k dostání jsou i kuličky kovové nebo skleněné. Z hlediska materiálu však jednoznačně vede právě lékařský silikon.

zpět k obsahu ↑

Velikost

Vybrat správnou velikost nemusí být jednoduché, tento parametr je závislý na proporcích i stavbě těla každé ženy. Obecně se doporučuje vybírat menší kuličky v případě žen, které ještě nejsou po porodu. Ženy, které již rodily, nebo ty, které mají potíže s ochablým svalstvem, by měly upřednostnit kuličky větší.

zpět k obsahu ↑

Hmotnost

V začátcích používání je vhodné vybírat spíše lehčí kuličky, které budete schopna udržet déle. Po nějaké době můžete přejít i na těžší variantu. Zde opět záleží především na tom, co vám bude příjemné. K dostání jsou i různě těžké kuličky prodávané v sadě. Tato varianta je sice dražší, avšak můžete vyzkoušet obě varianty a rozhodnout se hned na začátku, která hmotnost vám bude vyhovovat víc.

Lehké kuličky mají hmotnost v rozmezí 30 – 50 g a jsou vhodné pro ženy, které již bojují se zdravotními komplikacemi v podobě inkontinence. Pokud žádné potíže nemáte, můžete zakoupit kuličky s hmotností 70 – 80 g. Náročnější pak mohou zvolit ještě těžší kuličky, ty jsou však vhodné zejména pro ženy, které již mají s touto pomůckou nějaké zkušenosti.

zpět k obsahu ↑

Značka

Venušiny kuličky koupíte od značek Swan, Toy Joy, Spirit, Vibe Therapy, Swede, You2Toys, California Exotic, Pretty Love a mnoho dalších.

zpět k obsahu ↑

Cena

Pořízení této pomůcky není nijak nákladné. Nejlevnější silikonové kuličky koupíte do 300 Kč. K sehnání jsou i levnější typy, které mají mnohdy bavlněnou šňůrku a vyžadují tak náročnější údržbu. Za cenu okolo 500 Kč koupíte mnoho různých podob kuliček, ale také vaginálních činek. K dostání jsou i první vibrační modely. Luxusní modely a sady několika kuliček vás vyjdou na 1 000 a více korun.

Porovnat ceny venušiných kuliček

zpět k obsahu ↑

Údržba

Péče o Venušiny kuličky není nijak náročné. Obvykle je stačí omýt pouze v mýdlové vodě, lze použít také antibakteriální sprej. Ve chvíli, kdy nebudete kuličky používat, je vhodné vrátit je zpět do obalu, aby na ně nemohly padat nečistoty.

Nejlépe se vám budou udržovat kuličky s hladkým povrchem, které jsou doplněny o silikonovou šňůrku. Naopak složitější je údržba kuliček s bavlněnou šňůrkou. U této šňůrky je velmi důležité její řádné vyschnutí. Po vyschnutí se doporučuje její ošetření pomocí dezinfekčního spreje.

zpět k obsahu ↑

Otázky a odpovědi

K čemu všemu slouží Venušiny kuličky?

Venušiny kuličky slouží k posílení pánevního dna. To můžete posilovat již pouhým vložením, ale cvičit můžete i pomocí Kegelových cviků. Cvičení s kuličkami vede k větší těsnosti vaginy, díky tomu mohou být vaše sexuální prožitky mnohem intenzivnější.

Kuličky stimulují i prokrvují stěny pochvy a pomocí cviků se stane pochva citlivější. Ženy, které mají potíže s dosažením vaginálního orgasmu, se k němu mohou pomocí kuliček postupně propracovat. Kuličky pomáhají také s inkontinencí, která je častá po porodech i gynekologických zákrocích.

Kdy nosit Venušiny kuličky?

Kuličky se doporučuje nosit při každodenních aktivitách, čím je pohyb intenzivnější, tím je efekt kuliček větší. Používat je můžete při úklidu, cvičení, na procházkách atd. Důležité je kuličky používat pravidelně, ideálně každý den alespoň na několik minut.

Pohyb je při používání kuliček opravdu nezbytný, v případě, že budete po zavedení kuliček sedět nebo ležet, nedosáhnete kýženého zlepšení stavu vašich svalů. Ženy, které jsou čerstvě po porodu, by měly s používáním kuliček počkat na výsledek šestinedělní gynekologické prohlídky a jejich používání by měly nejprve konzultovat se svým lékařem.

Jak se kuličky zavádějí?

Před zavedením je nutné kuličky potřít vhodným lubrikačním gelem. Díky gelu se budou kuličky snadněji zavádět, ale také lépe vyklouzávat, proto to s jeho množstvím příliš nepřehánějte. Ideální je u zavádění ležet a poté je zasunout hluboko dovnitř pochvy.

Konec Venušiných kuliček je opatřen poutkem, které by mělo po zavedení zůstat venku. Pomocí poutka pak můžete kuličky vytáhnout, avšak v začátcích používání kuličky po nějaké době vypadnou vlivem gravitace samy.

Je možné používat Venušiny kuličky při zavedeném nitroděložním tělísku?

Nitroděložní tělísko je jednou z podob antikoncepce, která je v poslední době velmi oblíbená. S používáním Venušiných kuliček však můžete v tomto případě narazit na problém v podobě příliš dlouhých vláken, které slouží k vyndání tělíska.

Proto se v tomto případě doporučuje nejprve navštívit gynekologa a tento požadavek s ním konzultovat. Váš gynekolog může v případě potřeby z vlákno zkrátit. Poté vám již nic nebrání kuličky používat.

zpět k obsahu ↑

Závěr

Venušiny kuličky jsou doporučovány jako cvičební pomůcka, která vám pomůže posílit svaly pánevního dna. Pro ty, které mají zdravotní obtíže a s kuličkami nemají žádné zkušenosti, se doporučuje volit větší a lehčí kuličky, které mají hladký povrch a jsou vyrobeny z lékařského silikonu.

Jestliže chcete používat kuličky jako erotickou pomůcky, budete potřebovat spíše vibrační kuličky nebo vibrační vajíčka.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

      Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


    Komentáře / diskuse / hodnocení

    GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz