Erotické pomůcky

Erotických pomůcek je v dnešní době spousta, a to jak pro ženy, tak pro muže i páry. Vybere si jistě každý podle svých preferencí, existuje několik designů a provedení v různých cenových kategoriích. V dnešním článku si jednotlivé pomůcky probereme a řekneme si, k čemu se používají, a pro koho jsou tak vhodné.

Proč používat erotické pomůcky?

Objevovat vlastní sexualitu je stejně důležité, jako věnovat při sexu pozornost partnerovi. Abyste mohli milovat vlastní tělo a vědět, co se vám líbí, pořiďte si erotické pomůcky na různé erotogenní zóny a oddejte se poznávání.

Kromě sebeuspokojování se dají erotické pomůcky používat i v páru, čímž ozvlášníte společné chvíle a přidáte do rutiny něco nového, co váš sexuální život okoření.

Erotické pomůcky můžete využívat také ze zdravotního hlediska, například Venušiny kuličky podporují posílení pánevních svalů, což vede k minimalizování pozdějšího rizika spojeného s inkontinencí.

Přejít do e-shopu

Typy

Typů erotických pomůcek existuje spousta, vybrat si může opravdu každý. Ať už preferujete stimulaci klitorisu nebo vaginální rozkoš, jste muž, nebo chcete hračky vyzkoušet s partnerem. Objevují se také v několika cenových kategoriích, stačí si stanovit požadavky.

Vibrátory

Vibrátory jsou sexuální hračky, které vibrují nebo pulzují, aby stimulovaly erotogenní zóny těla. Mohou být použity jak samostatně při masturbaci, tak také při sexu s partnerem. Existuje široká škála vibrátorů, které se liší velikostí, tvarem, materiálem i funkcemi. Některé jsou určeny na bod G, klitoris či anální stimulaci. Jiné budete moct dálkově ovládat, což je perfektní varianta pro hrátky s partnerem.

Na trhu se prodává spousta velikostí i vibračních módů, které vám navodí odlišné pocity. Podle toho, na jakou erotogenní zónu je hračka uzpůsobena, se liší také vzhledem.

Hlavní výhodou vibrátorů jsou právě vibrace, které dokáží ženy lépe dovést k orgasmu než jiný druh stimulace. Je ovšem zapotřebí vibrátor dostatečně nabít, aby se při sexuální aktivitě nezastavil.

Dilda

Hlavním rozdílem mezi vibrátory a dildy je právě ten, že u dild žádné vibrace nenajdete. Jsou ve tvaru penisu, často je provedení opravdu reálné i se žilkami, aby byl navozen pocit skutečného sexu. Opět platí, že se prodávají v různých velikostech i z různých materiálů. Mohou mít také přísavku, aby pevně držely na místě a vy si jen mohli užívat masturbaci.

Masážní hlavice

Samostatnou kategorií vibrátorů jsou masážní hlavice určené zejména na klitoris, ale také bod G či jakoukoliv partii těla, která je namáhaná a potřebuje uvolnit. Hlavice mají často výměnné nástavce, právě například na bod G a několik stupňů vibrací. Některé z nich jsou navíc vodotěsné, a tak si jejich služby můžete užívat i ve sprše.

Venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou sexuální pomůcka, která slouží nejen k rozkoši, ale také jako zdravotní prevence. Skládá se z jedné nebo více kuliček, které jsou spojené šňůrkou. Uvnitř kuliček se nachází pohyblivá závažíčka, která poskytují lehkou stimulaci.

Posilují pánevní dno, díky čemuž může být sexuální prožitek silnější a zlepší se i vaše kontrola nad močením, což vede ke snížení rizika inkontinence v budoucnu. Můžete je zapojit do svých každodenních aktivit (chůze, cvičení, uklízení, vaření) alespoň na 30 minut, abyste svaly pánevního dna procvičili.

Umělé vagíny a masturbátory

Pomůcky vhodné pro muže jsou umělé vagíny a masturbátory, které jim budou simulovat sex se ženou. Může jít buďto o odlitky vagín skutečných pornohereček, “baterky” s různými stimulačními výstupky či masturbační vajíčka. Kromě vagín najdete i simulaci úst či zadečku, abyste si vybrali přesně to, co máte rádi.

Vakuové pumpy

Principem vakuových pump je vytvoření podtlaku, který způsobuje zvýšený přítok krve do penisu, vagíny, klitorisu či bradavek. Prokrvené partie jsou pak mnohem citlivější, a tak bude jakýkoliv sexuální zážitek ještě mnohem intenzivnější.

BDSM

Tato zkratka spojuje bondage a disciplínu, dominanci a submisivitu, sadismus a masochismus. Mezi pomůcky, které k těmto praktikám můžete použít, patří důtky, plácačky, bičíky, peříčka, pouta nebo provazy. Ať už začínáte nebo jste pokročilí, existuje pro vás spousta variant, které si společně s partnerem užijete.

Elektro sex

Speciální kategorií, která spadá také pod BDSM, je elektro sex, jehož cílem je dosáhnout elektrostimulace na různých erotogenních zónách, jako jsou bradavky, genitálie či anální otvor. Podle toho, jak velkou odolnost máte, budete volit množství elektrického proudu, který bude vaším tělem proudit. Výsledným efektem může být jemné šimrání až orgasmus.

Anální kolík

Anální kolíky se obvykle skládají z kulatého těla, které se rozšiřuje kuželovitě k úzkému zakončení, což umožňuje snadnější vložení. Existují, jak tenčí, tak tlustší provedení podle toho, na co si troufnete. Mohou být doplněny šperkem nebo ocáskem a jejich účelem je zvýšit citlivost a pozvednout sexuální zážitek na vyšší úroveň. Můžete ho nosit během sexu nebo ve formě přípravy na další anální hrátky jako roztahovací pomůcku.

Erekční kroužek

Erekční kroužek funguje tak, že snižuje odtok krve z penisu, což pomáhá udržet pevnou erekci déle. Nasazuje se na kořen penisu, na varlata či na obě místa zároveň. Existují také modely s regulovatelným tlakem, které lze přizpůsobit individuálním potřebám.

Pokud se jedná o vibrační variantu, může být příjemná při sexu i ženám, kterým tak bude stimulovat klitoris. Stejně tak tomu bude v případě, že se na jedné straně kroužku nachází výstupky. Důležité je, abyste neměli erekční kroužek nasazený příliš dlouhou dobu, ale maximálně 20 minut.

Šukací panny

Pro realističtější zážitek jsou zde šukací panny, které mohou být nafukovací nebo pevně si držící tvar ze silikonu. Jedná se jak o zadečky, hlavy, tak celá těla s vlasy a pusou, která často slouží k orálnímu uspokojení. Kromě vaginální díry máte k dispozici i anál. Tato hračka vás vyjde na větší obnos peněz, ale velmi důvěrně napodobuje opravdový sexuální styk.

Šukací stroje

Šukací stroje slouží jako pomůcka, díky které zažijete masturbaci pomocí mechanického pohybu dilda či vibrátoru. Připomíná tak sex, přičemž velkou výhodou je, že se o celou akci stará sám, vy vůbec nemusíte používat ruce. Využijete na všechny druhy stimulace – vaginální, klitoriální i anální.

Erotický nábytek

Pro pohodlnější erotické hrátky a vyzkoušení nových poloh pořiďte nábytek, jako jsou například houpačky, podložky, polštáře, vibrační sedátka či lehátka. Jak pro páry, tak nezadané i milovníky BDSM. Pokud chcete obohatit svůj sexuální život a experimentovat s novými pozicemi a zážitky, vyzkoušejte erotický nábytek i u vás doma.

Materiál

Erotické pomůcky se vyrábějí z různých materiálů, které se liší svými vlastnostmi, a proto je třeba je při výběru zvážit. Podle toho, jaký efekt očekáváte, jakým způsobem se hračka udržuje a kolik stojí, zvolte jeden z následujících materiálů:

Silikon

Silikonové pomůcky jsou oblíbené pro svoji hladkou a hedvábnou povrchovou úpravu. Jsou hypoalergenní, odolné a snadno se čistí. Silikon se zahřeje na teplotu těla, je pružný a voděodolný.

ABS plast

ABS plast je tvrdý a nepružný materiál, který se často používá u vibrátorů a dalších hraček. Je hladký, ale tvrdší, snadno se čistí a je odolný vůči hladinám pH. ABS plast je také odolný vůči vodě a snáší lubrikanty na vodní bázi.

Neměkčené PVC

Výhodou tohoto materiálu je, že je cenově dostupný. Neměkčené PVC je tvrdší a méně pružné než měkčené PVC. Je také třeba ho důkladněji čistit, jelikož je porézní.

Měkčené PVC

Oproti neměkčenému je měkké a ohebné, může mít průhlednou i barevnou podobu a umožňuje flexibilitu při používání. Obvykle se používá ve formě hraček jako je dildo, vibrátory, anální kolíky a podobně. Při výběru sexuálních pomůcek z měkčeného PVC je důležité si uvědomit, že se jedná o materiál, který může obsahovat ftaláty.

Ftaláty jsou chemikálie, které se používají k měknutí PVC a mohou působit jako endokrinní disruptory, což znamená, že mohou ovlivnit hormonální systém. Je proto třeba hledat takové pomůcky, které mají garanci, že neobsahují ftaláty. Mezi další nevýhody patří gumové aroma, které časem slábne a opět poréznost, tudíž je třeba častějšího čištění.

TPR/TPE

Tyto zkratky představují termoplastický elastomer a termoplastický elastomer, které jsou obvykle měkké a pružné, což umožňuje pohodlné používání a snadné přizpůsobení tělu. Takové materiály jsou obvykle hypoalergenní a šetrné k pokožce. Jsou vhodné pro lidi s citlivou pokožkou nebo alergickými reakcemi.

Dokáží věrně napodobit pokožku a jsou 100 % nezávadné. Stejně jako u předešlých materiálů narazíte na poréznost, ale také nutnost po očištění hračku osušit či napudrovat. Nehodí se v kombinaci se silikonovým lubrikantem.

Sklo či kov

Skleněné pomůcky jsou tvrdé, hladké a mohou mít velmi pěkný design. Sklo je hypoalergenní a snadno se čistí, ale je důležité být opatrný při manipulaci, aby nedošlo k rozbití. Kovové hračky jsou těžké a odolné. Často jsou vyrobeny z nerezové oceli nebo hliníku. Jsou hypoalergenní, snadno se čistí a mohou být použity s různými lubrikanty.

Oba materiály disponují odolností a snadno se udržují. Můžete je jednoduše zahřát i ochladit, po lubrikaci jsou vysoce kluzké. Na druhou stranu, pro někoho mohou být moc tvrdé či neohebné. Jste-li alergičtí na nikl, dejte si u kovových pomůcek velký pozor.

Napájení

Erotické pomůcky můžete nabíjet buďto kabelem USB z elektrické sítě nebo bateriemi, které musíte pravidelně dokupovat. Záleží na vašich preferencích – USB kabel znemožňuje určitou formu soukromí, baterie zase vyžadují náhradní kusy v zásobě.

Baterie

Nemůžete-li nebo nechcete-li nabíjet erotickou pomůcku u vás doma (například bydlíte s rodiči), budou pro vás lepší volbou baterie, které vydrží nějakou dobu bez vašeho dozoru. Obecně mají erotické hračky s napájením na baterie menší výkon a vydrží kratší dobu, i když záleží na četnosti používání. Baterie musíte jednou za čas obměňovat, proto je dobré je mít vždy v zásobě.

Kabel USB

Jednoduché nabíjení pomocí kabelu USB je praktické, navíc nebude třeba nic dokupovat. Důležité ovšem je, kontrolovat úroveň baterie, aby se vám hračka nevybila v průběhu používání. Dále také budete muset počkat, než se nabije, proto tak učiňte dostatečně dopředu, abyste se neochuzovali o čas.

Funkce

Erotické pomůcky jsou navrženy a používány pro zvýšení sexuálního potěšení a rozkoše během sexuálních aktivit. Mají za cíl pomáhat jednotlivcům a párům objevit nové zážitky, rozšířit jejich sexuální obzory a dosáhnout intenzivnějších orgasmů.

Mnoho erotických pomůcek je navrženo tak, aby stimulovalo různé erotogenní zóny těla, jako jsou klitoris, vagína, penis nebo bradavky. Jestliže navíc provádíte speciální sexuální praktiky, bude se vám vybavení hodit, abyste si je mohli užít co nejvíce. Vybírejte na základě svých preferencí, z čeho je pomůcka vyrobena a v jaké cenové kategorii se pohybuje.

Značka

Značek a výrobců existuje spousta, mezi ty nejoblíbenější patří Satisfyer, Durex, Lovense nebo You2Toys. Rozhodovat se budete zejména podle provedení, designu a cenové kategorie.

Cena

Zde velmi záleží na konkrétním produktu, ale můžete zakoupit menší hračky do 200 Kč, které vám poslouží zejména, pokud s erotickými pomůckami teprve začínáte. Může jít o malé vibrátory, vibrační kroužky nebo anální kolíky.

Od 200 Kč do 1 500 Kč se pohybuje většina sexuálních hraček, které mají kvalitnější materiál či provedení na vyšší úrovni. Záleží na tom, jakými funkcemi pomůcka disponuje.

Nad 1 500 Kč najdete buďto speciální provedení nebo určitou kategorii hraček, které se pohybují ve vyšších cenách – nafukovací panny, sady či elektro sex. Jen pro opravdové fajnšmekry.

Údržba

Podle toho, z čeho jsou erotické pomůcky vyrobené, se liší také jejich údržba. Všechny pokyny najdete napsané na letáku výrobce. Obecně ovšem platí, abyste před použitím pomůcku opláchli teplou vodou, popřípadě také jemným mýdlem, a to samé zopakovali i po něm.

K dispozici jsou také speciální dezinfekční přípravky určené k čištění erotických pomůcek. Tyto přípravky mohou pomoci eliminovat bakterie a zápach. Myslete zároveň na to, že většina erotických pomůcek nemůže přijít do kontaktu se silikonovým lubrikantem, jelikož by je mohl poškodit. Hračky pravidelně kontrolujte, zda nejsou poškozeny nebo nemají povolené části, a buďto je opravte nebo přestaňte používat. Dbejte na správnou osobní hygienu před použitím erotických pomůcek. Umývejte si ruce a čistěte genitálie, abyste minimalizovali přenos bakterií.

Otázky a odpovědi

Mohu používat sexuální pomůcky s partnerem?

Ano, používání sexuálních pomůcek může být skvělým způsobem, jak přinést do sexuálního života něco nového, více vzrušení a vzájemného potěšení. Komunikace, respekt a vzájemná dohoda jsou ovšem zásadní. Vybírat můžete z erotických hraček určených pro sólové hrátky a nechat partnera, aby se díval, nebo zakoupit párové pomůcky přímo určené pro potěšení obou partnerů zároveň.

Jaký je nejvhodnější lubrikant k použití se sexuálními pomůckami?

Na trhu existují silikonové lubrikanty a lubrikanty na vodní bázi, přičemž na sexuální pomůcky vybírejte pouze ty na vodní bázi. Vzhledem k materiálu, ze kterého jsou hračky vyrobeny, nemusí být silikonové kompatibilní a dokáží pomůcku dokonce poškodit. Stejně tak je nelze používat s kondomem. Nicméně, na vodní bázi se musí aplikovat častěji než silikonové lubrikanty a mohou vysychat během delších sexuálních aktivit.

Kde lze zakoupit sexuální pomůcky?

Sexuální pomůcky lze zakoupit v sexshopu, specializovaných online obchodech, některých lékárnách nebo přímo od výrobce. Vyberte si důvěryhodného prodejce s dobrou pověstí. Pokud nechcete být při koupi viděni, e-shop bude tou nejlepší volbou, jelikož balí hračky diskrétně, takže nikdo nepozná, co jste si objednali. K dispozici máte i průvodce, ať už v psané formě, na telefonu nebo v chatu.

Závěr

Erotické pomůcky jsou vhodné pro každého, ať už je budete využívat sami nebo v páru. V dnešní době jsou natolik rozšířené, že máte nespočet možností na výběr. Na své si přijdou jak ženy, tak muži. K dispozici je několik materiálů, funkcí i velikostí. Prozkoumejte svou sexualitu s erotickými hračkami a zjistěte, co vám dělá dobře.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.ruzovyslon.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (150 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo