Vůně do auta

V autě trávíme spoustu času, proto by bylo vhodné si tento čas nějak zpříjemnit. Co můžete udělat pro to, abyste se cítili lépe? Co třeba vůně do auta? Na výběr máte z několika druhů vůní, provedení i možností umístění. Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat tu správnou vůni do auta pro vás.

Porovnat ceny vůní

Typy

Jako první si popíšeme jednotlivé typy, které jsou na trhu k dostání. Budete se podle nich rozhodovat, proto je důležité je při výběru zvážit. Každému vyhovuje něco jiného, každý parametr jde navíc ruku v ruce s ostatními.

Podle provedení

Klasikou je závěsný stromeček z čerpací stanice, ten už ale dávno není jediným provedením vůně do auta. Existují mnohem praktičtější a účinnější varianty. Které?

Závěsný stromeček

Nejlevnější možností je závěsný stromeček, jehož vůně nejsou příliš intenzivní a kolikrát ani příjemné. Pokud vám na vůni v autě záleží, raději se porozhlédněte po jiných variantách nebo zakupte alespoň ověřenou značku, třeba Yankee Candle.

Nejlepší závěsné stromečky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. WUNDER-BAUM Black Classic 96 % 27 Kč Zobrazit Obi.cz
2. WUNDER-BAUM New Car 93 % 27 Kč Zobrazit Eva.cz
3. WUNDER-BAUM Vanillaroma 90 % 27 Kč Zobrazit Pemi.cz
4. Yankee Candle Black Coconut gelová visačka 73 % 107 Kč Zobrazit Mall.cz
5. Yankee Candle Fluffy Towels papírová visačka 80 % 89 Kč Zobrazit Notino.cz

Sprej nebo rozprašovač

Pro rychlou pomoc se vám bude hodit sprej nebo rozprašovač, který jednoduše nastříkáte v případě, že vůně auta nebude taková, jakou si představujete. Nebude působit tak dlouho, ovšem hodí se jako taková poslední záchrana. Pokud ale žádáte provonění automobilu i po dobu, kdy v něm nejste, raději se porozhlédněte po jiné variantě.

Nejlepší spreje

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Aroma Car Prestige Spray 50 ml Black 95 % 84 Kč Zobrazit Tedeka.cz
2. LeFleur BLACK 80 % 99 Kč Zobrazit Nanolab.cz
3. LeFleur SAKURA 94 Kč Zobrazit vmd-drogerie.cz

Panáčci

Dalším způsobem, jak provonět auto umístěním vůně do ventilace, jsou panáčci. Ti jsou napuštění vonnou látkou, která působí až 8 týdnů. Jejich cena se pohybuje okolo 100 až 200 Kč.

Nejlepší panáčci

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Little Joe OCEAN SPLASH 3D 100 % 80 Kč Zobrazit Motora.cz
2. Little Joe New car 97 % 94 Kč Zobrazit Mironet.cz
3. Little Joe Fresh mint 95 % 80 Kč Zobrazit Eva.cz
4. Mr&Mrs Fragrance Cesare Citrus 91 % 111 Kč Zobrazit Notino.cz
5. Mr&Mrs Fragrance Cesare Cedar Wood 90 % 118 Kč Zobrazit Notino.cz
6. Mr & Mrs Fragrance Cesare Citrus & Musk 88 % 85 Kč Zobrazit Mall.cz

Vůně v plechovce

Vůně je v tomto případě umístěna uvnitř, vy pouze odkryjete mřížky, aby mohla být uvolněna ven. Dejte ovšem pozor na umístění, aby se vám obsah nerozsypal, mohl by totiž poškodit interiér auta. Dlouho vydrží a cena je navíc nižší než sto korun.

Nejlepší vůně v plechovce

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. California Scents Car Scents Coronado Cherry 95 % 59 Kč Zobrazit Mall.cz
2. California Scents Car Scents Golden State Delight 91 % 59 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Aroma Car ORGANIC Lemon 83 % 72 Kč Zobrazit Patro.cz
4. California Scents Car Scents Newport New Car 79 % 59 Kč Zobrazit Eva.cz
5. Aroma Car ORGANIC Black 78 % 72 Kč Zobrazit Bmmoto.cz

Závěsný vonný pytlík

Aroma pytlíky se využívají kromě auta také v domácnostech, protože jsou velice praktické a hezky voní. Jde o gelové kuličky obsažené v pytlíčku, přes který jejich vůně proniká ven. Jsou dlouhotrvající a jejich cena je nízká.

Vůně do ventilace

Mezi velmi oblíbenou variantu patří vůně do ventilace, která je dlouhotrvající a voní intenzivně. Některé z nich lze pouze doplňovat novými náplněmi, což vám ušetří dost peněz. Samotný difuzér s vůní vás totiž vyjde na více než 200, někdy až 300 Kč.

Gelová vůně

Gelová vůně je skvělá svou výdrží (2 – 4 měsíce), vyrábí se v mnoha provedeních, které můžete umístit buďto do ventilace nebo na zpětné zrcátko. Je také ze všech variant nejdražší.

Podle umístění

Nyní si rozebereme typy vůní podle toho, kam je budete umisťovat. Již jsme zmínili, že určité druhy se umisťují do ventilace, jiné se zavěšují a některé pokládáte.

  • Závěsné vůně – tento typ vůní zavěsíte například na strop auta, kde vám nebudou překážet, ale obvykle ani dlouho vonět.
  • Vůně do ventilace – delší výdrž, vyšší cena, dá se vyměňovat pouze vůně v některých případech, díky čemuž ušetříte. Intenzitu lze regulovat.
  • Vůně na zem – vůni umisťujete na zem, aby se nedostala do kontaktu s interiérem, například na rohožku nebo do přehrádky u dveří. Levná varianta, dlouho voní a lze odkrýt pouze část mřížky, díky čemuž bude intenzita nastavena podle vás.
  • Ostatní vůně – gelové vůně, rozprašovače a spreje.

Podle aroma

Jednu z nejdůležitějších rolí bude hrát vůně, která vám musí být příjemná, protože ji budete mít v autě po několik týdnů.

  • Vůně dřeva – cedrové, borové dřevo, jehličí,
  • Ovocná vůně – třešeň, jablka, jahody,
  • Vůně citrusů – grapefruit, mandarinka, pomeranč, limetka,
  • Květinová vůně – levandule, rozmarýn, růže, lilie,
  • Speciální vůně – déšť, nové auto, oceán, vyprané prádlo.

Funkce

Vůně do auta se hodí na zpříjemnění chvilek strávených na cestách, ale také jako obecná prevence vůči pachům z vnějšího prostředí. Když bude vůně působit i v čas, kdy nebudete za volantem, při každém vstupu do auta se budete cítit lépe, spojíte si řízení s pozitivní emocí a vyhnete se nadměrné agresi či nesoustředěnosti, což je velice důležité pro vaši bezpečnost i bezpečnost okolí. Interiér bude navíc působit čistě a spolujezdci s vámi tak budou rádi cestovat.

Výdrž vůně

Ty nejlepší vůně by měly vydržet až 4 měsíce, podle toho, co uvádějí výrobci. Slušná výdrž je také 8 týdnů – když si to přepočítáme, jsou to 2 měsíce, což se na úkor vyšší ceny rozhodně vyplatí. Při koupi vůně do auta se podívejte, zda výrobce výdrž uvádí, a pokud ne, raději produkt nechejte v obchodě. V ideálním případě by tedy vůně měla vydržet co nejdéle, její aroma by vám mělo vyhovovat a umístění by mělo být praktické.

Značka

Představíme vám značky, které se v ohledu vůní do auta opravdu vyplatí. Každá z nich se zabývá jiným provedením, ale všechny stojí za to. Záleží jen na tom, kolik chcete za vůni utratit a která vám bude nejvíce vonět.

Areon

Vůně do auta v různých podobách nabízí značka Areon, která se kromě interiéru zabývá také interiérem vašich domovů. Slibuje intenzitu vůně a nízkou cenu.

California Scents

Vůni v plechovce vyrábí California Scents, jejíž složky jsou založeny na bázi organických olejů, proto je jejich použití naprosto bezpečné. Mají na výběr spoustu vůní, ze kterých si určitě vybere každý. Cena je více než příznivá.

Mr&Mrs Fragrance

Jsou-li vám sympatičtí voňaví panáčkové, pak si značku Mr&Mrs Fragrance zamilujete. Umisťují se do ventilace a slibují výdrž a intenzitu vůně. Jejich cena se pohybuje kolem 100 až 200 korun, což je velice přijatelné a vůní na výběr je nespočet, včetně těch neobvyklých jako třeba pepper mint nebo skořice a dřevo.

Rituals

Značka kosmetiky Rituals se vydala také cestou vůní do aut, konkrétně určených do ventilace. Jejich provedení je nejen praktické a účinné, ale také elegantní. Pokud si potrpíte na luxus, určitě to pro vás bude skvělá volba.

Yankee Candle

Výrobci svíček nechybí v portfoliu ani vůně do auta, ze kterých si můžete vybrat. Vyrábí vonné difuzéry, papírové visačky i vůně do ventilace. Můžete se dočkat vašich oblíbených vůní, které kupujete u svíček, jako je například višeň, letní večer nebo měkká deka. Jak už jsme u Yankee Candle zvyklí, cena je o něco vyšší, nicméně ne nějak znatelně.

Millefiori Icon

Poslední značkou je Millefiori Icon, jejíž vůně jsou specifické a ikonické. Zaujmou vás svým vzhledem i originálním aroma. Cena je trochu vyšší, ale přece jen se jedná o luxusnější kousek.

Cena

Zásadní bude také cena. Koupit vůně můžete docela levně, ačkoliv to může znamenat, že nevydrží tak dlouho nebo nebudou příliš intenzivní. U vůní do auta se vyplatí spíše investovat více než méně, protože za opakované nákupy levných vůní zaplatíte celkově více. Pojďme se podívat na to, co u každé cenové kategorie můžete očekávat.

Do 100 Kč

Do stovky zakoupíte většinou závěsné vůně, které nevoní moc dlouho. Určitě můžete narazit na výjimky, ale nečekejte výdrž po dobu 2 měsíců.

Od 100 Kč do 250 Kč

V této cenové kategorii bude nejspíše nakupovat nejvíce zákazníků, protože je to zlatá střední cesta. Produkty takové ceny jsou už kvalitnější a vydrží vám mnohem déle. Na výběr budete mít několik vůní i možností provedení.

Nad 250 Kč

Nejdražší produkty nemusí nutně znamenat nejvyšší kvalitu, ale určitě by vám měly nabídnout dlouhotrvající účinek a intenzivní příjemnou vůni. Zakoupit můžete i sety. Patří sem značky jako Mr&Mrs Fragrance.

Porovnat ceny vůní

Otázky a odpovědi

Který typ vůně do auta vybrat?

Vůně by vám zcela jistě měla vonět, vydržet, ale v rámci provedení se rozhodněte na základě toho, co očekáváte. Pokud vám nevadí, že vůně nebude tak intenzivní a rovnoměrná, bude vám stačit nejlevnější varianta, a to závěsná vůně. Pro silnější vůni volte spíše vůni do ventilace nebo v plechovce. Gelové vůně jsou pak pro ty nejnáročnější, vydrží totiž nejdéle.

Jak dlouho mi vůně do auta vydrží?

U levných variant nepočítejte s příliš dlouhou výdrž, u vůní do ventilace se dočkáte výdrže až 2 měsíce, u gelových pak dokonce 4 měsíce. Počítejte ale s tím, že čím delší výdrž, tím vyšší cena.

Za kolik se vyplatí vůni do auta pořídit?

Dívejte se spíše po produktech okolo 100 až 300 Kč, ty už stojí za to. Vyšší kategorie jsou pro ty, kteří si opravdu potrpí na kvalitu a tráví v autě hodně času. Nedívejte se až tak na cenu, ale hledejte kombinaci, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

Závěr

Abyste se ve svém vozidle cítili pohodlně, měli byste se o něj starat. Vůně do auta vám nejen zpříjemní jízdu, pomůže vám se lépe soustředit a být v klidu, ale také bude vaše auto díky ní působit uklizeně. Vzhledem k tomu, že v dnešní době existuje mnoho druhů aroma, vybere si jistě každý. Nemusíte sahat po vanilce, trh nabízí mnohem víc. Díky tomu si své vozidlo přizpůsobují muži i ženy. Jaká bude vaše volba?

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.eshop-frepro.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. V podstatě od svého prvního pořízeného auta používám klasiku v podobě závěsného stromečku, ale nedávno jsem vyzkoušel vůni do ventilace a musím uznat, že auto voní parádně. Zvlášť si to chválí moje manželka, která nesnáší, když v autě cítí aroma nějakého jídla nebo třeba montérek.

Přidat komentář

Recenzer
Logo