mKonto

Oblíbenou bankovní společnost mBank působící od roku 2017 zajisté není třeba rozsáhle představovat. Ve své nabídce má mBank široké portfolio produktů, o kterých si můžete přečíst v naší samostatné recenzi mBank.

mKonto

V následujících řádcích se tak budeme věnovat zejména běžnému kontu mKonto, zaměříme se na veškeré jeho výhody a zároveň i nevýhody založené na faktech i zkušenostech stávajících zákazníků mBank, abyste si mohli udělat objektivní obrázek v případě, že se rozhodujete založit nové osobní konto pro sebe, pro své podnikání nebo pro děti.

Co mKonto nabízí?

Svůj osobní účet si může založit každá fyzická osoba starší 18 let v případě že předloží platný průkaz totožnosti. Samotné mKonto je ve své podstatě založeno výhradně na jednoduchosti, založení a vedení účtu je zcela zdarma a jak je to u mBank zvykem, lze ho zřídit z pohodlí domova. Zdarma jsou také veškeré příchozí i odchozí platby v ČR pod které spadají i veškeré trvalé příkazy, inkasa a platby SIPO.

Zcela zdarma jsou také veškeré příchozí i odchozí platby SEPA v eurech. Možný zádrhel shledáváme ve výběrech hotovosti z bankomatu, ten je sice zdarma, a to na celém světě, ale pouze podmíněně v případě, kdy vybíráte částku minimálně 1500 Kč a automatické zpoplatnění zobrazení zůstatku mKonta v bankomatech.

Ke každému osobnímu účtu mKonto získáte bezkontaktní kartu mKarta svět typu Visa nebo MasterCard, v nabídce je taktéž Zlatá mKarta. Platební kartu možná příliš nevyužijete, neboť mBank nabízí po propojení s mobilní aplikací i chytré placení mobilem nebo chytrými hodinkami. Aplikace k mKontu nabízí také možnost odkrytí čísla karty, což v podstatě znamená mít číslo karty vždy po ruce i když fyzicky kartu nedržíte, je tak proto o dost pohodlnější dokončit online nákupy které vyžadují opis čísla karty.

Založte si mKonto

mKonto Business

Bankovní instituce mBank myslí také na živnostníky, pro které má připravené podnikatelské mKonto Business bez poplatků a platí pro něj totožná pravidla jako pro osobní účet mKonto. Počítat tedy můžete se založením a vedením účtu zdarma, příchozí i odchozí platby a veškeré trvalé příkazy jsou taktéž bez poplatku.

K podnikatelskému účtu obdržíte debetní kartu MasterCard Business, se kterou můžete jako v případě mKarty platit po celém světě. mKonto Business mohou založit pouze fyzické osoby, nabídka účtu se proto netýká právnických osob a k založení podnikatelského konta stačí pouze platný osobní doklad a živnostenský list. K podnikatelskému účtu lze sjednat i svůj osobní účet mKonto či využít spořicího účtu eMax Business. Z pohodlí domova můžete nejen založit své podnikatelské konto, zřídit můžete i povolené přečerpání financí až do výše 300 000 Kč. Jako velkou výhodou v mKontu Business shledáváme v získání platební brány mTransfer kterou lze jednoduše implementovat do vašeho eshopu.

Dětský účet mKonto

Pokud zvažujete, zda založíte svému dítku jeho vlastní účet, máme pro vás dobrou zprávu. Dětský účet mKonto můžete zřídit jednoduše a klidně online, stačí k tomu pouze občanský průkaz nebo cestovní pas dítěte. K podpisu smlouvy je ovšem nutné dostavit se osobně s dítětem do kterékoliv z poboček, nebo zvolit možnost podpisu smlouvy za pomocí kurýra.

Bankovní konto je vedené až do 15 let zcela zdarma, od 8 let je pro malé občánky připravená platební karta s třemi výběry zcela zdarma v jakémkoliv bankomatu. Kartu obdržíte i v miniaturní verzi ve formě nálepky kterou můžete dítěti jednoduše umístit třeba na klíče. Na dětském mKontu lze dokonce založit až čtyři spořící účty. Díky mobilní aplikaci máte jako zákonný zástupce samozřejmě přehled nad veškerými výdaji vašeho dítěte, můžete spravovat denní limity a mít tak pevně v rukou veškeré útraty.

Ve chvíli, kdy dítě dovrší 15 let má pro něj mBanka připravené studentské konto s totožnými výhodami které nese dětský účet. Studentské konto ovšem nese název #navlastnítriko a dítě si jej může založit doslova na vlastní triko bez přítomnosti zástupců, stačí mu k tomu pouze občanský průkaz. Dětské a studentské konto ovšem u mBanky nenese žádná rizika, do plnoletosti občana není v nabídce možnost kontokorentu ani jiných úvěrů.

Shrnutí

Nabízená konta od mBank s sebou nesou nejen spoustu výhod v podobě vedení účtu zdarma a možnosti téměř vše řešit online bez nutnosti návštěvy pobočky. Dokumenty, které je třeba osobně podepsat se taktéž obejdou bez návštěvy poboček, stačí tedy zvolit možnost podpisu s kurýrem a ten se postará o podpis smluv třeba v místě vašeho bydliště. Pokud je vám ovšem příjemnější osobní kontakt veškeré záležitosti kromě vkladu peněz na účet lze řešit osobně na pobočce či na klientské lince.

V případě potřeby je pro vás od pondělí do neděle k dispozici zákaznická linka. Přehledná a propracovaná mobilní aplikace ve které můžete spravovat veškeré vaše záležitosti se tak téměř jeví jen jako třešnička na dortu. My se domníváme, že účet u mBanky je vhodný nejen pro méně náročné uživatele. Záporným faktem tak zůstává pouze skutečnost možnosti vkladu hotovosti pouze z vkladových bankomatů či využitím poštovní poukázky. Vkladomatů je ovšem na území České republiky stejně jako poboček velice pramálo. V případě vkladových bankomatů jsme nedošli ani k číslu 40 a další údajně ani přibývat nebudou.

Založte si mKonto

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo