Airbike

AirBike je stroj, který mnozí znají z tzv. Výzvy století, kdy své síly právě na AirBiku prověřili známí MMA zápasníci Attila Végh a Karlos Vémola. AirBike je vzduchový rotoped, který se od klasického rotopedu liší v konstrukci. Místo zátěžového kola využívá ocelový ventilátor, ten zvyšuje odpor v závislosti na tom, jak rychle budete šlapat. Nemusíte si tak dělat starosti s nastavováním zátěže. Stroj je vhodný pro kondiční i silové cvičení, kdy zapojíte ruce i nohy. Madla AirBiku jsou stejně jako pedály s ventilátorem propojena.

Díky možnosti uzamknutí madel, nebo položení nohou na opěrky můžete posilovat pouze nohy nebo ruce. Abyste měli přehled o tom, jak vaše cvičení probíhá, jsou stroje doplněny o přehledné displeje. Ty v závislosti na pořizovací ceně nabízí i různý počet funkcí a programů. K dispozici máte hned několik intervalových cvičení, k dispozici máte programy přednastavené, avšak nastavit si můžete také svoje vlastní.

AirBike je stroj, který je zastoupen na trhu poměrně malým počtem výrobků. Při výběru hraje nejdůležitější roli to, jak často a jakým způsobem budete stroj používat. Podle toho, zda patříte k méně náročným nebo vrcholovým sportovcům se bude měnit robustnost konstrukce a výbava AirBiku.

Porovnat ceny airbike

Nejlepší airbike

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. XEBEX Air Bike Smart Connect 100 % 26 950 Kč Zobrazit Fitham.cz
2. BH Fitness CROSS 1100 100 % 19 975 Kč Zobrazit Mall.cz
3. inSPORTline Airbike Pro 98 % 24 390 Kč Zobrazit Insportline.cz
4. inSPORTline Airbike Lite 97 % 15 590 Kč Zobrazit Insportline.cz
5. Capital Sports Stormstrike 2k 95 % 5 399 Kč Zobrazit Electronic-star.cz

Typy

V současné době jsou na trhu 4 různé modely AirBiků. Každá modelová řada je určená pro jinou skupinu uživatelů.

AirBike Basic

Jedná se o základní model, který je určen pro občasné domácí cvičení. Jeho předností je zejména dostupnost, udávaná nosnost je 110 kg. AirBike je vybaven vzduchovým brzdným systémem a umožňuje regulovat zátěž pomocí regulačního knoflíku. K dispozici máte menší jednoduchý ovládací panel. Na panelu se zobrazuje čas cvičení, množství spálených kalorií a překonaná vzdálenost.

K dispozici však nemáte žádné další programy ani funkce. O pohodlný posed se stará sedátko, které je možné nastavit až do 7 výškových poloh. Pedály jsou doplněny o protiskluzový povrch a o pevné uchycení nohou se postarají popruhy, které je možné podle potřeby nastavit. Stroj vám umožňuje posilovat zároveň nohy i paže.

AirBike Lite

Propracovanějším strojem je dražší model pojmenovaný AirBike Lite. I tento typ je vhodný pro častější domácí cvičení. Udávaná nosnost stroje je 135 kg, konstrukce stroje je robustnější. I tento stroj lze využít k posilování celého těla, k dispozici však již máte i stupačky, na které lze umístit nohy a zaměřit se pouze na posilování horní poloviny těla.

Sedadlo je možné nastavit vertikálně i horizontálně. Propracovanější je i velká ovládací jednotka, u tohoto stroje již máte k dispozici i několik intervalových tréninků a programů. Nastavit můžete i vlastní cvičební program.

AirBike Pro

Ještě propracovanější a robustnější stroj má nosnost 160 kg. Stroj využijete k procvičení celého těla, nebo můžete procvičovat horní polovinu těla. Polohovatelné sedlo můžete nastavit horizontálně i vertikálně. Přehledný LCD displej disponuje několika přednastavenými programy, oblíbené jsou především intervalové tréninky. Nastavit můžete i svůj vlastní tréninkový program.

AirBike Beast

V tomto případě se jedná opravdu o profesionální stroj. Tyto stroje jsou vhodné pro opravdu náruživé sportovce, a díky kvalitním materiálům a robustní konstrukci obstojí i v náročných komerčních provozech. Stroj využijete na procvičování celého těla nebo pouze horní poloviny těla.

Nosnost stroje je až 180 kg. Každému typu postavu se uzpůsobí horizontálně i vertikálně nastavitelné sedlo. Největší předností je opět ovládací panel, který vám umožní využívat ještě více různých programů. Ovládací panel mimo jiné umožňuje nastavit cílovou tepovou frekvenci, abyste svého cíle dosáhli, stroj vám sám ukáže, jakou rychlostí budete muset šlapat.

Možnosti

AirBiky bývají vybaveny transportními kolečky, to oceníte při přemísťování těchto strojů, jejichž hmotnost může být až 70 kg.

Využít můžete také:

  • Držák na láhev
  • Systém vyrovnávání nerovností
  • Stojan na mobilní telefon
  • K některým strojům můžete dokoupit hrudní pás, vhodný pro měření tepové frekvence

Značka

AirBike je výrobek značky inSPORTline. Právě výrobky této značky jsou na trhu zastoupeny v největším počtu a jsou považovány, za to nejkvalitnější. Předností tohoto výrobce není jen kvalitní výrobek, vyrobený z vysoce odolných materiálů, ale i servisní služby.

V případě, že objednáte AirBike inSPORTline máte zaručenou i odbornou montáž a servis přímo u vás doma. Na své výrobky poskytuje značka záruku až 10 let. Odlišnou podobu AirBiku nabízí také Assault a Duvlan.

Cena

Vzhledem k tomu, že pravou podobu Airbiku koupíte pouze od jednoho výrobce, je cena, dá se říct pevně daná. V současné době je verze Basic dostupná za necelých 7 000 Kč, verze Lite stojí necelých 16 000 Kč, za verzi Pro zaplatíte cca 25 000 Kč a profesionální stroje Beast jsou k mání za cca 37 000 Kč. Tyto ceny se mohou pochopitelně měnit v závislosti na různých akcích.

Porovnat ceny airbike

Otázky a odpovědi

Jakou funkci plní ventilátor?

Ventilátor se postará o to, aby bylo cvičení opravdu efektivní. Čím rychleji budete šlapat, tím větší odpor bude ventilátor klást. Výhodou tohoto cvičení je skutečnost, že budete dokonale spalovat tuky a budovat svalovou hmotu. Posilovat budete nejen nohy a paže, ale také záda, břišní svaly a hrudník.

Jak nastavit potřebnou tepovou frekvenci?

Možnost nastavit tepovou frekvenci máte pouze v případě dražších profesionálních strojů. Jestliže si nevíte rady, jakou tepovou frekvenci zvolit, pomůže vám samotný stroj. Ten vám tepovou frekvenci vypočítá na základě vašeho věku.

Jak správně nastavit sedlo?

Aby bylo cvičení co možná nejúčinnější, je nutné správně nastavit sedlo. Sedlo by mělo být nastavené ve výšce, která bude odpovídat i výšce vaší postavy.

Doporučuje se dát sedlo do výšky takovým způsobem, abyste mohli propnout nohu plně směrem dolů. Na pedálu by měla spočívat pouze přední část nohy. Pata by měla být volná. Díky tomu můžete přenášet sílu do pedálů opravdu efektivně.

Závěr

AirBike je stroj ideální pro zátěžové tréninky, excelentních výsledků však docílíte během krátkých cvičebních intervalů. Při tomto velmi efektivním a účinném cvičení spálíte nadbytečné tuky a vypracujete svaly.

Při cvičení vás bude navíc ochlazovat i točící se ventilátor. O pohodlí se postará ergonomické polohovatelné sedlo. Používáním AirBiku nebude přetěžovat klouby, což je jen dalším bonusem.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.insportline.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (121 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Článek mi pomohl.

Přidat komentář

Recenzer
Logo